Mandrake Linux

Installation Instructions

Вимоги до системи

У більшості випадків встановити Мандрейк Лінакс просто означає вставити установочний компакт-диск в привід і перезавантажити комп'ютер. Далі дивіться п. 1.

ЗАУВАЖТЕ:


Далі перелічені можливі способи установки Мандрейк Лінакса:

  1. Завантаження безпосередньо із компакт-диску
  2. За допомогою Віндовс підготувати дискету для завантаження
  3. Інші методи установки


1. Завантаження безпосередньо із компакт-диску

Установочний компакт-диск є системним (тобто може самостійно завантажуватись). У більшості випадків, Ви можете просто вставити диск у привід і завантажити з нього машину. Далі - користуйтеся порадами, що з'являються на екрані: натисніть [Enter] щоб почати установку чи [F1] щоб отримати підказку.

ЗАУВАЖТЕ:

На деяких портативних комп'ютерах неможливо завантажитися з компакт-диску. У цьому випадку спробуйте завантажитись з другого компакт-диску, він також системний і використовує "безпечний" процес завантаження. Вставте компакт-диск, коли з'явиться підказка. Якщо і другий компакт-диск не спрацює, Вам потрібно буде підготувати дискету для завантаження системи. Див. п. 2.

[до початку сторінки]


2. За допомогою Віндовс підготувати дискети для завантаження

Якщо Ваш комп'ютер не може завантажитися з компакт-диску, у Віндовс Вам потрібно буде зробити дискету для завантаження системи. Зробіть це так:

Щоб почати установку:

[до початку сторінки]


3. Інші методи установки

Якщо з будь-якої причини попередні методи не задовольняють Ваших потреб (Ви хочете встановити систему, скористувавшись мережею, або за допомогою пристроїв PCMCIA, або  ...), Вам також потрібно буде виготовити системну дискету :

Список образів для завантаження:

cdrom.img установка з CD-ROM
hd.img установка з жорсткого диску (з Linux, Windows, чи файлової системи ReiserFS )
network.img установка з ftp/nfs/http
pcmcia.img установка з пристроїв pcmcia (попередження: більшість пристроїв pcmcia зараз напряму підтримуються образом network.img)
usb.img установка з пристроїв типу USB: мережеві адаптери USB, чи USB CDROM/CDRW
hdcdorm_usb.img установка з дисків чи компакт-диску підключеного через USB порт
network_gigabit_usb.img установка через мережу з Ґіґабітним чи USB адаптером
blank.img установка з використанням Вашого власного ядра Лінакса

Щоб скористуватись образом blank.img Вам потрібно буде скомпілювати Ваше власне ядро і вкомпілювати всі потрібні модулі (драйвери) всередину ядра (не як модуль). Після цього створіть системну дискету з blank.img і після цього скопіюйте образ ядра "vmlinuz" на дискету.

[до початку сторінки]


Крім цього Ви можете використовувати установку в текстовому режимі, якщо з якоїсь причини Ви не можете користуватися графічною установкою. Для цього на екрані запрошення Мандрейк Лінакса натисніть [F1] і потім наберіть text в рядку запрошення. installation if, for any reason,

Якщо Вам потрібно врятувати свою вже встановлену систему Лінакс Мандрейк, вставте свій установочний компакт диск (або відповідну дискету для завантаження) на екрані запрошення Мандрейк Лінакса натисніть [F1] і потім наберіть rescue в рядку запрошення.

Ви зможете також знайти додаткову інформацію на сторінці http://www.linux-mandrake.com/drakx/README.

[до початку сторінки]


Далі подані основні етапи установки:

  1. вставте Ваш установочний компакт-диск (або дискету, якщо потрібно) та перезапустіть комп'ютер.
  2. Коли з'явиться запрошення Лінакс Мандрейк натисніть "Enter" і далі слідуйте інструкціям на екрані.
  3. Після того, як установка закінчилась, витягніть компакт-диск (і дискету, якщо Ви нею користувалися) і комп'ютер має перезапуститися. Якщо ні -- перезавантажте його вручну.
  4. Повинен стартувати Лінакс. Після завантаження системи Ви зможете зареєструватися в системі як користувач "root" або як інший користувач, рахунок якого Ви створили під час установки системи. .

Важливе зауваження:

Реєстрація в системі під іменем "root" дає Вам необмежений доступ до всієї системи Лінакс. Не користуйтесь цим іменем крім тих випадків, коли Вам потрібно змінити конфігурацію системи або займатися адміністрацією системи. Для щоденного користування системою користуйтеся звичайними рахунками користувачів, створеними за допомогою "userdrake" та команд "adduser" та "passwd".

Щасти Вам з Mandrake Linux !

[до початку сторінки]


Щоб отримати додаткову підтримку звертайтеся за адресами: