gcc 12.1-b20220213 - en to uk translation catalogue (1516 entries)

en: optimization level attribute mismatch
uk: невідповідність атрибутів рівня оптимізації

en: sanitizer function attribute mismatch
uk: невідповідність атрибутів функції-санітайзера

en: unreachable
uk: недоступний

note: The remainder are real diagnostic types.
en: fatal error:
uk: критична помилка:

note: This is like DK_ICE, but backtrace is not printed.  Used in the driver when reporting fatal signal in the compiler.
en: internal compiler error:
uk: внутрішня помилка компілятора:

note: This one is just for counting DK_WARNING promoted to DK_ERROR due to -Werror and -Werror=warning.
en: error:
uk: помилка:

en: sorry, unimplemented:
uk: вибачте, не реалізовано:

en: warning:
uk: попередження:

en: anachronism:
uk: анахронізм:

en: note:
uk: зауваження:

en: debug:
uk: діагностика:

note: For use when using the diagnostic_show_locus machinery to show a range of events within a path.
en: path:
uk: шлях:

note: These two would be re-classified as DK_WARNING or DK_ERROR, so the prefix does not matter.
en: pedwarn:
uk: педантичне попередження:

en: permerror:
uk: постійна помилка:

note: The remainder are real diagnostic types.
en: Fatal Error
uk: Критична помилка

note: This is like DK_ICE, but backtrace is not printed.  Used in the driver when reporting fatal signal in the compiler.
en: internal compiler error
uk: внутрішня помилка компілятора

en: Error
uk: Помилка

en: sorry, unimplemented
uk: вибачте, не реалізовано

en: Warning
uk: Попередження

en: anachronism
uk: анахронізм

en: note
uk: зауваження

en: debug
uk: діагностика

note: These two would be re-classified as DK_WARNING or DK_ERROR, so the prefix does not matter.
en: pedwarn
uk: педантичне попередження

en: permerror
uk: постійна помилка

note: This one is just for counting DK_WARNING promoted to DK_ERROR due to -Werror and -Werror=warning.
en: error
uk: помилка

en: -pg and -fomit-frame-pointer are incompatible
uk: -pg і -fomit-frame-pointer є несумісними

en: GNU C no longer supports -traditional without -E
uk: У GNU C припинено підтримку -traditional без -E

en: -E or -x required when input is from standard input
uk: якщо дані надходять зі стандартного вхідного джерела, слід вказувати -E або -x

en: conflicting code generation switches
uk: конфлікт перемикачів створення коду

en: gsplit-dwarf is not supported on this platform
uk: підтримки gsplit-dwarf на цій платформі не передбачено

en: rdynamic is not supported
uk: підтримки rdynamic не передбачено

en: -mx32 is not supported on Solaris
uk: підтримки -mx32 у Solaris не передбачено

en: -fsanitize=address is not supported in this configuration
uk: підтримки -fsanitize=адреса на цій конфігурації не передбачено

en: objc-cpp-output is deprecated; please use objective-c-cpp-output instead
uk: objc-cpp-output вважається застарілим; будь ласка, скористайтеся замість нього objective-c-cpp-output

en: objc++-cpp-output is deprecated; please use objective-c++-cpp-output instead
uk: objc++-cpp-output вважається застарілим; будь ласка, скористайтеся замість нього objective-c++-cpp-output

en: Warn about creation of array temporaries.
uk: Попереджати щодо створення тимчасових масивів.

en: Enable most warning messages.
uk: Увімкнути якнайбільше повідомлень із попередженнями.

en: Warn on any use of alloca.
uk: Попереджати про усі використання alloca.

en: Warn about comparisons between two operands of array type.
uk: Попереджати про порівняння між двома операндами типу масивів.

en: Warn about casting functions to incompatible types.
uk: Попереджати про виклик функцій із несумісними типами параметрів.

en: Warn about certain operations on boolean expressions.
uk: Попереджати щодо певних дій із булевими виразами.

en: Warn about casts between incompatible function types.
uk: Попереджати про варіанти виклику функцій несумісних типів.

en: Warn about catch handlers of non-reference type.
uk: Попереджати про обробники catch нееталонного типу.

en: Synonym for -Wcomment.
uk: Синонім -Wcomment.

en: Warn for implicit type conversions that may change a value.
uk: Попереджати про неявні перетворення типів, які можуть призвести до зміни значення.

en: Warn when all constructors and destructors are private.
uk: Попереджати, якщо усі конструктори і деструктори є закритими (private).

en: Warn when a declaration is found after a statement.
uk: Попереджати, якщо оголошення виявлено після інструкції.

en: Warn when deleting a pointer to incomplete type.
uk: Попереджати щодо вилучення вказівника на неповний тип.

en: Warn about deprecated arithmetic conversions on operands of enumeration types.
uk: Попереджати про застарілі арифметичні перетворення операндів нумерованих типів.

en: Warn about duplicated branches in if-else statements.
uk: Попереджати про дублювання гілок у інструкціях if-else.

en: Warn about duplicated conditions in an if-else-if chain.
uk: Попереджати про дублювання умов у ланцюжку if-else-if.

en: Warn about violations of Effective C++ style rules.
uk: Попереджати про порушення правил стилю Effective C++.

en: Warn about an empty body in an if or else statement.
uk: Попереджати щодо порожнього комплекту інструкцій у if або else.

en: Warn about comparison of different enum types.
uk: Попереджати про порівняння різних типів числових даних.

en: This switch is deprecated; use -Werror=implicit-function-declaration instead.
uk: Цей перемикач вважається застарілим; скористайтеся замість нього перемикачем -Werror=implicit-function-declaration.

en: Warn about semicolon after in-class function definition.
uk: Попереджати про крапку з комою після визначення функції у класі.

en: Warn if testing floating point numbers for equality.
uk: Попереджати про перевірки на рівність чисел із рухомою крапкою.

en: Warn about printf/scanf/strftime/strfmon format string anomalies.
uk: Попереджати про некоректності у рядках форматування printf/scanf/strftime/strfmon.

en: Warn about format strings that contain NUL bytes.
uk: Попереджати щодо рядків форматування, які містять байти NUL.

en: Warn about format strings that are not literals.
uk: Попереджати, якщо рядки форматування не є літералами.

en: Warn about sign differences with format functions.
uk: Попереджати про відмінності у знаку у функціях форматування.

en: Warn about zero-length formats.
uk: Попереджати про формати нульової довжини.

en: Warn when the field in a struct is not aligned.
uk: Попереджати про невирівняне поле у структурі.

en: Warn whenever attributes are ignored.
uk: Попереджати про ігнорування атрибутів.

en: Warn about variables which are initialized to themselves.
uk: Попереджати про самоініціалізацію змінних.

en: Warn about implicit declarations.
uk: Попереджати про неявні оголошення.

en: Warn about implicit conversions from "float" to "double".
uk: Попереджати про неявні перетворення з float на double.

en: Warn if "defined" is used outside #if.
uk: Попереджати, якщо defined використано поза #if.

en: Warn about implicit function declarations.
uk: Попереджати про неявні оголошення функцій.

en: Warn when a declaration does not specify a type.
uk: Попереджати, якщо оголошення не визначає типу.

en: Warn about using variadic macros.
uk: Попереджати про використання варіативних макросів.

en: Warn if a variable length array is used.
uk: Попереджати, якщо використано масив змінної довжини.

en: Disable Wvla-larger-than= warning.  Equivalent to Wvla-larger-than=<SIZE_MAX> or larger.
uk: Вимкнути попередження Wvla-larger-than=. Еквівалент Wvla-larger-than=<SIZE_MAX> або більше.

en: Warn about mismatched declarations of VLA parameters.
uk: Попереджати про невідповідні оголошення параметрів VLA.

en: No longer supported.
uk: Більше не підтримується.

en: Use traditional GNU semantics for inline functions.
uk: Використовувати традиційну семантику GNU для вбудованих функцій.

en: Assume normal C execution environment.
uk: Припускати звичайне середовище виконання C.

en: Enable C++ modules-ts (experimental).
uk: Увімкнути modules-ts C++ (експериментальна можливість).

en: Enable C++ header module (experimental).
uk: Увімкнути модуль заголовків C++ (експериментальна можливість).

en: Mapper for module to CMI files.
uk: Засіб прив'язки модулів до файлів CMI.

en: Enable lazy module importing.
uk: Увімкнути «ліниве» імпортування модулів.

en: Warn about macros that have conflicting header units definitions.
uk: Попереджати про макроси, у яких є конфліктні визначення модулів заголовків.

en: Ignored.
uk: Проігноровано.

en: Generate documentation.
uk: Створити документацію.

en: Warn about code paths which attempt to write to a string literal.
uk: Попереджати про шляхи коду, у яких робиться спроба записати до рядкового літерала.

en: Synonym for "image_base".
uk: Синонім «image_base».

en: This is the default.
uk: Це типове значення.

en: Enabled ID based shared library.
uk: Увімкнено засновану на ідентифікаторах бібліотеку спільного використання.

en: ID of shared library to build.
uk: Ідентифікатор бібліотеки спільного використання для збирання.

en: Enable ID based shared library.
uk: Увімкнути засновану на ідентифікаторах бібліотеку спільного використання.

en: Use in/loc/out register names.
uk: Використовувати назви регістрів in/loc/out.

en: Enable conditional move instruction usage.
uk: Увімкнути використання інструкцій із умовного пересування.

en: Enable FT32B code compression.
uk: Увімкнути стискання коду FT32B.

en: Use windowed registers ABI.
uk: Використовувати бінарний інтерфейс із віконними регістрами.

en: Use given address mode.
uk: Використовувати вказаний режим адресування.

en: Disable indexed addressing.
uk: Вимкнути індексоване адресування.

en: Use registers r2 and r5.
uk: Використовувати регістри r2 і r5.

en: Use shared libraries.
uk: Використовувати бібліотеки спільного використання.

en: Enable debug output.
uk: Увімкнути виведення діагностичних даних.

en: -mdebug=	Enable debug output.
uk: -mdebug=	Увімкнути виведення діагностичних даних.

en: Generate (do not generate) MMA instructions.
uk: Створювати (не створювати) інструкції MMA.

en: Use fp registers.
uk: Використовувати fp-регістри.

en: Disable the use of RX FPU instructions.
uk: Вимкнути використання інструкцій FPU RX.

en: Generate hardware abs instructions.
uk: Створити апаратні інструкції abs.

en: Generate string extension instructions.
uk: Створити інструкції розширення рядків.

en: Generate DSP extension instructions.
uk: Створити інструкції розширення DSP.

en: Generate floating-point multiply-accumulation instructions.
uk: Створити інструкції накопичення множення для чисел із рухомою крапкою.

en: Generate single-precision floating-point instructions.
uk: Створити інструкції одинарної точності для чисел із рухомою крапкою.

en: Generate double-precision floating-point instructions.
uk: Створити інструкції подвійної точності для чисел із рухомою крапкою.

en: Enable multiprocessor instructions.
uk: Увімкнути багатопроцесорні інструкції.

en: Enable coprocessor instructions.
uk: Увімкнути інструкції для співпроцесорів.

en: Enable cache prefetch instructions.
uk: Увімкнути інструкції попереднього отримання кешу.

en: Generate divide instructions.
uk: Створити інструкції divide.

en: Valid arguments for the -msdata= option:
uk: Коректні аргументи для параметра -msdata=:

en: Warn about invalid OpenACC dimensions.
uk: .

en: Enable 32-bit ALU instructions.
uk: Увімкнути 32-бітові інструкції ALU.

en: Enable 32-bit jump instructions.
uk: Увімкнути 32-бітові інструкції переходу.

en: Use Loongson EXTension (EXT) instructions.
uk: .

en: Warn about uses of __attribute__((warning)) declarations.
uk: .

en: Warn if a deprecated compiler feature, class, method, or field is used.
uk: Попереджати щодо використання застарілої можливості компілятора, застарілого класу, методу або поля.

en: Treat all warnings as errors.
uk: Вважати усі попередження помилками.

en: Check the return value of new in C++.
uk: Перевіряти повернуте значення new у C++.

en: Perform internal consistency checkings.
uk: Виконувати внутрішні перевірки сумісності.

en: Enable code hoisting.
uk: Увімкнути підняття коду.

en: Generate position-independent code if possible (small mode).
uk: Створити виконуваний файл з незалежним позиціюванням, якщо можливо (малий режим)

en: Put zero initialized data in the bss section.
uk: Розташувати ініціалізовані нулями дані у розділі bss.

en: Generate debug information in default format.
uk: Створити діагностичні дані у типовому форматі.

en: Enable verbose output.
uk: Увімкнути докладне виведення.

en: Suppress warnings.
uk: Придушити попередження.

en: Create a shared library.
uk: Створити бібліотеку спільного використання.

en: Don't create a dynamically linked position independent executable.
uk: Не створювати динамічно скомпонований виконуваний файл з незалежним позиціюванням.

en: Create a dynamically linked position independent executable.
uk: Створити динамічно скомпонований виконуваний файл з незалежним позиціюванням.

en: Create a static position independent executable.
uk: Створити статичний виконуваний файл з незалежним позиціюванням.

en: Enable hwasan instrumentation of builtin functions.
uk: Увімкнути укомплектування HWASAN для вбудованих функцій.

en: Average number of iterations of a loop.
uk: Середня кількість ітерацій циклу.

en: The maximum ratio between array size and switch branches for a switch conversion to take place.
uk: Максимальне значення відношення розміру масиву до кількості відгалужень перемикання для перетворення на перемикання.

en: flow control insn inside a basic block
uk: інструкція з керування потоком у основному блоці

en: insn outside basic block
uk: інструкція поза основним блоком

en: return not followed by barrier
uk: за return немає barrier

en: [cannot find %s]
uk: [не вдалося знайти %s]

en: collect2 version %s
uk: collect2 версії %s

en: %d constructor found
     | %d constructors found
uk[0]: знайдено %d конструктор
uk[1]: знайдено %d конструктори
uk[2]: знайдено %d конструкторів

en: %d destructor found
     | %d destructors found
uk[0]: знайдено %d деструктор
uk[1]: знайдено %d деструктори
uk[2]: знайдено %d деструкторів

en: %d frame table found
     | %d frame tables found
uk[0]: знайдено %d таблицю кадрів
uk[1]: знайдено %d таблиці кадрів
uk[2]: знайдено %d таблиць кадрів

en: [Leaving %s]
uk: [Полишаємо %s]

en: 
    write_c_file - output name is %s, prefix is %s
uk: 
    write_c_file - назвою результату є %s, префіксом є %s

en: 
    ldd output with constructors/destructors.
uk: 
    Виведені ldd дані з конструкторами та деструкторами.

en: const/copy propagation disabled
uk: передавання const/copy вимкнено

en: %s: all warnings being treated as errors
uk: %s: усі попередження вважаються помилками

en: %s: some warnings being treated as errors
uk: %s: деякі попередження вважаються помилками

en: <built-in>
uk: <вбудоване>

en: compilation terminated due to -fmax-errors=%u.
uk: компіляцію перервано через -fmax-errors=%u.

en: compilation terminated due to -Wfatal-errors.
uk: компіляцію перервано через -Wfatal-errors.

en: Please submit a full bug report, with preprocessed source.
uk: Будь ласка, надішліть повний звіт щодо вади із попередньо обробленим початковим кодом.

en: Please submit a full bug report, with preprocessed source (by using -freport-bug).
uk: Будь ласка, надішліть повний звіт щодо вади із попередньо обробленим початковим кодом (за допомогою -freport-bug).

en: See %s for instructions.
uk: Див. настанови у %s.

en: compilation terminated.
uk: компіляцію перервано.

en:                  from
uk:                  з

en: In file included from
uk: У файлі, який включено у

note: 2
en:         included from
uk:         включено у

en: In module
uk: У модулі

note: 4
en: of module
uk: модуля

en: In module imported at
uk: У модулі, імпортованому у

note: 6
en: imported at
uk: імпортовано у

en: %s:%d: confused by earlier errors, bailing out
uk: %s:%d: заплуталися із попередніми помилками, вимушено припиняємо обробку

en: internal compiler error: error reporting routines re-entered.
uk: внутрішня помилка компілятора: повторний вхід до процедур сповіщення про помилки.

en: in %s, at %s:%d
uk: у %s, %s:%d

en: negative insn length
uk: від’ємна довжина інструкції

en: could not split insn
uk: не вдалося розділити інструкцію

en: invalid 'asm':
uk: некоректна asm:

en: nested assembly dialect alternatives
uk: вкладені варіанти діалектів асемблера

en: unterminated assembly dialect alternative
uk: незавершена вставка діалектом асемблера

en: operand number missing after %%-letter
uk: пропущено операнд після %%-літери

en: operand number out of range
uk: кількість операндів поза межами припустимого діапазону

en: invalid %%-code
uk: некоректний %%-код

en: '%%l' operand isn't a label
uk: операнд «%%l» не є міткою

note: We can't handle floating point constants; PRINT_OPERAND must handle them. TARGET_PRINT_OPERAND must handle them.
en: floating constant misused
uk: помилкове використання сталої із рухомою крапкою

en: invalid expression as operand
uk: некоректний вираз операнда

en: Using built-in specs.
uk: Використовуємо вбудовані специфікації.

en: Setting spec %s to '%s'
uk: Встановлюємо специфікацію %s у значення «%s»

en: Reading specs from %s
uk: Читаємо специфікації з %s

en: could not find specs file %s
uk: не вдалося знайти файл специфікацій %s

en: rename spec %s to %s
uk: перейменувати специфікацію %s на %s

en: spec is '%s'
uk: специфікація — «%s»

en: 
    Go ahead? (y or n)
uk: 
    Продовжувати? (y — так або n — ні)

en: Usage: %s [options] file...
uk: Використання: %s [параметри] файл…

en: Options:
uk: Параметри:

en:   -pass-exit-codes         Exit with highest error code from a phase.
uk:   -pass-exit-codes         Виходити із найбільшим кодом помилки у фазі.

en:   --help                   Display this information.
uk:   --help                   Вивести цю довідкову інформацію.

en:   --target-help            Display target specific command line options.
uk:   --target-help            Вивести параметри командного рядка, специфічні для цілі.

en:                            Display specific types of command line options.
uk:                            Вивести специфічні типи параметрів командного рядка.

en:   (Use '-v --help' to display command line options of sub-processes).
uk:   (Скористайтеся параметрами «-v --help», щоб побачити параметри командного рядка підпроцесів).

en:   --version                Display compiler version information.
uk:   --version                Вивести дані щодо версії компілятора.

en:   -dumpspecs               Display all of the built in spec strings.
uk:   -dumpspecs               Вивести усе вбудоване у рядки специфікації.

en:   -dumpversion             Display the version of the compiler.
uk:   -dumpversion             Вивести дані щодо версії компілятора.

en:   -dumpmachine             Display the compiler's target processor.
uk:   -dumpmachine             Вивести дані щодо процесора призначення компілятора.

en:   -print-search-dirs       Display the directories in the compiler's search path.
uk:   -print-search-dirs       Вивести список усіх каталогів у шляху пошуку компілятора.

en:   -print-libgcc-file-name  Display the name of the compiler's companion library.
uk:   -print-libgcc-file-name  Вивести назву супутньої бібліотеки компілятора.

en:   -print-file-name=<lib>   Display the full path to library <lib>.
uk:   -print-file-name=<біб>   Вивести шлях до вказаної бібліотеки повністю.

en:   -print-prog-name=<prog>  Display the full path to compiler component <prog>.
uk:   -print-prog-name=<прог>  Вивести шлях до компонента компілятора <прог> повністю.

en:   -print-multiarch         Display the target's normalized GNU triplet, used as
                               a component in the library path.
uk:   -print-multiarch         Вивести нормалізований триплет GNU цілі, використовується
                               як компонент у шляху до бібліотек.

en:   -print-multi-directory   Display the root directory for versions of libgcc.
uk:   -print-multi-directory   Вивести кореневий каталог для версій libgcc.

en:   -print-multi-lib         Display the mapping between command line options and
                               multiple library search directories.
uk:   -print-multi-lib         Вивести прив'язку між параметрами командного рядка і
                               і каталогами пошуку мультибібліотек.

en:   -print-multi-os-directory Display the relative path to OS libraries.
uk:   -print-multi-os-directory Вивести відносний шлях до бібліотек операційної системи.

en:   -print-sysroot           Display the target libraries directory.
uk:   -print-sysroot           Вивести каталог призначення бібліотек.

en:   -print-sysroot-headers-suffix Display the sysroot suffix used to find headers.
uk:   -print-sysroot-headers-suffix Вивести суфікс sysroot, який використовується для пошуку заголовків.

en:   -Wa,<options>            Pass comma-separated <options> on to the assembler.
uk:   -Wa,<параметри>          Передати асемблеру список відокремлених комами параметрів.

en:   -Wp,<options>            Pass comma-separated <options> on to the preprocessor.
uk:   -Wp,<параметри>          Передати засобу попередньої обробки список відокремлених комами параметрів.

en:   -Wl,<options>            Pass comma-separated <options> on to the linker.
uk:   -Wl,<параметри>          Передати компонувальнику список відокремлених комами параметрів.

en:   -Xassembler <arg>        Pass <arg> on to the assembler.
uk:   -Xassembler <арг>        Передати аргумент <арг> асемблеру.

en:   -Xpreprocessor <arg>     Pass <arg> on to the preprocessor.
uk:   -Xpreprocessor <арг>     Передати аргумент <арг> засобу попередньої обробки.

en:   -Xlinker <arg>           Pass <arg> on to the linker.
uk:   -Xlinker <арг>           Передати аргумент <арг> компонувальнику.

en:   -save-temps              Do not delete intermediate files.
uk:   -save-temps              Не вилучати проміжні файли.

en:   -save-temps=<arg>        Do not delete intermediate files.
uk:   -save-temps=<арг>        Не вилучати проміжні файли.

en:   -no-canonical-prefixes   Do not canonicalize paths when building relative
                               prefixes to other gcc components.
uk:   -no-canonical-prefixes   Не перетворювати до канонічної форми шляхи під час
                               побудови відносних префіксів до інших компонент gcc.

en:   -pipe                    Use pipes rather than intermediate files.
uk:   -pipe                    Використовувати канали передавання даних замість проміжних файлів.

en:   -time                    Time the execution of each subprocess.
uk:   -time                    Вимірювати час виконання кожного з підпроцесів.

en:   -specs=<file>            Override built-in specs with the contents of <file>.
uk:   -specs=<файл>            Перевизначити вбудовані специфікації вмістом файла <файл>.

en:   -std=<standard>          Assume that the input sources are for <standard>.
uk:   -std=<стандарт>          Припускати для вхідних кодів відповідність вказаному стандарту.

en:   --sysroot=<directory>    Use <directory> as the root directory for headers
                               and libraries.
uk:   --sysroot=<каталог>      Використовувати <каталог> як кореневий для заголовків
                               і бібліотек.

en:   -B <directory>           Add <directory> to the compiler's search paths.
uk:   -B <каталог>             Додати <каталог> до шляхів пошуку компілятора.

en:   -v                       Display the programs invoked by the compiler.
uk:   -v                       Виводити назви програм, які викликаються компілятором.

en:   -###                     Like -v but options quoted and commands not executed.
uk:   -###                     Подібне до -v, але із лапками для параметрів і без виконання команд.

en:   -E                       Preprocess only; do not compile, assemble or link.
uk:   -E                       Лише попередньо обробити; не компілювати, не збирати і не компонувати.

en:   -S                       Compile only; do not assemble or link.
uk:   -S                       Лише скомпілювати; не збирати і не компонувати.

en:   -c                       Compile and assemble, but do not link.
uk:   -c                       Скомпілювати і зібрати, але не компонувати.

en:   -o <file>                Place the output into <file>.
uk:   -o <файл>                Вивести результати до файла <файл>.

en:   -pie                     Create a dynamically linked position independent
                               executable.
uk:   -pie                     створити динамічно скомпонований виконуваний файл з
                               незалежним позиціюванням

en:   -shared                  Create a shared library.
uk:   -shared                  створити бібліотеку спільного використання

en:   -x <language>            Specify the language of the following input files.
                               Permissible languages include: c c++ assembler none
                               'none' means revert to the default behavior of
                               guessing the language based on the file's extension.
uk:   -x <мова>                Вказати мову для наступних файлів вхідних даних.
                               Можливі варіанти мов: c c++ assembler none
                               «none» означає «повернутися до типової поведінки
                               із визначенням мови на основі суфікса назви файла».

en: 
    Options starting with -g, -f, -m, -O, -W, or --param are automatically
     passed on to the various sub-processes invoked by %s.  In order to pass
     other options on to these processes the -W<letter> options must be used.
uk: 
    Параметри, які починаються з -g, -f, -m, -O, -W або --param, буде автоматично
     передано до різноманітних підпроцесів, які запускаються %s. Щоб передати
     інші параметри до цих процесів, слід використовувати параметри -W<літера>.

en: Processing spec (%s), which is '%s'
uk: Обробляємо специфікацію (%s), назва якої — «%s»

en: Target: %s
uk: Ціль: %s

en: Configured with: %s
uk: Налаштування: %s

en: Thread model: %s
uk: Модель потоків: %s

en: Supported LTO compression algorithms: zlib
uk: Підтримувані алгоритми стискання LTO: zlib

en: gcc version %s %s
uk: Версія gcc %s %s

en: gcc driver version %s %sexecuting gcc version %s
uk: Версія драйвера gcc %s %sвиконуємо версію gcc %s

en: The bug is not reproducible, so it is likely a hardware or OS problem.
uk: Ваду не вдається відтворити. Ймовірно, її пов'язано із обладнанням або операційною системою.

en: Preprocessed source stored into %s file, please attach this to your bugreport.
uk: Попередньо оброблений код збережено до файла %s. Будь ласка, долучіть цей файл до вашого звіту щодо вади.

en: install: %s%s
uk: встановлення: %s%s

en: programs: %s
uk: програми: %s

en: libraries: %s
uk: бібліотеки: %s

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
uk: 
    Настанови щодо звітування про вади наведено тут:

en: (C)
uk: ©

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
uk: Це програмне забезпечення є вільним, умови копіювання викладено у його
    початкових кодах.
    Умовами ліцензування програми НЕ передбачено жодних гарантій, зокрема
    гарантій працездатності або придатності для певної мети.

en: 
    Linker options
    ==============
uk: 
    Параметри компонувальника
    =========================

en: Use "-Wl,OPTION" to pass "OPTION" to the linker.
uk: Скористайтеся параметром «-Wl,ПАРАМЕТР», щоб передати «ПАРАМЕТР» компонувальнику.

en: Assembler options
    =================
uk: Параметри асемблера
    ===================

en: Use "-Wa,OPTION" to pass "OPTION" to the assembler.
uk: Скористайтеся параметром «-Wa,ПАРАМЕТР», щоб передати «ПАРАМЕТР» асемблеру.

en:   merge [options] <dir1> <dir2>         Merge coverage file contents
uk:   merge [параметри] <кат1> <кат2>       об'єднати вміст файлів покриття

en:     -o, --output <dir>                  Output directory
uk:     -o, --output <кат>                  Каталог виведення даних

en:     -v, --verbose                       Verbose mode
uk:     -v, --verbose                       докладний режим

en:     -w, --weight <w1,w2>                Set weights (float point values)
uk:     -w, --weight <w1,w2>                встановити ваги (значення із рухомою крапкою)

en: Merge subcomand usage:
uk: Користування підкомандою merge:

en:   rewrite [options] <dir>               Rewrite coverage file contents
uk:   rewrite [параметри] <кат>             переписати вміст файла покриття

en:     -n, --normalize <int64_t>           Normalize the profile
uk:     -n, --normalize <int64_t>           Нормалізувати профіль

en:     -s, --scale <float or simple-frac>  Scale the profile counters
uk:     -s, --scale <float або simple-frac> масштабувати лічильники профілювання

en: Rewrite subcommand usage:
uk: Користування підкомандою rewrite:

en: scaling cannot co-exist with normalization, skipping
uk: масштабування не може співіснувати зі нормалізацією, пропускаємо

en: incorrect format in scaling, using 1/1
uk: помилковий формат у масштабуванні, використовуємо 1/1

en: normalization cannot co-exist with scaling
uk: нормалізація не може співіснувати із масштабуванням

en:   overlap [options] <dir1> <dir2>       Compute the overlap of two profiles
uk:   overlap [параметри] <каталог1> <каталог2> визначити перекриття двох провілів

en:     -f, --function                      Print function level info
uk:     -f, --function                      Вивести дані щодо рівня функції

en:     -F, --fullname                      Print full filename
uk:     -F, --fullname                      Вивести назву файла повністю

en:     -h, --hotonly                       Only print info for hot objects/functions
uk:     -h, --hotonly                       виводити дані лише для «гарячих» об'єктів або функцій

en:     -o, --object                        Print object level info
uk:     -o, --object                        Вивести дані щодо рівня об'єкта

en:     -t <float>, --hot_threshold <float> Set the threshold for hotness
uk:     -t <float>, --hot_threshold <float> встановити порогове значення «гарячості»

en: Overlap subcomand usage:
uk: Користування підкомандою overlap:

en: Usage: %s [OPTION]... SUB_COMMAND [OPTION]...
uk: Користування: %s [ПАРАМЕТР]... ПІДКОМАНДА [ПАРАМЕТР]...

en: Offline tool to handle gcda counts
uk: Автономний інструмент для обробки лічильників gcda

en:   -h, --help                            Print this help, then exit
uk:   -h, --help                            Вивести ці довідкові дані, далі вийти

en:   -v, --version                         Print version number, then exit
uk:   -v, --version                         Вивести дані щодо версії, далі вийти

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
uk: 
    Настанови щодо звітування про вади наведено тут:
    %s.

en: Copyright %s 2022 Free Software Foundation, Inc.
uk: © %s Free Software Foundation, Inc., 2022

en: Usage: gcov [OPTION...] SOURCE|OBJ...
uk: Користування: gcov [ПАРАМЕТР...] ПОЧАТКОВИЙ_КОД|OBJ...

en: Print code coverage information.
uk: Виводить дані щодо покриття коду.

en:   -a, --all-blocks                Show information for every basic block
uk:   -a, --all-blocks                Вивести дані щодо кожного базового блоку

en:   -b, --branch-probabilities      Include branch probabilities in output
uk:   -b, --branch-probabilities      Включити ймовірності розгалужень до виведених даних

en:   -c, --branch-counts             Output counts of branches taken
                                        rather than percentages
uk:   -c, --branch-counts             Виводити кількість гілок,
                                        а не частку

en:   -d, --display-progress          Display progress information
uk:   -d, --display-progress          Виводити дані щодо поступу

en:   -D, --debug			    Display debugging dumps
uk:   -D, --debug			    Виводити діагностичні дані

en:   -f, --function-summaries        Output summaries for each function
uk:   -f, --function-summaries        Виводити резюме щодо кожної функції

en:   -h, --help                      Print this help, then exit
uk:   -h, --help                      Вивести ці довідкові дані, потім вийти

en:   -j, --json-format               Output JSON intermediate format
                                        into .gcov.json.gz file
uk:   -j, --json-format               вивести дані у проміжному форматі JSON до файла .gcov.json.gz

en:   -H, --human-readable            Output human readable numbers
uk:   -H, --human-readable            Виводити зручні для читання числа

en:   -k, --use-colors                Emit colored output
uk:   -k, --use-colors                Розфарбувати виведені дані

en:   -l, --long-file-names           Use long output file names for included
                                        source files
uk:   -l, --long-file-names           використовувати довгі назви файлів виведення для
                                        включених файлів початкового коду

en:   -m, --demangled-names           Output demangled function names
uk:   -m, --demangled-names           виводити розшифровані назви функцій

en:   -n, --no-output                 Do not create an output file
uk:   -n, --no-output                 не створювати файла виведених даних

en:   -o, --object-directory DIR|FILE Search for object files in DIR or called FILE
uk:   -o, --object-directory КАТ|ФАЙЛ Шукати об'єктні файли у каталозі КАТ або із назвою ФАЙЛ

en:   -p, --preserve-paths            Preserve all pathname components
uk:   -p, --preserve-paths            зберігати компоненти шляхів

en:   -q, --use-hotness-colors        Emit perf-like colored output for hot lines
uk:   -q, --use-hotness-colors        виводити результати із розфарбовуванням подібним до perf для «гарячих» рядків

en:   -r, --relative-only             Only show data for relative sources
uk:   -r, --relative-only             вивести дані лише для відносних джерел

en:   -s, --source-prefix DIR         Source prefix to elide
uk:   -s, --source-prefix КАТ         префікс коду для пропускання

en:   -t, --stdout                    Output to stdout instead of a file
uk:   -t, --stdout                    вивести дані до стандартного виведення, а не до файла

en:   -u, --unconditional-branches    Show unconditional branch counts too
uk:   -u, --unconditional-branches    показувати і кількість безумовних гілок

en:   -v, --version                   Print version number, then exit
uk:   -v, --version                   Вивести дані щодо версії, далі вийти

en:   -w, --verbose                   Print verbose informations
uk:     -w, --verbose                 Режим докладних повідомлень

en:   -x, --hash-filenames            Hash long pathnames
uk:   -x, --hash-filenames            хешувати довгі шляхи

en: 
    Obsolete options:
uk: 
    Застарілі параметри:

en:   -i, --json-format               Replaced with -j, --json-format
uk:   -i, --json-format               Замінено на -j, --json-format

en:   -j, --human-readable            Replaced with -H, --human-readable
uk:   -j, --human-readable            Замінено на -H, --human-readable

en: '%s' file is already processed
uk: Файл «%s» вже оброблено

en: Creating '%s'
uk: Створюємо «%s»

en: Error writing output file '%s'
uk: Помилка під час спроби записати файл «%s»

en: Could not open output file '%s'
uk: Не вдалося відкрити файл результатів «%s»

en: Removing '%s'
uk: Вилучаємо «%s»

en: Cannot open JSON output file %s
uk: Не вдалося відкрити файл зі виведеними даними JSON %s

en: Error writing JSON output file %s
uk: Помилка під час спроби записати файл із виведеними даними JSON %s

en: %s:source file is newer than notes file '%s'
uk: %s:файл початкового коду є новішим за файл нотаток «%s»

en: (the message is displayed only once per source file)
uk: (повідомлення буде показано лише один раз на один файл з кодом)

en: %s:cannot open notes file
uk: %s:не вдалося відкрити файл нотаток

en: %s:not a gcov notes file
uk: %s:не є файлом нотаток gcov

en: %s:profile mismatch for '%s'
uk: %s:невідповідність профілів для «%s»

en: %s:overflowed
uk: %s:переповнено

en: Lines executed:%s of %d
uk: Виконаних рядків:%s з %d

en: No executable lines
uk: Немає виконуваних рядків

en: %s '%s'
uk: %s «%s»

en: No branches
uk: Немає відгалужень

en: Calls executed:%s of %d
uk: Виконано викликів:%s з %d

en: No calls
uk: Немає викликів

en: %s:no lines for '%s'
uk: %s: немає рядків з «%s»

en: call   %2d never executed
uk: виклик %2d ніколи не виконувався

en: branch %2d never executed
uk: гілка %2d ніколи не виконувалася

en: Cannot open source file %s
uk: Не вдалося відкрити файл початкового коду %s

en: At top level:
uk: На верхньому рівні:

en: In member function %qs
uk: У функції-члені %qs

en: In function %qs
uk: У функції %qs

en: this is the insn:
uk: це інструкція:

note: What to print when a switch has no documentation.
en: This option lacks documentation.
uk: Цей перемикач не документовано.

en: Same as %s.
uk: Те саме, що і %s

en: [available in
uk: [доступний у

en: [default]
uk: [типовий]

en: [enabled]
uk: [увімкнено]

en: [disabled]
uk: [вимкнено]

en:   Known valid arguments for %s option:
uk:   Відомі коректні аргументи для параметра %s:

en: Event
uk: Подія

en: Plugins
uk: Додатки

en: unrecoverable error
uk: критична помилка

en: format
uk: формат

en: ' ' flag
uk: прапорець ' '

en: the ' ' printf flag
uk: прапорець printf ' '

en: '+' flag
uk: прапорець '+'

en: the '+' printf flag
uk: прапорець printf «+»

en: '#' flag
uk: прапорець '#'

en: the '#' printf flag
uk: прапорець printf '#'

en: '0' flag
uk: прапорець '0'

en: the '0' printf flag
uk: прапорець printf '0'

en: '-' flag
uk: прапорець '-'

en: the '-' printf flag
uk: прапорець printf «-»

en: ''' flag
uk: прапорець '''

en: the ''' printf flag
uk: прапорець printf '''

en: 'I' flag
uk: прапорець 'I'

en: precision
uk: точність

en: '_' flag
uk: прапорець '_'

en: '^' flag
uk: прапорець '^'

en: the '^' strfmon flag
uk: прапорець strfmon «^»

en: the '+' strfmon flag
uk: прапорець strfmon '+'

en: '(' flag
uk: прапорець '('

en: the '(' strfmon flag
uk: прапорець strfmon '('

en: '!' flag
uk: прапорець '!'

en: the '!' strfmon flag
uk: прапорець strfmon «!»

en: the '-' strfmon flag
uk: прапорець strfmon «-»

en: invalid operand for '%%%c'
uk: некоректний операнд для «%%%c»

en: invalid vector constant
uk: некоректна векторна константа

en: incompatible register operand for '%%%c'
uk: несумісний операнд регістру для «%%%c»

en: missing operand
uk: пропущено операнд

en: invalid constant
uk: некоректна константа

en: invalid operand
uk: некоректний операнд

en: invalid operand prefix '%%%c'
uk: некоректний префікс операнда «%%%c»

en: invalid address mode
uk: некоректний режим адресування

en: invalid conversion from type %<bfloat16_t%>
uk: некоректне перетворення з типу %<bfloat16_t%>

en: invalid conversion to type %<bfloat16_t%>
uk: некоректне перетворення до типу %<bfloat16_t%>

en: '%%&' used without any local dynamic TLS references
uk: '%%&' використано без будь-яких локальних динамічних посилань TLS

en: invalid %%J value
uk: некоректне значення %%J

en: invalid %%r value
uk: некоректне значення %%r

en: invalid %%R value
uk: некоректне значення %%R

en: invalid %%N value
uk: некоректне значення %%N

en: invalid %%P value
uk: некоректне значення %%P

en: invalid %%h value
uk: некоректне значення %%h

en: invalid %%L value
uk: некоректне значення %%L

en: invalid %%m value
uk: некоректне значення %%m

en: invalid %%M value
uk: некоректне значення %%M

en: invalid %%U value
uk: некоректне значення %%U

en: invalid %%s value
uk: некоректне значення %%s

en: invalid %%C value
uk: некоректне значення %%C

en: invalid %%E value
uk: некоректне значення %%E

en: invalid operands to %%c code
uk: некоректні операнди для коду %%c

en: variable
uk: змінна

en: function parameter
uk: параметр функції

en: structure field
uk: поле структури

en: return type of function
uk: тип значення, яке повертає функція

en: pointer
uk: вказівник

en: invalid %%j value
uk: некоректне значення %%j

en: invalid address in operand
uk: некоректна адреса в операнді

note: Fallthrough.
en: unsupported operand
uk: непідтримуваний операнд

en: bad register
uk: помилковий регістр

en: bad output_move_double operand
uk: помилковий операнд output_move_double

en: bad output_condmove_single operand
uk: помилковий операнд output_condmove_single

en: bad ADDR_SPACE_GLOBAL address
uk: помилкова адреса ADDR_SPACE_GLOBAL

en: invalid operand %%xn code
uk: некоректний код операнда %%xn

en: invalid fp constant
uk: некоректна константа з рухомою крапкою

en: Expected register or constant integer.
uk: Мало бути використано регістр або стале ціле число.

en: invalid use of register '%s'
uk: некоректне використання регістру «%s»

en: invalid vector immediate
uk: некоректна векторна константа

en: invalid conversion to %<__fpreg%>
uk: некоректне перетворення до %<__fpreg%>

en: invalid %%p value
uk: некоректне значення %%p

en: bad operand
uk: помилковий операнд

en: invalid addressing mode
uk: некоректний режим адресування

en: bad address
uk: помилкова адреса

en: null pointer
uk: нульовий вказівник

en: invalid address
uk: некоректна адреса

en: invalid relocation
uk: некоректне пересування

en: invalid %%H value
uk: некоректне значення %%H

en: invalid %%d value
uk: некоректне значення %%d

en: unknown operand letter: '%c'
uk: невідома літера операнда: «%c»

en: double constants not supported
uk: підтримки сталих подвійної точності не передбачено

en: unexpected text address:
uk: неочікувана текстова адреса:

en: unsupported memory expression:
uk: непідтримуваний вираз пам'яті:

en: %<-mvsx%> needs indexed addressing
uk: %<-mvsx%> потребує індексованого адресування.

en: Bad 128-bit move
uk: Помилкове 128-бітове пересування

en: invalid %%A value
uk: некоректне значення %%A

en: invalid %%D value
uk: некоректне значення %%D

en: invalid %%e value
uk: некоректне значення %%e

en: invalid %%f value
uk: некоректне значення %%f

en: invalid %%F value
uk: некоректне значення %%F

en: invalid %%G value
uk: некоректне значення %%G

en: invalid %%t value
uk: некоректне значення %%t

en: invalid %%T value
uk: некоректне значення %%T

en: invalid %%u value
uk: некоректне значення %%u

en: invalid %%v value
uk: некоректне значення %%v

en: invalid %%V value
uk: некоректне значення %%V

en: invalid %%z value
uk: некоректне значення %%z

en: invalid conversion from type %<__vector_quad%>
uk: некоректне перетворення з типу %<__vector_quad%>

en: invalid conversion to type %<__vector_quad%>
uk: некоректне перетворення до типу %<__vector_quad%>

en: invalid conversion from type %<__vector_pair%>
uk: некоректне перетворення з типу %<__vector_pair%>

en: invalid conversion to type %<__vector_pair%>
uk: некоректне перетворення до %<__vector_pair%>

en: invalid conversion from type %<* __vector_quad%>
uk: некоректне перетворення з типу %<* __vector_quad%>

en: invalid conversion to type %<* __vector_quad%>
uk: некоректне перетворення до типу %<* __vector_quad%>

en: invalid conversion from type %<* __vector_pair%>
uk: некоректне перетворення з типу %<* __vector_pair%>

en: invalid conversion to type %<* __vector_pair%>
uk: некоректне перетворення до %<* __vector_pair%>

en: invalid expression for output modifier '%c'
uk: некоректний вираз для модифікатора виведення «%c»

en: invalid operand to %%R
uk: некоректний операнд %%R

en: invalid operand to %%S
uk: некоректний операнд %%S

en: invalid %%Y operand
uk: некоректний операнд %%Y

en: invalid %%A operand
uk: некоректний операнд %%A

en: invalid %%B operand
uk: некоректний операнд %%B

en: invalid %%C operand
uk: некоректний операнд %%C

en: invalid %%D operand
uk: некоректний операнд %%D

en: invalid %%f operand
uk: некоректний операнд %%f

en: invalid %%s operand
uk: некоректний операнд %%s

en: 'B' operand is not constant
uk: операнд «B» не є сталою

en: 'o' operand is not constant
uk: операнд «o» не є сталою

en: xstormy16_print_operand: unknown code
uk: xstormy16_print_operand: невідомий код

en: invalid %%c operand
uk: некоректний операнд %%c

en: invalid %%d operand
uk: некоректний операнд %%d

en: invalid %%H specifier
uk: некоректний специфікатор %%H

en: invalid %%h operand
uk: некоректний операнд %%h

en: invalid %%I operand
uk: некоректний операнд %%I

en: invalid %%i operand
uk: некоректний операнд %%i

en: invalid %%j operand
uk: некоректний операнд %%j

en: invalid %%%c operand
uk: некоректний операнд %%%c

en: invalid %%N operand
uk: некоректний операнд %%N

en: invalid operand for 'r' specifier
uk: некоректний операнд для специфікатора «r»

en: invalid %%H operand
uk: некоректний операнд %%H

en: invalid %%L operand
uk: некоректний операнд %%L

en: invalid %%M operand
uk: некоректний операнд %%M

en: invalid %%t operand
uk: некоректний операнд %%t

en: invalid %%r operand
uk: некоректний операнд %%r

en: illegal operand detected
uk: виявлено неприпустимий операнд

en: illegal operand
uk: неприпустимий операнд

en: illegal operand address (1)
uk: некоректна адреса операнда (1)

en: illegal operand address (2)
uk: некоректна адреса операнда (2)

en: illegal operand address (3)
uk: некоректна адреса операнда (3)

en: illegal operand address (4)
uk: некоректна адреса операнда (4)

en: bad test
uk: помилкова перевірка

en: invalid mask
uk: некоректна маска

en: invalid %%t/%%b value
uk: некоректне значення %%t/%%b

en: no register in address
uk: немає регістру у адресі

en: address offset not a constant
uk: зсув адреси не є сталою величиною

en: {erroneous}
uk: {помилковий}

en: aka
uk: або

en: ({anonymous})
uk: ({анонімний})

note: If we have declaration-specifiers declarator decl-specs then assume we have a missing semicolon, which would give us: declaration-specifiers declarator  decl-specs ^ ; <~~~~~~~~~ declaration ~~~~~~~~~~> Use c_parser_require to get an error with a fix-it hint.
en: expected %<;%>
uk: мало бути %<;%>

en: expected %<)%>
uk: мало бути %<)%>

en: expected %<]%>
uk: мало бути %<]%>

en: expected %<;%>, %<,%> or %<)%>
uk: мало бути %<;%>, %<,%> або %<)%>

note: Look for the two `(' tokens.
en: expected %<(%>
uk: мало бути %<(%>

en: expected %<[%>
uk: мало бути %<[%>

en: expected %<{%>
uk: мало бути %<{%>

en: expected %<:%>
uk: мало бути %<:%>

en: expected %<while%>
uk: мало бути %<while%>

en: expected %<,%>
uk: мало бути %<,%>

en: expected %<.%>
uk: мало бути %<.%>

en: expected %<@end%>
uk: мало бути %<@end%>

en: expected %<>%>
uk: мало бути %<>%>

en: expected %<,%> or %<)%>
uk: мало бути %<,%> або %<)%>

note: All following cases are statements with LHS.
en: expected %<=%>
uk: мало бути %<=%>

en: expected %<}%>
uk: мало бути %<}%>

en: expected %<else%>
uk: мало бути %<else%>

en: expected %<#pragma omp section%> or %<}%>
uk: мало бути %<#pragma omp section%> або %<}%>

en: (anonymous)
uk: (анонімний)

en: expected %<<%>
uk: мало бути %<<%>

en: expected label
uk: мало бути вказано мітку

en: candidate:
uk: кандидат:

en: candidate 1:
uk: кандидат 1:

en: candidate 2:
uk: кандидат 2:

en: <missing>
uk: <пропущено>

en: <unresolved overloaded function type>
uk: <невизначений перевантажений тип функції>

en: <type error>
uk: <помилка типу>

en: <unnamed>
uk: <неназваний>

en: <unnamed %s>
uk: <неназваний %s>

en: <structured bindings>
uk: <структуровані прив'язки>

en: {anonymous}
uk: {анонімний}

en: <unknown operator>
uk: <невідомий оператор>

en: In static member function %qs
uk: У статичній функції-члені %qs

en: In lambda function
uk: У лямбда-функції

en: required from here
uk: потрібен звідси

en: %r%s:%d:%d:%R   in %<constexpr%> expansion of %qs
uk: %r%s:%d:%d:%R   у розгортанні %<constexpr%> %qs

en: %<using enum%> of incomplete type %qT
uk: %<using enum%> неповного типу %qT

en:  [see %<-fno-allow-invalid-boz%>]
uk:  [див. %<-fno-allow-invalid-boz%>]

en: Fortran 2018 deleted feature:
uk: Вилучена можливість у Fortran 2018:

en: Fortran 2018 obsolescent feature:
uk: Застаріла можливість у Fortran 2018:

en: Fortran 2008 obsolescent feature:
uk: Застаріла можливість у Fortran 2008:

en: GNU Extension:
uk: Розширення GNU:

en: Legacy Extension:
uk: Застаріле розширення:

en: Obsolescent feature:
uk: Застаріла можливість:

en: Deleted feature:
uk: Вилучена можливість:

en: array assignment
uk: призначення масиву

en: Driving:
uk: Керування:

en: actual argument to INTENT = OUT/INOUT
uk: справжній аргумент INTENT = OUT/INOUT

en: available since Fortran 77
uk: доступний з Fortran 77

en: obsolescent in Fortran 95
uk: визнано застарілим у Fortran 95

en: deleted in Fortran 95
uk: вилучено у Fortran 95

en: new in Fortran 95
uk: впроваджено у Fortran 95

en: new in Fortran 2003
uk: впроваджено у Fortran 2003

en: new in Fortran 2008
uk: впроваджено у Fortran 2008

en: new in Fortran 2018
uk: впроваджено у Fortran 2018

en: a GNU Fortran extension
uk: розширення GNU Fortran

en: for backward compatibility
uk: для зворотної сумісності

en: Syntax error in expression at %C
uk: Синтаксична помилка у виразі у %C

en: Unexpected EOF
uk: Неочікуваний символ кінця файла

en: Name too long
uk: Назва є надто довгою

en: Bad name
uk: Помилкова назва

en: Expected integer
uk: Мало бути ціле число

en: Expected string
uk: Мало бути використано рядок

en: assignment
uk: присвоювання

en: Unknown operator %%<%s%%> at %%L; did you mean '%s'?
uk: Невідомий оператор %%<%s%%> у %%L; хотіли написати «%s»?

en: Unknown operator %%<%s%%> at %%L
uk: Невідомий оператор %%<%s%%> у %%L

en: Error allocating %lu bytes
uk: Не вдалося розмістити у пам'яті %lu байтів

en: Attempting to allocate already allocated variable '%s'
uk: Спроба розмістити у пам'яті вже розміщену змінну «%s»

en: expected integer
uk: мало бути ціле число

en: not enough arguments
uk: недостатньо аргументів

en: too many arguments
uk: забагато аргументів

en: invalid operation (%s)
uk: некоректна операція (%s)

en: weak aliases are not supported
uk: підтримки слабких альтернатив (aliases) не передбачено

en: unable to open file
uk: не вдалося відкрити файл

en: missing mapper
uk: пропущено засіб прив'язки

en: missing header name
uk: пропущено назву заголовка

en: missing module name
uk: пропущено назву модуля

en: %<-mcpu=%> is deprecated; use %<-mtune=%> or %<-march=%> instead
uk: %<-mcpu=%> вважається застарілим; скористайтеся замість нього %<-mtune=%> або %<-march=%>

en: missing device or architecture after %qs
uk: пропущено пристрій або архітектуру після %qs

en: %<-mvrsave=no%> is deprecated; use %<-mno-vrsave%> instead
uk: %<-mvrsave=no%> є застарілим, замість нього слід користуватися %<-mno-vrsave%>

en: %<-mvrsave=yes%> is deprecated; use %<-mvrsave%> instead
uk: %<-mvrsave=yes%> є застарілим, замість нього слід користуватися %<-mvrsave%>

en: using darwin64 ABI
uk: використовуємо двійковий інтерфейс darwin64

en: using old darwin ABI
uk: використовуємо старий двійковий інтерфейс darwin

en: %<-mfused-madd%> is deprecated; use %<-ffp-contract=%> instead
uk: %<-mfused-madd%> вважається застарілим; скористайтеся замість нього %<-ffp-contract=%>

en: %qs is deprecated; use -fstack-check
uk: %qs вважається застарілим; скористайтеся -fstack-check

en: %qs is deprecated
uk: %qs вважається застарілим

en: unknown IRA region %qs
uk: невідома область IRA %qs

en: unknown LTO partitioning model %qs
uk: невідома модель поділу LTO %qs

en: targets missing after %qs
uk: пропущено цілі після %qs

en: options or targets=options missing after %qs
uk: пропущено параметри або targets=параметри після %qs

en: unknown profile update method %qs
uk: невідомий метод оновлення профілю %qs

en: unknown Live-Patching Level %qs
uk: невідомий рівень інтерактивного латання, %qs

en: unknown basic block reordering algorithm %qs
uk: невідомий алгоритм переупорядковування базових блоків %qs

en: unknown TLS model %qs
uk: невідома модель TLS %qs

en: unrecognized visibility value %qs
uk: невідоме значення видимості %qs

en: unknown evrp mode %qs
uk: невідомий режим evrp %qs

en: unknown vrp mode %qs
uk: невідомий режим vrp %qs

en: expected %i or more, found %i
uk: мало бути %i або більше, маємо %i

en: %qD target declared here
uk: Ціль %qD оголошено тут

en: cannot open profile file %s
uk: не вдалося відкрити файл профілювання %s

en: cannot read string table from %s
uk: не вдалося прочитати таблицю рядків з %s

en: cannot read function profile from %s
uk: не вдалося прочитати профіль функції з %s

en: %qE declared here
uk: %qE оголошено тут

en: invalid argument to %qD
uk: некоректний аргумент %qD

en: non-constant argument 1 to %qs
uk: аргумент 1 %qs, який не є сталим

en: non-integer argument 1 to %qs
uk: нецілий аргумент 1 %qs

en: %<__builtin_thread_pointer%> is not supported on this target
uk: підтримки %<__builtin_thread_pointer%> для цього призначення не передбачено

en: %<__builtin_set_thread_pointer%> is not supported on this target
uk: підтримки %<__builtin_set_thread_pointer%> для цього призначення не передбачено

en: non-constant argument 0 to %qs
uk: аргумент 0 %qs, який не є сталим

en: illegal argument 0 to %qs
uk: некоректний аргумент 0 %qs

note: All valid uses of __builtin_va_arg_pack () are removed during inlining.
en: invalid use of %<__builtin_va_arg_pack ()%>
uk: некоректне використання %<__builtin_va_arg_pack ()%>

note: All valid uses of __builtin_va_arg_pack_len () are removed during inlining.
en: invalid use of %<__builtin_va_arg_pack_len ()%>
uk: некоректне використання %<__builtin_va_arg_pack_len ()%>

en: cannot tail-call: %s
uk: хвостовий виклик неможливий: %s

en: %<verify_marked_backedges%> failed
uk: помилка %<verify_marked_backedges%>

en: wrong insn in the fallthru edge
uk: помилкова інструкція на краю fallthru

en: inlined_to pointer is set but no predecessors found
uk: встановлено вказівник inlined_to, але не виявлено попередників

en: duplicate definition of a symbol version
uk: подвійне визначення версії символу

en: same version was previously defined here
uk: ту саму версію було раніше визначено тут

en: %<weakref%> attribute should be accompanied with an %<alias%> attribute
uk: Атрибут %<weakref%> слід супроводжувати атрибутом %<alias%>

en: %<flatten%> attribute is ignored on aliases
uk: Атрибут %<flatten%> буде проігноровано, оскільки вказано aliases

note: include_self= TODO: Add OPT_Wundefined-inline.
en: %q+F used but never defined
uk: %q+F використано, але ніколи не визначено

en: %qD alias between functions of incompatible types %qT and %qT
uk: %qD alias між функціями несумісних типів, %qT та %qT

en: aliased declaration here
uk: оголошення aliased тут:

en: failed to reclaim unneeded function
uk: не вдалося повернути пам'ять від непотрібної функції

en: nodes with unreleased memory found
uk: виявлено вузли із незвільненою пам'яттю

en: cannot get program status: %m
uk: не вдалося отримати стан програми: %m

en: %s terminated with signal %d [%s]%s
uk: %s перервано за допомогою сигналу %d [%s]%s

en: %s returned %d exit status
uk: %s повернуто стан виходу %d

en: could not open response file %s
uk: не вдалося відкрити файл відповіді %s

en: could not write to response file %s
uk: не вдалося записати дані до файла відповіді %s

en: could not close response file %s
uk: не вдалося закрити файл відповіді %s

en: cannot find %qs
uk: не вдалося знайти %qs

en: no arguments
uk: немає аргументів

en: cannot open %s: %m
uk: не вдалося відкрити %s: %m

en: unknown demangling style %qs
uk: невідомий стиль декодування %qs

en: cannot find %<nm%>
uk: не вдалося знайти %<nm%>

en: cannot open nm output: %m
uk: не вдалося відкрити виведені nm дані: %m

en: init function found in object %s
uk: знайдено функцію init у об'єкті %s

en: fini function found in object %s
uk: знайдено функцію fini в об'єкті %s

en: cannot find %<ldd%>
uk: не вдалося знайти %<ldd%>

en: cannot open ldd output: %m
uk: не вдалося відкрити виведені ldd дані: %m

en: dynamic dependency %s not found
uk: динамічної залежності %s не знайдено

en: unable to open dynamic dependency %qs
uk: не вдалося відкрити динамічну залежність %qs

en: conversion to incomplete type
uk: перетворення до неповного типу

en: cannot convert value to a vector
uk: не вдалося перетворити значення на вектор

en: filename %qs does not start with profile prefix %qs
uk: назва файла %qs не починається з префікса профілю %qs

en: cannot open %s
uk: не вдалося відкрити %s

en: debug path
uk: шлях для діагностики

en: ignoring unknown option %q.*s
uk: ігноруємо невідомий параметр %q.*s

en: %<__builtin_eh_return%> not supported on this target
uk: підтримки %<__builtin_eh_return%> для цього призначення не передбачено

en: %<region_array%> does not match %<region_tree%>
uk: %<region_array%> є несумісним з %<region_tree%>

en: %<lp_array%> does not match %<region_tree%>
uk: %<lp_array%> є несумісним з %<region_tree%>

en: invalid argument %qs to %qs
uk: некоректний аргумент %qs %qs

en: %<-pipe%> not supported
uk: Підтримки %<-pipe%> не передбачено

en: cannot execute %qs: %s: %m
uk: не вдалося виконати %qs: %s: %m

en: cannot execute %qs: %s
uk: не вдалося виконати %qs: %s

en: valid %<-foffload=%> arguments are: %s; did you mean %qs?
uk: коректними аргументами %<-foffload=%> є такі: %s; ви мали на увазі %qs?

en: valid %<-foffload=%> arguments are: %s
uk: коректні аргументи %<-foffload=%>: %s

en: no input files
uk: немає вхідних даних

en: too many arguments for %%:dumps
uk: забагато аргументів для %%:dumps

en: wrong number of arguments to %%:dwarf-version-gt
uk: помилкова кількість аргументів %%:dwarf-version-gt

en: Cannot make directory %s
uk: Не вдалося створити каталог %s

en: Cannot get current directory name
uk: Не вдалося визначити назву поточного каталогу

en: Cannot change directory to %s
uk: Не вдалося змінити каталог на %s

en: invalid prototype for '%s'
uk: некоректний прототип «%s»

en: duplicate definition of '%s'
uk: повторне визначення «%s»

en: defined here %qD
uk: визначено тут %qD

en: %s not supported on this target
uk: підтримки %s для цього призначення не передбачено

en: null pointer dereference
uk: розіменування нульового вказівника

en: function may return address of local variable
uk: функція може повертати адресу локальної змінної

en: declared here
uk: оголошено тут

en: %qE output truncated before the last format character
uk: %qE виведення обрізано до останнього символу форматування

en: referenced argument declared here
uk: аргумент посилання оголошено тут:

en: directive argument %qE
uk: аргумент директиви %qE

en: %qD argument missing terminating nul
uk: у аргументі %qD пропущено завершальний nul

en: %qs argument missing terminating nul
uk: у аргументі %qs пропущено завершальний nul

en: argument %qD declared here
uk: аргумент %qD оголошено тут:

en: %qD may write %E or more bytes into a region of size %E
uk: %qD може записати %E байтів або більше до області розміру %E

en: %qD writing %E or more bytes into a region of size %E overflows the destination
uk: запис %qD %E байтів або більше до області розміру %E призводить до переповнення призначення

en: may write %E or more bytes into a region of size %E
uk: може записати %E байтів або більше до області розміру %E

en: writing %E or more bytes into a region of size %E overflows the destination
uk: запис %E байтів або більше до області розміру %E призводить до переповнення призначення

en: %qD may write between %E and %E bytes into a region of size %E
uk: %qD може записати від %E до %E байтів до області розміру %E

en: %qD writing between %E and %E bytes into a region of size %E overflows the destination
uk: запис %qD від %E до %E байтів до області розміру %E призводить до переповнення призначення

en: may write between %E and %E bytes into a region of size %E
uk: може записати від %E до %E байтів до області розміру %E

en: writing between %E and %E bytes into a region of size %E overflows the destination
uk: запис від %E до %E байтів до області розміру %E призводить до переповнення призначення

en: returned from %qD
uk: повернуто з %qD

en: returned from %qT
uk: повернуто з %qT

en: obtained here
uk: отримано тут:

en: in a call to built-in allocation function %qD
uk: у виклику до вбудованої функції розподілу пам'яті %qD

en: in a call to allocation function %qD declared here
uk: у виклику до функції отримання області пам'яті %qD оголошено тут

en: argument %i to %<%T[static %E]%> is null where non-null expected
uk: %i-й аргумент %<%T[static %E]%> є порожнім там, де мало бути непорожнє значення

en: in a call to function %qD
uk: у виклику функції %qD

en: %qD called on a pointer to an unallocated object %qE
uk: %qD викликано на вказівнику на нерозміщений у пам'яті об'єкт %qE

en: assigned here
uk: призначено тут:

en: %qD called on pointer to an unallocated object
uk: %qD викликано на вказівнику на нерозміщений у пам'яті об'єкт

en: use of %<alloca%>
uk: використання %<alloca%>

en: argument to %<alloca%> is too large
uk: аргумент %<alloca%> є надто великим

en: unbounded use of %<alloca%>
uk: необмежене використання %<alloca%>

en: use of %<alloca%> within a loop
uk: використання %<alloca%> у циклі

en: array %qD declared here
uk: масив %qD оголошено тут

en: %qE not specified in enclosing %qs
uk: %qE не задано у замиканні %qs

en: invalid private reduction on %qE
uk: некоректне приватне спрощення %qE

en: mismatching definition
uk: невідповідне визначення

en: cannot read %s: %m
uk: не вдалося прочитати %s: %m

en: invalid format of %s
uk: некоректний формат %s

en: corrupted ltrans output file %s
uk: пошкоджений файл виведення ltrans %s

en: %<atexit%> failed
uk: помилка %<atexit%>

en: single %<target_clones%> attribute is ignored
uk: одинарний атрибут %<target_clones%> ігнорується

en: %<ancestor%> not yet supported
uk: Підтримки %<ancestor%> ще не передбачено

en: invalid arguments
uk: некоректні аргументи

en: argument to %qs is bigger than %d
uk: аргумент %qs перевищує %d

en: %<-fsanitize-recover=%s%> is not supported
uk: підтримки %<-fsanitize-recover=%s%> не передбачено

en: invalid number of arguments for %<-falign-%s%> option: %qs
uk: некоректна кількість аргументів параметра %<-falign-%s%>: %qs

en: invalid arguments for %<-fpatchable-function-entry%>
uk: некоректні аргументи %<-fpatchable-function-entry%>

en: %<-W%serror=%s%>: no option %<-%s%>
uk: %<-W%serror=%s%>: немає параметра %<-%s%>

en: unrecognized option %<-fenable%>
uk: нерозпізнаний параметр %<-fenable%>

en: unrecognized option %<-fdisable%>
uk: нерозпізнаний параметр %<-fdisable%>

en: cannot load plugin %s: %s
uk: не вдалося завантажити додаток %s: %s

en: Missing counts for called function %s
uk: Пропущено лічильники для викликаної функції %s

en: duplicate insn UID: %i
uk: UID інструкції-дубліката: %i

en: implicit_section flag is set but section isn%'t
uk: встановлено прапорець implicit_section, але розділ не є

en: invalid order in asm node %i
uk: некоректний порядок у вузлі asm %i

en: %<__builtin_saveregs%> not supported by this target
uk: підтримки %<__builtin_saveregs%> для цього призначення не передбачено

en: %qs not supported on this target
uk: підтримки %qs для цього призначення не передбачено

en: %<-frecord-gcc-switches%> is not supported by the current target
uk: підтримки %<<-frecord-gcc-switches%> для поточного призначення не передбачено

en: %<-fcf-protection=full%> is not supported for this target
uk: підтримки %<-fcf-protection=full%> для цього призначення не передбачено

en: %<-fcf-protection=branch%> is not supported for this target
uk: підтримки %<-fcf-protection=branch%> для цього призначення не передбачено

en: %<-fcf-protection=return%> is not supported for this target
uk: підтримки %<-fcf-protection=return%> для цього призначення не передбачено

en: %<-f%sleading-underscore%> not supported on this target machine
uk: підтримки %<-f%sleading-underscore%> для цього призначення не передбачено

en: %<-ffunction-sections%> not supported for this target
uk: підтримки %<-ffunction-sections%> для цього призначення не передбачено

en: %<-fdata-sections%> not supported for this target
uk: підтримки %<-fdata-sections%> для цього призначення не передбачено

en: %<-fprefetch-loop-arrays%> not supported for this target
uk: підтримки %<-fprefetch-loop-arrays%> для цього призначення не передбачено

en: %<-fstack-protector%> not supported for this target
uk: підтримки %<-fstack-protector%> для цього призначення не передбачено

en: %<-fsanitize=address%> not supported for this target
uk: підтримки %<-fsanitize=address%> для цього призначення не передбачено

en: %qs is not supported for this target
uk: підтримки %qs для цієї цілі не передбачено

en: invalid operands to %qs
uk: некоректні операнди %qs

en: type mismatch in %qs
uk: невідповідність типів у %qs

en: invalid address operand in %qs
uk: некоректний операнд адреси у %qs

en: invalid offset operand in %qs
uk: некоректний операнд зсуву у %qs

en: invalid types in address space conversion
uk: некоректні типи у перетворенні простору адрес

en: invalid types in fixed-point conversion
uk: некоректні типи у перетворенні із фіксованою крапкою

en: invalid types in conversion to floating-point
uk: некоректні типи у перетворенні до значення із рухомою крапкою

en: invalid types in conversion to integer
uk: некоректні типи у перетворенні до цілого значення

en: invalid types for %qs
uk: некоректні типи для %qs

en: invalid non-vector operands to %qs
uk: некоректні невекторні операнди %qs

en: vector type expected in %qs
uk: у %qs мало бути використано векторний тип

en: vector types expected in %qs
uk: у %qs мало бути використано векторні типи

en: invalid mask type in %qs
uk: некоректний тип маскування у %qs

en: invalid position or size in %qs
uk: некоректна позиція або розмір у %qs

en: invalid operand in %qs
uk: некоректний операнд у %qs

en: invalid %<CASE_CHAIN%>
uk: некоректний %<CASE_CHAIN%>

en: invalid %<PHI%> result
uk: некоректний результат %<PHI%>

en: invalid %<PHI%> argument
uk: некоректний аргумент %<PHI%>

en: %<verify_gimple%> failed
uk: помилка %<verify_gimple%>

en: local declaration from a different function
uk: локальне оголошення з іншої функції

en: in definition of macro %qs
uk: у визначенні макросу %qs

en: in expansion of macro %qs
uk: у розгортанні макросу %qs

en: BB %i has multiple EH edges
uk: BB %i має декілька країв EH

en: invalid regular expression %qs in %qs
uk: некоректний формальний вираз %qs у %qs

en: invalid fn spec attribute "%s"
uk: некоректний атрибути специфікації функції «%s»

en: in a call to non-static member function %qD
uk: у виклику нестатичної функції-члена %qD

en: argument %u null where non-null expected
uk: порожній аргумент %u там, де мав бути непорожній аргумент

en: in a call to built-in function %qD
uk: у виклику вбудованої функції %qD

en: in a call to function %qD declared %qs
uk: у виклику функції %qD, оголошено %qs

en: iteration %s invokes undefined behavior
uk: ітерація %s викликає невизначену поведінку

en: within this loop
uk: у цьому циклі

en: %<l1-cache-size%> parameter is not a power of two %d
uk: параметр %<l1-cache-size%> не є степенем двійки %d

en: virtual definition of statement not up to date
uk: віртуальне визначення неактуальної інструкції

en: virtual use of statement not up to date
uk: віртуальне використання неактуальної інструкції

en: %qD writing %wu byte into a region of size %wu | %qD writing %wu bytes into a region of size %wu
uk[0]: запис %qD %wu байта до області розміру %wu
uk[1]: запис %qD %wu байтів до області розміру %wu
uk[2]: запис %qD %wu байтів до області розміру %wu

en: writing %wu byte into a region of size %wu | writing %wu bytes into a region of size %wu
uk[0]: запис %wu байта до області розміру %wu
uk[1]: запис %wu байтів до області розміру %wu
uk[2]: запис %wu байтів до області розміру %wu

en: %qD output truncated before terminating nul copying %E byte from a string of the same length | %qD output truncated before terminating nul copying %E bytes from a string of the same length
uk[0]: виведення %qD обрізано до завершального nul копіюванням %E байта з рядка тієї самої довжини
uk[1]: виведення %qD обрізано до завершального nul копіюванням %E байтів з рядка тієї самої довжини
uk[2]: виведення %qD обрізано до завершального nul копіюванням %E байтів з рядка тієї самої довжини

en: %qD output truncated before terminating nul copying as many bytes from a string as its length
uk: виведення %qD обрізано до завершального nul копіюванням якомога більшої кількості байтів з рядка як його довжини

en: length computed here
uk: довжину обчислено тут:

en: in this expression
uk: у цьому виразі

en: %qD is used uninitialized
uk: %qD використано без ініціалізації

en: %qD may be used uninitialized
uk: %qD може бути використано без ініціалізації

en: %qs is used uninitialized
uk: %qs використано без ініціалізації

en: %qs may be used uninitialized
uk: %qs може бути використано без ініціалізації

en: %qD was declared here
uk: %qD було оголошено тут:

en: %qs was declared here
uk: %qs було оголошено тут:

en: %qE may be used uninitialized
uk: %qE може бути використано без ініціалізації

en: %qE is used uninitialized
uk: %qE використано без ініціалізації

en: in a call to %qD declared with attribute %<%s%> here
uk: у виклику %qD, оголошеної з атрибутом %<%s%> тут:

en: in a call to %qT declared with attribute %<%s%>
uk: у виклику %qT, оголошеної з атрибутом %<%s%>

en: by argument %u of type %s to %qD declared here
uk: аргументом %u типу %s до %qD, оголошеної тут:

en: by argument %u of type %s to %qT
uk: аргументом %u типу %s до %qT

en: stmt with wrong VUSE
uk: stmt із помилковим VUSE

en: expected an SSA_NAME object
uk: мало бути використано об'єкт SSA_NAME

en: found an SSA_NAME that had been released into the free pool
uk: виявлено SSA_NAME, яку мало бути вивільнено до вільного буфера

en: type mismatch between an SSA_NAME and its symbol
uk: невідповідність типів між SSA_NAME та її символом

en: found a virtual definition for a GIMPLE register
uk: виявлено віртуальне визначення регістра GIMPLE

en: virtual SSA name for non-VOP decl
uk: віртуальна назва SSA для оголошення, яке не належить до VOP

en: found a real definition for a non-register
uk: виявлено реальне визначення для змінної, яка не є регістровою

en: found a default name with a non-empty defining statement
uk: виявлено типову назву для непорожньої інструкції визначення

en: RESULT_DECL should be read only when DECL_BY_REFERENCE is set
uk: RESULT_DECL має бути придатним лише для читання, якщо встановлено DECL_BY_REFERENCE

en: SSA_NAME created in two different blocks %i and %i
uk: SSA_NAME створено у двох різних блоках, %i і %i

en: SSA_NAME_DEF_STMT is wrong
uk: SSA_NAME_DEF_STMT є помилковим

en: missing definition
uk: пропущено визначення

en: definition in block %i follows the use
uk: визначення у блоці %i слідує за використанням

en: SSA_NAME_OCCURS_IN_ABNORMAL_PHI should be set
uk: має бути встановлено SSA_NAME_OCCURS_IN_ABNORMAL_PHI

en: %qD is deprecated: %s
uk: %qD вважається застарілим: %s

en: %qD is deprecated
uk: %qD вважається застарілим

en: %qE is deprecated: %s
uk: %qE вважається застарілим: %s

en: %qE is deprecated
uk: %qE вважається застарілим

en: type is deprecated: %s
uk: тип вважається застарілим: %s

en: type is deprecated
uk: тип вважається застарілим

en: %qD is unavailable: %s
uk: %qD є недоступною: %s

en: type%'s %<TYPE_SIZE_UNIT%>
uk: тип%'s %<TYPE_SIZE_UNIT%>

en: type%'s %<TYPE_BINFO%>
uk: тип%'s %<TYPE_BINFO%>

en: type%'s %<TREE_TYPE%>
uk: тип%'s %<TREE_TYPE%>

en: %<TYPE_NEXT_PTR_TO%> is not %<POINTER_TYPE%>
uk: %<TYPE_NEXT_PTR_TO%> не належить до типу %<POINTER_TYPE%>

en: %<TYPE_NEXT_REF_TO%> is not %<REFERENCE_TYPE%>
uk: %<TYPE_NEXT_REF_TO%> не належить до типу %<REFERENCE_TYPE%>

en: %<TYPE_BINFO%> is not %<TREE_BINFO%>
uk: %<TYPE_BINFO%> не належить до типу %<TREE_BINFO%>

en: %<TYPE_ARRAY_MAX_SIZE%> not %<INTEGER_CST%>
uk: %<TYPE_ARRAY_MAX_SIZE%> не %<INTEGER_CST%>

en: %<TYPE_CACHED_VALUES%> is not %<TREE_VEC%>
uk: %<TYPE_CACHED_VALUES%> не належить до %<TREE_VEC%>

en: %qs is not supported with %qs
uk: підтримки %qs не передбачено із %qs

en: %qs is not supported in this configuration
uk: підтримки %qs на цій конфігурації не передбачено

en: %qE attribute only supported on boolean types
uk: підтримку атрибута %qE передбачено лише для булевих типів

en: %qE attribute with unsupported boolean precision
uk: атрибут %qE із непідтримуваною булевою точністю

en: %qE attribute ignored for type %qT
uk: Атрибут %qE для типу %qT проігноровано

en: %qE attribute on function returning %<void%>
uk: атрибут %qE на функції, яка повертає %<void%>

en: use %<__attribute__ ((vector_size))%> instead
uk: скористайтеся краще %<__attribute__ ((vector_size))%>

en: argument references a symbol declared here
uk: аргумент посилається на символ, який оголошено тут:

en: %qE attribute argument %E is not an integer constant
uk: аргумент атрибута %qE, %E, не є цілим сталим значенням

en: %qE attribute argument value %qE is negative
uk: значення аргументу атрибута %qE, %qE, від'ємним

en: %qE attribute argument value %qE exceeds %wu
uk: значення аргументу атрибута %qE, %qE, перевищує %wu

en: unrecognized %qE attribute argument %qs
uk: нерозпізнаний аргумент атрибута %qE, %qs

en: %qE attribute argument %qE is not an integer constant
uk: аргумент атрибута %qE, %qE, не є цілим сталим значенням

en: %qE attribute argument %qE exceeds %u
uk: аргумент атрибуту %qE, %qE, перевищує %u

en: %qE attribute is for pointer types only
uk: атрибут %qE призначено лише для типів вказівників

en: %qE cannot be applied to non-pointer type %qT
uk: %qE не може бути застосовано до типу %qT, який не є вказівниковим

en: %qE attribute argument %qE is not an integer constant between 0 and 3
uk: аргумент атрибута %qE, %qE, не є цілим сталим значенням від 0 до 3

en: %qE attribute argument %qE is not recognised
uk: аргумент атрибута %qE, %qE, не розпізнано

en: unknown attribute %qE
uk: невідомий атрибут %qE

en: invalid operand type %qT for %qs
uk: некоректний тип операнда %qT %qs

en: invalid use of %<restrict%>
uk: некоректне використання %<restrict%>

en: pointers are not permitted as case values
uk: вказівники не можуть бути значеннями випадків

en: duplicate (or overlapping) case value
uk: дублювання (або перекривання) значення випадку

en: duplicate case value
uk: дублювання значення випадку

en: both arguments must be compatible
uk: аргументи мають бути сумісними

en: size of array %qE is not a constant expression
uk: розмір масиву %qE не є сталим виразом

en: size of array is not a constant expression
uk: розмір масиву не є сталим виразом

en: %<__gcc_host_wide_int__%> is not defined as a type
uk: %<__gcc_host_wide_int__%> не визначено як тип

en: %<locus%> is not defined as a type
uk: %<locus%> не визначено як тип

en: %qs is not defined as a type
uk: %qs не визначено як тип

en: %<location_t%> is not defined as a type
uk: %<location_t%> не визначено як тип

en: %<tree%> is not defined as a type
uk: %<tree%> не визначено як тип

en: missing terminating %c character
uk: відсутній завершальний символ %c

en: %qD is not a function argument
uk: %qD не є аргументом функції

en: %<-I-%> specified twice
uk: %<-I-%> вказано двічі

en: %<-Wabi=1%> is not supported, using =2
uk: Підтримки %<-Wabi=1%> не передбачено, використовуємо =2

en: %<-fabi-compat-version=1%> is not supported, using =2
uk: Підтримки %<-fabi-compat-version=1%> не передбачено, використовуємо =2

en: cannot write to %s: %m
uk: неможливо записати дані до %s: %m

en: cannot write %s: %m
uk: неможливо записати дані до %s: %m

en: use %<#include%> instead
uk: скористайтеся краще %<#include%>

en: use %<-Winvalid-pch%> for more information
uk: докладніша інформація виводиться, якщо вказати %<-Winvalid-pch%>

en: %<#pragma STDC FLOAT_CONST_DECIMAL64%> is not supported on this target
uk: підтримки %<#pragma STDC FLOAT_CONST_DECIMAL64%> для цього призначення не передбачено

en: ISO C does not support %<#pragma STDC FLOAT_CONST_DECIMAL64%>
uk: У ISO C не передбачено підтримки %<#pragma STDC FLOAT_CONST_DECIMAL64%>

en: dereferencing type-punned pointer will break strict-aliasing rules
uk: розіменовування вказівника із каламбуром типізації порушить правила строгого злиття

en: dereferencing type-punned pointer might break strict-aliasing rules
uk: розіменовування вказівника із каламбуром типізації може порушити правила строгого злиття

en: conversion to %qT from boolean expression
uk: перетворення до %qT з булевого виразу

en: conversion to %qT from %qT may change the sign of the result
uk: перетворення з %qT до %qT може змінити знак результату

en: case value %qs not in enumerated type
uk: значення випадку %qs не належить до перераховного типу

en: case value %qs not in enumerated type %qT
uk: значення випадку %qs не належить до перераховного типу %qT

en: division by zero
uk: ділення на нуль

en: comparison of integer expressions of different signedness: %qT and %qT
uk: порівняння цілочисельних виразів невід'ємного і різнознакового діапазонів: %qT і %qT

en: unused parameter %qD
uk: невикористаний параметр %qD

en: duplicated %<if%> condition
uk: дублювання умови %<if%>

en: this condition has identical branches
uk: ця умова має однакові гілки

en: macro expands to multiple statements
uk: макрос розгортається до декількох інструкцій

en: defined here
uk: визначено тут:

en: previously declared as %s
uk: раніше оголошено як %s

en: argument %u of type %s declared as a variable length array
uk: аргумент %u типу %s оголошено як масив змінної довжини

en: previously declared as a pointer %s
uk: раніше оголошено як вказівник %s

en: previously declared as an ordinary array %s
uk: раніше оголошено як звичайний масив %s

en: argument %u of type %s declared as a pointer
uk: аргумент %u типу %s оголошено як вказівник

en: previously declared as a variable length array %s
uk: раніше оголошено як масив змінної довжини %s

en: previously declared as an array %s
uk: раніше оголошено як масив %s

en: previously declared as %s with bound %<%s%>
uk: раніше оголошено як %s із межами %<%s%>

en: previously declared as %s with bound %qs
uk: раніше оголошено як %s із обмеженням %qs

en: argument %u of type %s with mismatched bound
uk: аргумент %u типу %s із невідповідним обмеженням

en: too many input files
uk: надто багато вхідних файлів

en: valid arguments are: %s; did you mean %qs?
uk: коректними аргументами є такі: %s; ви мали на увазі %qs?

en: valid arguments are: %s
uk: коректні аргументи: %s

en: %qs does not support feature %qs
uk: у %qs не передбачено підтримки можливості %qs

en: valid feature names are: %s; did you mean %qs?
uk: коректними назвами можливостей є такі: %s; ви мали на увазі %qs?

