Potrebna konfiguracija
Namestitev Mandrakelinux je, v večini primerov tako preprosta, da samo vstavite namestitveni CD v vaš CDROM pogon in ponovno zaženete računalnik. Poglejte si točka 1.
OPOMBA:
Spodaj je seznam različnih načinov namestitve Mandrakelinuxa:
Namestitveni CD je zagonski. V večini primerov ga samo vstavite v CDROM pogon in ponovno zaženete računalnik. Sledite navodilom na zaslonu: pritisnite [Enter] za začetek namestitve ali [F1] za dodatna pojasnila.
OPOMBA:
Na nekaterih prenosnikih se sistem ne bo mogel zagnati s cedeja. V takem primeru si napravite zagonsko disketo. Glejte točka 2 za več podatkov.
Če se sistem ne more zagnati s CD-ja, morate narediti zagonsko disketo, v okolju Windows, po sledečem postopku:
Za začetek namestitve:
Če vam prejšnje metode ne ustrezajo (če hočete namestitev izvesti preko interneta, namestitev preko pcmcia naprav ali ...), boste tudi morali narediti zagonsko disketo:
Tukaj je seznam zagonskih slik:
cdrom.img | namestitev s CD-ja |
hd_grub.img | namestitev s trdega diska (iz Linux, Windows ali
ReiserFS datotečnega sistema) za vaš sistem ga lahko nastavite v: http://qa.mandrakesoft.com/hd_grub.cgi |
network.img | namestitev iz ftp/nfs/http OPOMBA: ko boste pozvani, boste morali vstaviti network_drivers.img v vaš disketnik |
pcmcia.img | namestitev iz naprave pcmcia (opozorilo, večina pcmcia mrežnih naprav je sedaj neposredno podprtih v network.img) |
Lahko tudi zapečete boot.iso na CD in zaženete sistem z njega. Podpira vse namestitvene metode, s CD-ja, interneta, in trdega diska.
Lahko uporabite tudi tekstovni način namestitve, če imate probleme s privzeto grafično namestitvijo. Da bi ga uporabili, pritisnite [F1] na Mandrakelinux pozdravnem zaslonu, potem pa napišite text v ukazno vrstico.
Če hočete rešiti vaš obstoječ Mandrakelinux sistem, vstavite namestitveni CD (ali zagonsko disketo), pritisnite [F1] na Mandrakelinux pozdravnem zaslonu, potem pa napišite rescue v ukazno vrstico.
Glejtehttp://www.mandrakelinux.com/drakx/README za več tehničnih podatkov.
Pomembna opomba:
Uporabniški račun "root" vam bo dal neomejen dostop do vašega Linux sistema. Ne uporabljajte ga za drugo, kot za nastavljanje ali administracijo. Za vsakdanjo uporabo uporabljajte navadne uporabniške račune, ki jih lahko nastavite z orodjem "userdrake" ali ukazoma "adduser" in "passwd".
Za dodatno podporo si poglejte naslednje: