sudo-1.9.16b1 - en to hr translation catalogue (240 entries)

en: unable to open userdb
hr: nije moguće otvoriti userdb (korisničku baza podataka)

en: unable to switch to registry "%s" for %s
hr: nije moguće prebaciti se u registar „%s” za %s

en: unable to restore registry
hr: nije moguće obnoviti registar

en: unable to allocate memory
hr: nije moguće dodijeliti memoriju

en: unable to stat %.*s
hr: nije moguće stat (dobiti status datoteke) %.*s

en: %.*s exists but is not a directory (0%o)
hr: %.*s postoji ali nije direktorij (0%o)

en: unable to open %s
hr: nije moguće otvoriti %s

en: unable to mkdir %.*s
hr: nije moguće mkdir %.*s

en: unable to open %.*s
hr: nije moguće otvoriti %.*s

en: regular expression too large
hr: regularni izraz je prevelik

en: Unknown signal
hr: Nepoznati signal

en: invalid value
hr: nevaljana vrijednost

en: value too large
hr: veličina je prevelika

en: value too small
hr: veličina je premala

en: invalid Path value "%s" in %s, line %u
hr: nevaljana Path vrijednost „%s” u %s, redak %u

en: invalid value for %s "%s" in %s, line %u
hr: nevaljana vrijednost za %s „%s” u %s, redak %u

en: unsupported group source "%s" in %s, line %u
hr: nepodržani izvor grupe „%s” u %s, redak %u

en: invalid max groups "%s" in %s, line %u
hr: nevaljani maksimalni broj grupa „%s” u %s, redak %u

en: %s is not a regular file
hr: %s nije obična datoteka

en: %s is owned by uid %u, should be %u
hr: vlasnik %s je UID %u, a treba biti %u

en: %s is world writable
hr: %s može svatko mijenjati/pisati

en: %s is group writable
hr: %s može svaki član grupe mijenjati/pisati

en: failed to determine AppArmor confinement
hr: nije uspjelo utvrditi AppArmor ograničenje

en: unable to change AppArmor profile to %s
hr: nije moguće promijeniti AppArmor profil na %s

en: %s: truncate %s to zero bytes? (y/n) [n]
hr: %s: skratiti %s na nula bajtova? (y/n) [n]

en: not overwriting %s
hr: ne piše preko %s

en: unable to read from %s
hr: nije moguće pročitati %s

en: unable to write to %s
hr: nije moguće pisati u %s

en: unable to stat %s
hr: nije moguće dobiti status od %s

en: %s: not a regular file
hr: %s: nije obična datoteka

en: %s: bad file mode: 0%o
hr: %s: loš datotečni način: 0%o

en: unable to restore current working directory
hr: nije moguće obnoviti trenutni radni direktorij

en: unable to set privileges
hr: nije moguće postaviti privilegije

en: unable to set limit privileges
hr: nije moguće postaviti ograničenja na privilegije

en: unknown login class %s
hr: nepoznata prijavnička klasa %s

en: unable to set user context
hr: nije moguće uspostaviti korisnički kontekst

en: unable to set process priority
hr: nije moguće uspostaviti prioritet procesa

en: unable to change root to %s
hr: nije moguće promijeniti root na %s

en: unable to change to runas uid (%u, %u)
hr: nije moguće promijeniti na runas UID (%u, %u)

en: unable to change directory to %s
hr: nije moguće promijeniti direktorij na %s

en: starting from %s
hr: počevši od %s

en: unable to set handler for signal %d
hr: nije moguće postaviti rukovatelja za signal %d

en: intercept mode is not supported with SELinux RBAC on this system
hr: presretanje nije podržano s SELinux RBAC na ovom sustavu

en: unable to log sub-commands with SELinux RBAC on this system
hr: nije moguće bilježiti podkomande s SELinux RBAC na ovom sustavu

en: unable to remove PRIV_PROC_EXEC from PRIV_LIMIT
hr: nije moguće ukloniti PRIV_PROC_EXEC iz PRIV_LIMIT

en: unable to add event to queue
hr: nije moguće dodati događaj u red čekanja

en: command not set by the security policy
hr: naredba nije postavljena po sigurnosnim pravilima

en: command rejected by policy
hr: pravilnik (policy) je odbio izvršiti naredbu

en: approval plugin error
hr: greška plugina za odobravanje

en: policy plugin error
hr: greška plugina s pravilima (policy plugin)

en: invalid PolicyCheckRequest
hr: nevaljani PolicyCheckRequest

en: client request too large: %zu
hr: zahtjev klijenta je prevelik: %zu

en: unable to unpack %s size %zu
hr: nije moguće raspakirati %s veličinu %zu

en: unexpected type_case value %d in %s from %s
hr: neočekivana vrijednost type_case %d in %s od %s

en: server message too large: %zu
hr: poruka servera je prevelika: %zu

en: I/O plugin error
hr: greška U/I plugina (I/O plugin)

en: command rejected by I/O plugin
hr: U/I plugin je odbio izvršiti naredbu

en: error logging suspend
hr: obustava evidentiranja greški

en: error changing window size
hr: pogreška pri mijenjanju veličine prozora

en: error reading from socketpair
hr: greška pri čitanju iz para utičnica

en: unexpected reply type on backchannel: %d
hr: neočekivani tip odgovora na povratnom kanalu: %d

en: unable to set controlling tty
hr: nije moguće uspostaviti upravljački TTY

en: unable to create sockets
hr: nije moguće napraviti utičnice

en: unable to receive message from parent
hr: nije moguće primiti poruku od pretka (roditelja)

en: unable to fork
hr: nije moguće stvoriti novi proces (greška u fork())

en: unable to restore tty label
hr: nije moguće obnoviti TTY etiketu

en: unable to execute %s
hr: nije moguće izvršiti %s

en: unable to create pipe
hr: nije moguće napraviti cijev

en: policy plugin failed session initialization
hr: plugin s pravilima nije uspio pokrenuti inicijalizaciju sesije

en: error in event loop
hr: greška u petlji događaja

en: internal error, %s overflow
hr: **interna greška**, %s prekoračenje

en: unable to set registers for process %d
hr: nije moguće postaviti registre za proces %d

en: process %d exited unexpectedly
hr: %d proces završio je neočekivano

en: unable to set seccomp filter
hr: nije moguće postaviti seccomp filtar

en: interpreter argument , expected "%s", got "%s"
hr: argument interpretera, očekivano „%s”, a dobiveno je „%s”

en: pathname mismatch, expected "%s", got "%s"
hr: nepodudaranje imena staza, očekivano „%s”, a dobiveno je „%s”

en: %s[%d] mismatch, expected "%s", got "%s"
hr: nepodudaranje %s[%d], očekivano „%s”, a dobiveno je „%s”

en: process %d unexpected status 0x%x
hr: proces %d neočekivani status 0x%x

en: unable to get event message for process %d
hr: nije moguće dobiti poruku od događaja za proces %d

en: unable to get registers for process %d
hr: nije moguće dobiti registre za proces %d

en: unable to allocate pty
hr: nije moguće dodijeliti PTY

en: unable to restore terminal settings
hr: nije moguće vratiti postavke terminala

en: unable to set handler for SIGCONT
hr: nije moguće postaviti rukovatelja SIGCONT

en: unable to set handler for SIG%s
hr: nije moguće postaviti rukovatelja za SIG%s

en: unable to restore handler for SIG%s
hr: nije moguće vratiti rukovatelja za SIG%s

en: unable to restore handler for SIGCONT
hr: nije moguće obnoviti rukovatelja za SIGCONT

en: unable to send message to monitor process
hr: nije moguće poslati poruku za praćenje procesa

en: error in %s, line %d while loading plugin "%s"
hr: greška u %s, redak %d pri učitavanju plugina „%s”

en: ignoring duplicate plugin "%s" in %s, line %d
hr: zanemareni duplikat plugina „%s” u %s, redak %d

en: unable to load %s: %s
hr: nije moguće učitati %s: %s

en: unable to find symbol "%s" in %s
hr: nije moguće pronaći simbol „%s” u %s

en: incompatible plugin major version %d (expected %d) found in %s
hr: nekompatibilni plugin inačica %d (očekivana %d) pronađen u %s

en: ignoring policy plugin "%s" in %s, line %d
hr: zanemareni plugin s pravilima „%s” u %s, redak %d

en: only a single policy plugin may be specified
hr: smije se navesti samo jedan plugin s pravilima

en: unknown plugin type %d found in %s
hr: nepoznati tip %d plugina pronađena u %s

en: policy plugin %s does not include a check_policy method
hr: plugin s pravilima %s ne sadrži metodu check_policy

en: invalid environment variable name: %s
hr: nevaljano ime varijable okoline: %s

en: the argument to -C must be a number greater than or equal to 3
hr: argument za -C mora biti broj veći ili jednak 3

en: you may not specify both the -i and -s options
hr: ne smijete navesti istovremeno opcije -i i -s

en: you may not specify both the -i and -E options
hr: ne smijete navesti istovremeno opcije -i i -E

en: the -E option is not valid in edit mode
hr: opcija -E nije valjana kad se redigira (in edit mode)

en: you may not specify environment variables in edit mode
hr: ne smijete specificirati varijable okoline kad se redigira (in edit mode)

en: the -U option may only be used with the -l option
hr: Opciju -U smijete koristiti samo uz -l opciju.

en: the -A and -S options may not be used together
hr: opcije -A i -S ne smiju se koristiti zajedno

en: sudoedit is not supported on this platform
hr: sudoedit nije podržan na ovoj platformi

en: Only one of the -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v or -V options may be specified
hr: Smije se navesti samo jedna od opcija -e, -h, -i, -K, -l, -s, -v i -V

en: Only one of the -K, -k or -N options may be specified
hr: Smije se navesti samo jedna od opcija -K, -k ili -N

en: %s - edit files as another user
hr: %s - redigira datoteku kao neki drugi korisnik

en: %s - execute a command as another user
hr: %s - izvrši naredbu kao neki drugi korisnik

en: 
    Options:
hr: 
    Opcije:

en: use a helper program for password prompting
hr: zahtjev za lozinku koristi pomoćni program

en: use specified BSD authentication type
hr: rabi navedeni tip BSD autentifikacija

en: run command in the background
hr: pokrene naredbu u pozadini

en: ring bell when prompting
hr: pozvoni kad treba ulaz ili kad nešto pita

en: close all file descriptors >= num
hr: zatvara sve deskriptore datoteka >= num

en: run command with the specified BSD login class
hr: pokrene naredbu s navedenom BSD klasom prijave

en: change the working directory before running command
hr: promijenite radni direktorij prije pokretanja naredbe

en: preserve user environment when running command
hr: sačuva okolinu korisnika pri izvršenju naredbe

en: preserve specific environment variables
hr: sačuva specifične varijable okoline

en: edit files instead of running a command
hr: redigira datoteke umjesto pokretanja naredbe

en: run command as the specified group name or ID
hr: izvrši naredbu kao navedeno group ime ili ID

en: set HOME variable to target user's home dir
hr: var HOME postavi na osobni direktorij korisnika

en: display help message and exit
hr: pokaže ovu pomoć i iziđe

en: run command on host (if supported by plugin)
hr: pokrene naredbu na host računalu (ako to plugin podržava)

en: run login shell as the target user; a command may also be specified
hr: pokrene prijavnu ljusku kao ciljani korisnik; može se navesti i naredba

en: remove timestamp file completely
hr: sasvim ukloni datoteku s vremenskim oznakama

en: invalidate timestamp file
hr: poništi datoteku s vremenskim oznakama

en: list user's privileges or check a specific command; use twice for longer format
hr: privilegije korisnika ili test specifične naredbe; rabite -ll za duži popis

en: non-interactive mode, no prompts are used
hr: ne-interaktivni mȏd; bez prompta

en: preserve group vector instead of setting to target's
hr: sačuva grupni vektor umjesto postavljanja na ciljanu grupu

en: use the specified password prompt
hr: koristi navedeni prompt za unos lozinke

en: change the root directory before running command
hr: promijenite root direktorij prije pokretanja naredbe

en: create SELinux security context with specified role
hr: stvori SELinux sigurnosni kontekst s navedenom role ulogom

en: read password from standard input
hr: čita lozinku iz standardnog ulaza

en: run shell as the target user; a command may also be specified
hr: pokrene ljusku kao ciljani korisnik; može se navesti i naredba

en: create SELinux security context with specified type
hr: stvori SELinux sigurnosni kontekst specificiranog tipa

en: terminate command after the specified time limit
hr: naredba završi nakon navedenog vremenskog ograničenja

en: in list mode, display privileges for user
hr: izlista popis privilegija user korisnika

en: run command (or edit file) as specified user name or ID
hr: pokreni naredbu (ili redigira datoteku) kao navedeni user korisnik

en: display version information and exit
hr: informira o inačici ovog programa i iziđe

en: update user's timestamp without running a command
hr: obnovi vremensku oznaku korisnika bez pokretanja naredbe

en: stop processing command line arguments
hr: prestane s obradom argumenata na naredbenom retku

en: unable to open audit system
hr: nije moguće otvoriti revizijski sustav

en: unable to send audit message
hr: nije moguće poslati revizijsku poruku

en: unable to fgetfilecon %s
hr: neuspješna fgetfilecon() %s

en: %s changed labels
hr: %s je promijenio etikete

en: unable to restore context for %s
hr: nije moguće obnoviti kontekst za %s

en: unable to open %s, not relabeling tty
hr: nije moguće otvoriti %s, oznaka TTY se ne mijenja

en: %s is not a character device, not relabeling tty
hr: %s nije znakovni uređaj (c-device), oznaka TTY se me mijenja

en: unable to get current tty context, not relabeling tty
hr: nije moguće dobiti trenutni TTY kontekst, oznaka TTY se me mijenja

en: unknown security class "chr_file", not relabeling tty
hr: nepoznata sigurnosna klasa „chr_file”, oznaka TTY se me mijenja

en: unable to get new tty context, not relabeling tty
hr: nije moguće dobiti novi TTY kontekst, oznaka TTY se me mijenja

en: unable to set new tty context
hr: nije moguće uspostaviti novi TTY kontekst

en: you must specify a role for type %s
hr: morate navesti ulogu za tip %s

en: unable to get default type for role %s
hr: nije moguće dobiti zadani tip za ulogu %s

en: failed to get new context
hr: nije uspjelo dobiti novi kontekst

en: failed to set new role %s
hr: nije uspjelo postaviti novu ulogu %s

en: failed to set new type %s
hr: nije uspjelo postaviti novi tip %s

en: %s is not a valid context
hr: %s nije valjani kontekst

en: failed to get old context
hr: nije uspjelo dobiti stari kontekst

en: unable to determine enforcing mode.
hr: nije moguće odrediti način provedbe.

en: unable to set exec context to %s
hr: nije moguće postaviti exec kontekst na %s

en: unable to set key creation context to %s
hr: nije moguće postaviti kontekst stvaranja ključa na %s

en: Only one of the -c or -i options may be specified
hr: Smije se navesti samo jedna od opcija -c ili -i

en: invalid file descriptor number: %s
hr: nevaljani broj deskriptora datoteke: %s

en: The -%c option may not be used in edit mode.
hr: opcija -%c ne smije se koristiti kad se redigira (in edit mode)

en: The -%c option may only be used in edit mode.
hr: Opciju -%c smijete koristiti samo za redigiranje (in edit mode).

en: %s: editing symbolic links is not permitted
hr: %s: simbolične poveznice nije dopušteno redigirati

en: %s: editing files in a writable directory is not permitted
hr: %s: datoteke nije dopušteno redigirati u direktoriju koji dopušta pisanje

en: contents of edit session left in %s
hr: sadržaj sesije redigiranja je ostavljen u %s

en: unable to get group list
hr: nije moguće dobiti popis grupa

en: unable to save handler for signal %d
hr: nije moguće sačuvati rukovatelja za signal %d

en: unable to restore handler for signal %d
hr: nije moguće obnoviti rukovatelja za signal %d

en: resource control limit has been reached
hr: dosegnuta je granica upravljanja resursima

en: user "%s" is not a member of project "%s"
hr: korisnik „%s” nije član projekta „%s”

en: the invoking task is final
hr: pozvani zadatak je zadnji -- svršetak

en: could not join project "%s"
hr: nije bilo moguće pridružiti se projektu „%s”

en: no resource pool accepting default bindings exists for project "%s"
hr: ne postoji skup resursa koji prihvaća zadane poveznice za projekt „%s”

en: specified resource pool does not exist for project "%s"
hr: ne postoji navedeni skup resursa za projekt „%s”

en: could not bind to default resource pool for project "%s"
hr: nije bilo moguće povezati se na zadani skup resursa za projekt „%s”

en: setproject failed for project "%s"
hr: neuspješna setproject() za projekt „%s”

en: warning, resource control assignment failed for project "%s"
hr: upozorenje: nije uspjelo dodijeliti upravljanje resursima projekta „%s”

en: Sudo version %s
hr: Sudo inačica %s

en: Configure options: %s
hr: Konfiguracijske opcije: %s

en: fatal error, unable to load plugins
hr: kobna greška, nije moguće učitati plugine

en: plugin did not return a command to execute
hr: plugin nije uzvratio naredbu za izvršiti

en: unexpected sudo mode 0x%x
hr: neočekivani sudo mȏd 0x%x

en: you do not exist in the %s database
hr: vas nema u %s bazi podataka

en: unable to determine tty
hr: nije moguće odrediti TTY

en: The "no new privileges" flag is set, which prevents sudo from running as root.
hr: Flag „no new privileges” je podignut, i to sprečava da sudo postane root.

en: If sudo is running in a container, you may need to adjust the container configuration to disable the flag.
hr: Ako se sudo pokrene u kanistru (container), možda ćete morati podesiti konfiguraciju kanistra kako biste onemogućili flag.

en: %s must be owned by uid %d and have the setuid bit set
hr: vlasnik %s mora biti UID %d i mora imati postavljeni setuid bit

en: effective uid is not %d, is %s on a file system with the 'nosuid' option set or an NFS file system without root privileges?
hr: efektivni UID nije %d; je li %s na datotečnom sustavu s postavljenom opcijom „nosuid” ili NFS datotečnom sustavu bez root privilegija?

en: effective uid is not %d, is sudo installed setuid root?
hr: efektivni UID nije %d; je li sudo instaliran sa setuid root?

en: unable to set supplementary group IDs
hr: nije moguće postaviti ID dodatnih grupa

en: unable to set effective gid to runas gid %u
hr: nije moguće postaviti efektivni GID na runas GID %u

en: unable to set gid to runas gid %u
hr: nije moguće postaviti GID na runas GID %u

en: argv not set by the security policy
hr: argv nije postavljen po sigurnosnim pravilima

en: envp not set by the security policy
hr: envp nije postavljen po sigurnosnim pravilima

en: unexpected child termination condition: %d
hr: neočekivano stanje završetka potomka (dijete-procesa) : %d