en: valid feature names are: %s
uk: коректні назви можливостей: %s

en: %<-mcpu=%s%> is not valid
uk: %<-mcpu=%s%> є некоректним

en: %<-march=%s%>: rv%de is not a valid base ISA
uk: %<-march=%s%>: rv%de не є коректною основою ISA

en: %<-march=%s%>: unsupported ISA subset %<%c%>
uk: %<-march=%s%>: непідтримувана підмножина ISA %<%c%>

en: %<-march=%s%>: ISA string is not in canonical order. %<%c%>
uk: %<-march=%s%>: рядок ISA записано у неканонічному вигляді. %<%c%>

en: %<-march=%s%>: name of %s must be more than 1 letter
uk: %<-march=%s%>: назва %s має складатися з понад 1 літери

en: %<-march=%s%>: ISA string must begin with rv32 or rv64
uk: %<-march=%s%>: рядок ISA має починатися з rv32 або rv64

en: %<-march=%s%>: unexpected ISA string at end: %qs
uk: %<-march=%s%>: неочікуваний рядок ISA наприкінці: %qs

en: %<-mcpu=%s%>: unknown CPU
uk: %<-mcpu=%s%>: невідомий процесор

en: too many %<#pragma options align=reset%>
uk: забагато %<#pragma options align=reset%>

en: malformed %<#pragma options%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma options%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma options align={mac68k|power|reset}%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma options align=mac68k|power|reset}%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma ms_struct%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma ms_struct%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma ms_struct {on|off|reset}%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma ms_struct on|off|reset}%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma align%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma align%>, ігноруємо

en: %<#pragma align%> must appear before the declaration of %qD, ignoring
uk: %<#pragma align%> мало бути вказано до оголошення %qD, ігноруємо

en: malformed %<#pragma init%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma init%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma fini%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma fini%>, ігноруємо

en: unexpected %<%s%> after %<%s%>
uk: неочікуване %<%s%> після %<%s%>

en: unknown tuning option (%s)
uk: невідомий параметр регулювання (%s)

en: %qs is not a valid offset in %qs
uk: %qs не є коректним зсувом у %qs

en: invalid feature modifier %qs in %<-mcpu=%s%>
uk: некоректний модифікатор можливості %qs у %<-mcpu=%s%>

en: invalid argument given to %<-mharden-sls=%>
uk: некоректний аргумент %<-mharden-sls=%>

en: invalid argument %<%s%> for %<-mharden-sls=%>
uk: некоректний аргумент %<%s%> %<-mharden-sls=%>

en: invalid feature modifier %qs in %<-march=%s%>
uk: некоректний модифікатор можливості %qs у %<-march=%s%>

en: code model %qs not supported in ilp32 mode
uk: підтримки моделі коду %qs у режимі ilp32 не передбачено

en: malformed %<target("%s")%> pragma or attribute
uk: помилкове форматування вказівки транслятору або атрибута %<target("%s")%>

en: unsupported simdlen %wd
uk: непідтримуване simdlen %wd

en: PIC is not supported for %qs
uk: Підтримки PIC для %qs не передбачено

en: missing dash
uk: пропущено дефіс

en: first register must be R0
uk: першим регістром має бути R0

en: argument of %qE attribute ignored
uk: аргумент атрибута %qE проігноровано

en: switch %<-mcpu=%s%> conflicts with switch %<-march=%s%>
uk: перемикач %<-mcpu=%s%> конфліктує з перемикачем %<-march=%s%>

en: %<-mapcs-stack-check%> incompatible with %<-mno-apcs-frame%>
uk: %<-mapcs-stack-check%> є несумісним із %<-mno-apcs-frame%>

en: unable to use %qs for PIC register
uk: не можна використовувати %qs для регістру PIC

en: %<-fpic%> is not supported
uk: підтримки %<-fpic%> не передбачено

en: %<-fPIC%> is not supported
uk: Підтримки %<-fPIC%> не передбачено

en: %<-fpie%> is not supported
uk: підтримки %<-fpie%> не передбачено

en: %<-fPIE%> is not supported
uk: підтримки %<-fPIE%> не передбачено

en: %<-mshared-library-id=%> specified without %<-mid-shared-library%>
uk: %<-mshared-library-id=%> вказано без %<-mid-shared-library%>

en: %<-fstack-limit-%> options are ignored with %<-mfdpic%>; use %<-mstack-check-l1%>
uk: параметри %<-fstack-limit-%> буде проігноровано з %<-mfdpic%>; скористайтеся %<-mstack-check-l1%>

en: cannot specify both %<-msep-data%> and %<-mid-shared-library%>
uk: не можна одночасно вказувати %<-msep-data%> і %<-mid-shared-library%>

en: %<-mmulticore%> can only be used with BF561
uk: %<-mmulticore%> можна використовувати лише з BF561

en: %qE attribute requires an integer argument
uk: атрибут %qE потребує цілочисельного аргументу

en: %qE requires an argument
uk: %qE потребує аргументу

en: no constructors
uk: немає конструкторів

en: no destructors
uk: немає деструкторів

note: Use error rather than warning, so invalid use is easily detectable.  Still change to the values we expect, to avoid further errors.
en: %<-fPIC%> and %<-fpic%> are not supported on this target
uk: підтримки %<-fPIC%> і %<-fpic%> для цієї цілі не передбачено

en: %qs is not supported by arch %s
uk: %qs є непідтримуваним на архітектурі %s

en: wrong type of argument %s
uk: помилковий тип аргументу %s

en: cannot open '%s'
uk: не вдалося відкрити «%s»

en: wrong argument %qs to option %qs
uk: помилковий аргумент %qs параметра %qs

en: unknown parameter to option %<-mtune-ctrl%>: %s
uk: невідомий параметр параметра %<-mtune-ctrl%>: %s

en: %<-mtune=x86-64%> is deprecated; use %<-mtune=k8%> or %<-mtune=generic%> instead as appropriate
uk: %<-mtune=x86-64%> вважається застарілим; скористайтеся одним із відповідників: %<-mtune=k8%> або %<-mtune=generic%>

en: %<target("tune=x86-64")%> is deprecated; use %<target("tune=k8")%> or %<target("tune=generic")%> instead as appropriate
uk: %<target("tune=x86-64")%> вважається застарілим; скористайтеся одним із відповідників: %<target("tune=k8")%> або %<target("tune=generic")%>

note: rep; movq isn't available in 32-bit code.
en: %<-mstringop-strategy=rep_8byte%> not supported for 32-bit code
uk: підтримки %<-mstringop-strategy=rep_8byte%> для 32-бітового коду не передбачено

en: %<-muintr%> not supported for 32-bit code
uk: підтримки %<-muintr%> для 32-бітового коду не передбачено

en: %<-mabi=ms%> not supported with X32 ABI
uk: підтримки %<-mabi=ms%> для ABI X32 не передбачено

en: valid arguments to %<-march=%> switch are: %s
uk: коректними аргументами перемикача %<-march=%> є такі: %s

en: valid arguments to %<-mtune=%> switch are: %s
uk: коректними аргументами перемикача %<-mtune=%> є такі: %s

en: %<-mpreferred-stack-boundary%> is not supported for this target
uk: підтримки %<-mpreferred-stack-boundary%> для цього призначення не передбачено

en: unknown option for %<-mrecip=%s%>
uk: невідомий параметр для %<-mrecip=%s%>

en: %<-fcf-protection%> is not compatible with this target
uk: %<-fcf-protection%> є несумісним із цією ціллю

en: empty class %qT parameter passing ABI changes in %<-fabi-version=12%> (GCC 8)
uk: двійковий інтерфейс передавання порожнього параметра %qT класу змінено у %<-fabi-version=12%> (GCC 8)

en: the alignment of %<_Atomic %T%> fields changed in %{GCC 11.1%}
uk: вирівнювання полів %<_Atomic %T%> змінено у %{GCC 11.1%}

en: profiling %<-mcmodel=large%> with PIC is not supported
uk: підтримки профілювання %<-mcmodel=large%> із PIC не передбачено

en: invalid target memregs value %<%d%>
uk: некоректне значення memregs призначення %<%d%>

en: %<-mcpu=%s%> conflicts with %<-march=%s%>
uk: %<-mcpu=%s%> конфліктує з %<-march=%s%>

en: %<-falign-labels=%d%> is not supported
uk: підтримки %<-falign-labels=%d%> не передбачено

en: %<-falign-loops=%d%> is not supported
uk: підтримки %<-falign-loops=%d%> не передбачено

en: %<-fPIC%>/%<-fpic%> not supported for this target
uk: підтримки %<-fPIC%>/%<-fpic%> для цього призначення не передбачено

en: %<-march=%s%> requires %<-mfp32%>
uk: %<-march=%s%> потребує %<-mfp32%>

en: %<-mfpxx%> requires %<-mlra%>
uk: %<-mfpxx%> потребує %<-mlra%>

en: %<-mips3d%> requires %<-mpaired-single%>
uk: %<-mips3d%> потребує %<-mpaired-single%>

en: bad builtin code
uk: помилковий вбудований код

en: invalid argument to built-in function %s
uk: некоректний аргумент вбудованої функції %s

en: constant argument out of range for %s
uk: сталий аргумент поза припустимим діапазоном для %s

en: don%'t support performance extension instructions
uk: не підтримувати інструкції розширеної швидкодії

en: don%'t support performance extension version 2 instructions
uk: не підтримувати інструкції розширеної швидкодії версії 2

en: don%'t support string extension instructions
uk: не підтримувати інструкції розширення рядків

en: Unknown form for stack limit expression
uk: Невідома форма виразу обмеження стека

en: PIC support for %<-fstack-limit-symbol%>
uk: підтримка PIC для %<-fstack-limit-symbol%>

en: %<-mgpopt%> not supported with PIC
uk: підтримки %<-mgpopt%> не передбачено із PIC

en: %<-mgprel-sec=%> not supported with PIC
uk: підтримки %<-mgprel-sec=%> із PIC не передбачено

en: %<-mr0rel-sec=%> not supported with PIC
uk: підтримки %<-mr0rel-sec=%> із PIC не передбачено

en: %<-mgprel-sec=%> argument is not a valid regular expression
uk: аргумент %<-mgprel-sec=%> не є коректним формальним виразом

en: %<custom-%s=%> is not recognized as FPU instruction
uk: %<custom-%s=%> не розпізнано як інструкцію FPU

en: invalid custom instruction option %qs
uk: некоректний параметр нетипової інструкції %qs

en: unexpected operand: %d
uk: неочікуваний операнд: %d

en: %<CTABLE_ENTRY%> index %
uk: %<CTABLE_ENTRY%> індекс %

en: redefinition of %<CTABLE_ENTRY %
uk: перевизначення %<CTABLE_ENTRY %

en: argument 1 of %qs must be a constant
uk: аргумент 1 %qs має бути сталою

en: argument 1 of %qs is out of range
uk: аргумент 1 %qs лежить поза припустимим діапазоном

en: ignoring malformed %<#pragma longcall%>
uk: ігноруємо %<#pragma longcall%> з помилками у форматуванні

en: missing number
uk: не вказано числа

en: %qs uses register r29
uk: %qs використовує регістр r29

en: %qs requires %qs or %qs
uk: %qs потребує %qs або %qs

en: %qs requires PowerPC64 architecture, enabling
uk: %qs потребує архітектури PowerPC64, вмикаємо

en: %<-mcall-aixdesc%> incompatible with %<-mabi=elfv2%>
uk: %<-mcall-aixdesc%> є несумісним із %<-mabi=elfv2%>

note: TARGET_VSX = 1 implies Power 7 and newer
en: %qs requires %qs
uk: %qs потребує %qs

en: unknown option for %<%s=%s%>
uk: невідомий параметр для %<%s=%s%>

en: invalid cpu %qs for %s%qs%s
uk: некоректний процесор %qs для %s%qs%s

en: %<-mno-%s%> turns off %<-m%s%>
uk: %<-mno-%s%> вимикає %<-m%s%>

en: %qF requires z14 or higher
uk: %qF потребує z14 або вищого

en: %qF requires z15 or higher
uk: %qF потребує z15 або вищого

en: invalid argument %d for builtin %qF
uk: некоректний аргумент %d для вбудованої %qF

en: %<-mcmodel=%> is not supported in 32-bit mode
uk: підтримки %<-mcmodel=%> у 32-бітовому режимі не передбачено

en: malformed %<#pragma member_alignment%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma member_alignment%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma extern_model%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma extern_model%>, ігноруємо

en: malformed %<#pragma %s%>, ignoring
uk: помилкове форматування %<#pragma %s%>, ігноруємо

en: conversion to non-scalar type requested
uk: запит на перетворення до нечислового типу

en: unused variable %q+D
uk: невикористана змінна %q+D

en: variable %qD set but not used
uk: змінній %qD надано значення, але цю змінну ніде не використано

en: %qD is declared in header %qs
uk: %qD оголошено у файлі заголовків %qs

en: declaration of %qD shadows a built-in function
uk: оголошення %qD затінює вбудовану функцію

en: implicit declaration of function %qE; did you mean %qs?
uk: неявне оголошення функції %qE; ви мали на увазі %qs?

en: implicit declaration of function %qE
uk: неявне оголошення функції %qE

en: incompatible implicit declaration of built-in function %qD
uk: несумісне неявне оголошення вбудованої функції %qD

en: incompatible implicit declaration of function %qD
uk: несумісне неявне оголошення функції %qD

note: Although C99 is unclear about whether incomplete arrays of VLAs themselves count as VLAs, it does not make sense to permit them to be initialized given that ordinary VLAs may not be initialized.
en: variable-sized object may not be initialized
uk: об'єкт розмірності змінної може бути не ініціалізовано

en: %qD should be initialized
uk: %qD має бути ініціалізовано

en: duplicate %<const%>
uk: дублювання %<const%>

en: duplicate %<restrict%>
uk: дублювання %<restrict%>

en: duplicate %<volatile%>
uk: дублювання %<volatile%>

en: duplicate %<_Atomic%>
uk: дублювання %<_Atomic%>

en: ISO C99 does not support %<_Noreturn%>
uk: У ISO C99 не передбачено підтримки %<_Noreturn%>

en: ISO C90 does not support %<_Noreturn%>
uk: У ISO C90 не передбачено підтримки %<_Noreturn%>

en: parameter %qD set but not used
uk: встановлено значення параметра %qD, але сам параметр ніде не використано

en: ISO C90 does not support %<long long%>
uk: У ISO C90 не передбачено підтримки %<long long%>

en: %<__int%d%> is not supported on this target
uk: підтримки %<__int%d%> для цього призначення не передбачено

en: ISO C does not support the %<_Float%d%s%> type
uk: У ISO C не передбачено підтримки типу %<_Float%d%s%>

en: %<_Float%d%s%> is not supported on this target
uk: підтримки %<_Float%d%s%> для цього призначення не передбачено

en: %<__thread%> before %<extern%>
uk: %<__thread%> до %<extern%>

en: %<__thread%> before %<static%>
uk: %<__thread%> до %<static%>

en: to match this %qs
uk: для відповідності цьому %qs

en: expected %<,%> or %<;%>
uk: мало бути %<,%> або %<;%>

note: This can appear in many cases looking nothing like a function definition, so we don't give a more specific error suggesting there was one.
en: expected %<=%>, %<,%>, %<;%>, %<asm%> or %<__attribute__%>
uk: мало бути %<=%>, %<,%>, %<;%>, %<asm%> або %<__attribute__%>

en: ISO C forbids nested functions
uk: У стандарті ISO C заборонено вкладеність функцій

en: ISO C99 does not support %<_Static_assert%>
uk: У ISO C99 не передбачено підтримки %<_Static_assert%>

en: ISO C90 does not support %<_Static_assert%>
uk: У ISO C90 не передбачено підтримки %<_Static_assert%>