en: unable to initialize policy plugin
hr: nije moguće inicijalizirati plugin s pravilima

en: policy plugin %s is missing the "check_policy" method
hr: u pluginu s pravilima %s nema metode „check_policy”

en: policy plugin %s does not support listing privileges
hr: plugin s pravilima %s ne podržava ispis ovlasti

en: policy plugin %s does not support the -v option
hr: plugin s pravilima %s ne podržava opciju -v

en: policy plugin %s does not support the -k/-K options
hr: plugin s pravilima %s ne podržava -k/-K opcije

en: error initializing I/O plugin %s
hr: greška pri inicijalizaciji U/I plugina %s

en: error initializing I/O plugin
hr: greška pri inicijalizaciji U/I plugina

en: error initializing audit plugin %s
hr: greška pri inicijalizaciji plugina za reviziju %s

en: %s: unable to log error event%s%s
hr: %s: nije uspjelo zabilježiti pogrešku događaja%s%s

en: %s: unable to log accept event%s%s
hr: %s: nije uspjelo zabilježiti događaj prihvaćanja%s%s

en: audit plugin error
hr: pogreška u pluginu za reviziju

en: %s: unable to log reject event%s%s
hr: %s: nije uspjelo zabilježiti događaj odbijanja%s%s

en: error initializing approval plugin %s
hr: greška pri inicijalizaciji plugina za odobrenje %s

en: command rejected by approver
hr: odobravatelj je odbio izvršiti naredbu

en: no writable temporary directory found
hr: nije pronađen privremeni direktorij u koji je moguće pisati

en: %s left unmodified
hr: %s nije izmijenjeno

en: %s unchanged
hr: %s nije promijenjeno

en: sesh: internal error: odd number of paths
hr: sesh: interna greška: neparni broj staza

en: sesh: unable to create temporary files
hr: sesh: nije moguće čitati privremenu datoteku

en: sesh: killed by a signal
hr: sesh: ubijen signalom

en: sesh: unknown error %d
hr: sesh: nepoznata greška: %d

en: unable to copy temporary files back to their original location
hr: nije moguće kopirati privremene datoteke u njihovu originalnu lokaciju

en: unable to copy some of the temporary files back to their original location
hr: nije moguće kopirati neke od privremenih datoteka u njihovu originalnu lokaciju

en: unable to change uid to root (%u)
hr: nije moguće promijeniti UID na root (%u)

en: plugin error: invalid file list for sudoedit
hr: greška plugina: nevaljani popis datoteka za sudoedit

en: plugin error: missing file list for sudoedit
hr: greška plugina: nema popisa datoteka za sudoedit

en: unable to read the clock
hr: nije moguće pročitati vrijeme (clock)

en: intercept port not set
hr: port za presretanje nije postavljen

en: timed out reading password
hr: vrijeme za čitanje lozinke je isteklo

en: no password was provided
hr: nema lozinke (nije unesena)

en: unable to read password
hr: nije moguće pročitati lozinku

en: a terminal is required to read the password; either use the -S option to read from standard input or configure an askpass helper
hr: za čitanje lozinke trebate terminal; rabite opciju -S za čitanje sa standardnog ulaza ili konfigurirajte askpass pomoćnika (pomoćni program)

en: no askpass program specified, try setting SUDO_ASKPASS
hr: nije specificiran askpass program, pokušajte postaviti SUDO_ASKPASS

en: unable to set gid to %u
hr: nije moguće postaviti GID na %u

en: unable to set uid to %u
hr: nije moguće postaviti UID na %u

en: unable to run %s
hr: nije moguće pokrenuti %s

en: unable to find terminal name for device %u, %u
hr: nije moguće naći ime terminala za uređaj %u, %u

en: unable to save stdin
hr: nije moguće sačuvati stdin

en: unable to dup2 stdin
hr: dup2 nije moguće primijeniti na stdin

en: unable to restore stdin
hr: nije moguće obnoviti stdin