en: expected %<,%> or %<}%>
uk: мало бути %<,%> або %<}%>

en: expected %<,%>, %<;%> or %<}%>
uk: мало бути %<,%>, %<;%> або %<}%>

en: expected %<:%>, %<,%>, %<;%>, %<}%> or %<__attribute__%>
uk: мало бути %<:%>, %<,%>, %<;%>, %<}%> або %<__attribute__%>

en: ISO C99 does not support %<_Alignas%>
uk: У ISO C99 не передбачено підтримки %<_Alignas%>

en: ISO C90 does not support %<_Alignas%>
uk: У ISO C90 не передбачено підтримки %<_Alignas%>

en: expected %<:%> or %<...%>
uk: мало бути %<:%> або %<...%>

en: expected %<:%> or %<)%>
uk: мало бути %<:%> або %<)%>

en: first %<sizeof%> operand was declared here
uk: перший операнд %<sizeof%> було оголошено тут:

en: traditional C rejects the unary plus operator
uk: у традиційній мові C не допускається унарний оператор плюс

en: ISO C99 does not support %<_Generic%>
uk: У ISO C99 не передбачено підтримки %<_Generic%>

en: ISO C90 does not support %<_Generic%>
uk: У ISO C90 не передбачено підтримки %<_Generic%>

en: expected expression
uk: мало бути вказано вираз

en: wrong number of arguments to %<__builtin_choose_expr%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_choose_expr%>

en: too few arguments to %<__builtin_tgmath%>
uk: замало аргументів для %<__builtin_tgmath%>

en: wrong number of arguments to %<__builtin_call_with_static_chain%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_call_with_static_chain%>

en: wrong number of arguments to %<__builtin_complex%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_complex%>

en: wrong number of arguments to %<__builtin_shuffle%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_shuffle%>

en: missing property attribute
uk: пропущено атрибут властивості

en: unknown property attribute %<%s%s%>
uk: невідомий атрибут властивості %<%s%s%>

en: expected %<=%> after Objective-C %qE
uk: очікувалося %<=%> після %qE Objective-C

en: %<#pragma acc routine%> must be at file scope
uk: %<#pragma acc routine%> має перебувати у області видимості файла

en: %<#pragma omp requires%> may only be used at file scope
uk: %<#pragma omp requires%> можна використовувати лише на рівні файла

en: expected %<)%> or %<,%>
uk: мало бути %<)%> або %<,%>

en: expected %<none%> or %<present%>
uk: мало бути %<none%> або %<present%>

en: expected %<data%>, %<update%>, %<enter%> or %<exit%>
uk: мало бути %<data%>, %<update%>, %<enter%> або %<exit%>

en: expected %<data%>
uk: мало бути %<data%>

en: %<num_threads%> value must be positive
uk: значення %<num_threads%> має бути додатним

en: %<num_tasks%> value must be positive
uk: значення %<num_tasks%> має бути додатним

en: %<grainsize%> value must be positive
uk: значення %<grainsize%> має бути додатним

en: %<priority%> value must be non-negative
uk: значення %<priority%> має бути невід’ємним

en: expected constant integer expression with valid sync-hint value
uk: мало бути використано сталий цілочисельний вираз із коректним значенням підказки щодо синхронізації

en: expected %<alloc%>, %<to%>, %<from%>, %<tofrom%>, %<firstprivate%>, %<none%> or %<default%>
uk: мало бути %<alloc%>, %<to%>, %<from%>, %<tofrom%>, %<firstprivate%>, %<none%> або %<default%>

en: expected %<scalar%>, %<aggregate%> or %<pointer%>
uk: мало бути %<scalar%>, %<aggregate%> або %<pointer%>

en: %qs value must be positive
uk: значення %qs має бути додатним

en: too many %<static%> arguments
uk: забагато аргументів %<static%>

en: unexpected argument
uk: несподіваний аргумент

en: expected %<concurrent%>
uk: мало бути %<concurrent%>

en: expected %<teams%>, %<parallel%> or %<thread%>
uk: мало бути %<teams%>, %<parallel%> або %<thread%>

en: chunk size value must be positive
uk: значення розміру фрагмента має бути додатним

en: %<num_teams%> value must be positive
uk: значення %<num_teams%> має бути додатним

en: %<thread_limit%> value must be positive
uk: значення %<thread_limit%> має бути додатним

en: expected %<host%>, %<nohost%> or %<any%>
uk: мало бути %<host%>, %<nohost%> або %<any%>

en: expected %<data%> after %<#pragma acc %s%>
uk: мало бути %<data%> після %<#pragma acc %s%>

en: expected function name
uk: мало бути вказано назву функції

en: %<#pragma acc routine%> must be applied before use
uk: %<#pragma acc routine%> має бути застосовано до використання

en: %<#pragma acc routine%> must be applied before definition
uk: %<#pragma acc routine%> має бути застосовано до визначення

en: expected %<allocator%>
uk: мало бути %<allocator%>

en: %<#pragma omp allocate%> not yet supported
uk: підтримки %<#pragma omp allocate%> ще не передбачено

en: expected %<read%>, %<write%>, %<update%>, or %<capture%> clause
uk: мала бути команда %<read%>, %<write%>, %<update%> або %<capture%>

en: too many atomic clauses
uk: забагато атомарних команд

en: expected %<in%>, %<out%>, %<inout%> or %<mutexinoutset%>
uk: мало бути %<in%>, %<out%>, %<inout%> або %<mutexinoutset%>

en: expected %<depend%>, %<destroy%> or %<update%> clause
uk: мала бути команда %<depend%>, %<destroy%> або %<update%>

en: expected %<inclusive%> or %<exclusive%> clause
uk: мала бути команда %<inclusive%> або %<exclusive%>

en: expected %<#pragma omp scan%>
uk: мало бути %<#pragma omp scan%>

en: expected %<for%> after %qs
uk: мало бути %<for%> після %qs

en: expected %<point%>
uk: мало бути %<point%>

en: expected %<construct%>, %<device%>, %<implementation%> or %<user%>
uk: мало бути %<construct%>, %<device%>, %<implementation%> або %<user%>

en: expected %<match%>
uk: мало бути %<match%>

en: expected %<target%>
uk: мало бути %<target%>

en: expected %<declare%>
uk: мало бути %<declare%>

en: %<_Atomic%> qualified type in %<#pragma omp declare reduction%>
uk: тип класу %<_Atomic%> у %<#pragma omp declare reduction%>

en: previous %<#pragma omp declare reduction%>
uk: попереднє %<#pragma omp declare reduction%>

en: expected function-name %<(%>
uk: мало бути вказано назву функції %<(%>

en: expected %<simd%>, %<reduction%>, %<target%> or %<variant%>
uk: мало бути %<simd%>, %<reduction%>, %<target%> або %<variant%>

en: expected %<seq_cst%>, %<relaxed%> or %<acq_rel%>
uk: мало бути %<seq_cst%>, %<relaxed%> або %<acq_rel%>

en: expected %<unified_address%>, %<unified_shared_memory%>, %<dynamic_allocators%>, %<reverse_offload%> or %<atomic_default_mem_order%> clause
uk: мала бути команда %<unified_address%>, %<unified_shared_memory%>, %<dynamic_allocators%>, %<reverse_offload%> або %<atomic_default_mem_order%>

en: too many arguments to built-in function %qE expecting %d
uk: забагато аргументів для вбудованої функції %qE; мало бути %d

en: too few arguments to built-in function %qE expecting %u
uk: замало аргументів для вбудованої функції %qE; мало бути %u

en: %<~%> on a boolean expression
uk: %<~%> над булевим виразом

en: wrong type argument to absu
uk: помилковий тип аргументу absu

en: in call to %qD, declared here
uk: у виклику %qD, оголошено тут

en: built-in %qD declared here
uk: вбудований %qD оголошено тут

en: initialization discards %qv qualifier from pointer target type
uk: ініціалізація відкидає кваліфікатор %qv з типу призначення вказівника

en: return discards %qv qualifier from pointer target type
uk: return відкидає кваліфікатор %qv з типу призначення вказівника

en: ISO C prohibits argument conversion to union type
uk: У ISO C заборонено перетворення аргументу до типу об'єднання

en: assignment left-hand side might be a candidate for a format attribute
uk: ліва частина інструкції призначення може бути кандидатом на атрибут форматування

en: returning %qT from a function with incompatible return type %qT
uk: повертає %qT з функції із несумісним типом повернення %qT

en: incompatible types when initializing type %qT using type %qT
uk: несумісні типи при ініціалізації типу %qT за допомогою %qT

en: opaque vector types cannot be initialized
uk: непрозорі типи векторів не може бути ініціалізовано

en: missing initializer for field %qD of %qT
uk: пропущено ініціалізатор для поля %qD %qT

en: expected block index
uk: мало бути вказано індекс блоку

en: invalid block index
uk: некоректний індекс блоку

en: expected block specifier
uk: мало бути вказано специфікатор блоку

en: unknown block specifier
uk: невідомий специфікатор блоку

en: expecting internal function name
uk: мало бути вказано назву внутрішньої функції

en: unknown internal function %qE
uk: невідома внутрішня функція %qE

en: invalid type of %<__MEM%> operand
uk: некоректний тип операнда %<__MEM%>

en: invalid _Literal
uk: некоректне _Literal

en: invalid type for _Literal with constructor
uk: некоректний тип для _Literal із конструктором

en: anonymous SSA name cannot have default definition
uk: анонімна назва SSA не може мати типового визначення

en: invalid operation
uk: некоректна дія

en: %<catch%> is not supported
uk: підтримки %<catch%> не передбачено

en: expected %<finally%> or %<catch%>
uk: мало бути %<finally%> або %<catch%>

en: expected goto expression
uk: мало бути вказано вираз goto

en: expected else statement
uk: мало бути використано інструкцію else

en: expected case label
uk: мало бути вказано мітку випадку

en: %s%<%D(%T, %T, %T)%> (built-in)
uk: %s%<%D(%T, %T, %T)%> (вбудований)

en: %s%<%D(%T, %T)%> (built-in)
uk: %s%<%D(%T, %T)%> (вбудований)

en: %s%<%D(%T)%> (built-in)
uk: %s%<%D(%T)%> (вбудований)

en: %s%qT (conversion)
uk: %s%qT (перетворення)

en: %s%#qD (near match)
uk: %s%#qD (близький відповідник)

en: %s%#qD (deleted)
uk: %s%#qD (вилучено)

en: no match for
uk: немає відповідників

en: %<operator%s%> in %<%E%s%>
uk: %<operator%s%> у %<%E%s%>

en: %<operator[]%> in %<%E[%E]%>
uk: %<operator[]%> у %<%E[%E]%>

en: %qs in %<%s %E%>
uk: %qs у %<%s %E%>

en: %<operator %s%> in %<%s%E%>
uk: %<operator %s%> у %<%s%E%>

en: %<operator%s%> in %<%E %s %E%>
uk: %<operator%s%> у %<%E %s %E%>

en: %<operator%s%> in %<%s%E%>
uk: %<operator%s%> у %<%s%E%>

en:   declared here
uk:   оголошено тут

en: invalid conversion from %qH to %qI
uk: некоректне перетворення з %qH на %qI

en: %#qT declared here
uk: %#qT оголошено тут:

en: cannot convert %qH to %qI
uk: не вдалося перетворити %qH на %qI

en:  candidate 1: %q#F
uk:  кандидат 1: %q#F

en:  candidate 2: %q#F
uk:  кандидат 2: %q#F

en: %q#D conflicts with version inherited from %qT
uk: %q#D конфліктує зі версією, успадкованою від %qT

en: version inherited from %qT declared here
uk: версію, успадковану від %qT, оголошено тут:

en: local method %q#D declared here
uk: локальний метод %q#D оголошено тут:

en: local member %q#D declared here
uk: локальний член %q#D оголошено тут

en: %qT declared here
uk: %qT оголошено тут:

en:   but does not declare %<%T(const %T&)%>
uk:   але не оголошує %<%T(const %T&)%>

en:   or %<operator=(const %T&)%>
uk:   або %<operator=(const %T&)%>

en:   but does not declare %<operator=(const %T&)%>
uk:   але не оголошує %<operator=(const %T&)%>

en: array member %q#D declared here
uk: член масиву %q#D оголошено тут

en: in the definition of %q#T
uk: у оголошенні %q#T

en: declaration of %q#D changes meaning of %qD
uk: оголошення %q#D змінює сенс %qD

en: %qD declared here as %q#D
uk: %qD оголошено тут як %q#D

en: member %qD must be initialized by mem-initializer in %<constexpr%> constructor
uk: член %qD має бути ініціалізовано ініціалізатором mem у конструкторі %<constexpr%>

en: call to internal function %qE
uk: виклик внутрішньої функції %qE

en: originally declared %<const%> here
uk: спочатку оголошено %<const%> тут

en: dereferencing a null pointer
uk: розіменування нульового вказівника

en: modification of %qE is not a constant expression
uk: зміна %qE не є сталим виразом

en: statement is not a constant expression
uk: інструкція не є сталим виразом

en: value %qE of type %qT is not a constant expression
uk: значення %qE типу %qT не є сталим виразом

en: %<reinterpret_cast%> is not a constant expression
uk: %<reinterpret_cast%> не є сталим виразом

en: %<reinterpret_cast<%T>(%E)%> is not a constant expression
uk: %<reinterpret_cast<%T>(%E)%> не є сталим виразом

en: expression %qE is not a constant expression
uk: вираз %qE не є сталим виразом

en: %<goto%> is not a constant expression
uk: %<goto%> не є сталим виразом

en: division by zero is not a constant expression
uk: ділення на нуль не є сталим виразом

en: %<delete[]%> is not a constant expression
uk: %<delete[]%> не є сталим виразом

en: %qD is not a class type
uk: %qD не є типом класів

en: evaluating %qs
uk: обчислюємо %qs

en: cannot convert type %qH to type %qI
uk: не вдалося перетворити тип %qH на тип %qI

en: requires
uk: потребує

en: with
uk: з

en: unused variable %qD
uk: невикористана змінна %qD

en: declaration of %qF has a different exception specifier
uk: оголошення %qF містить інше визначення виключення

en: from previous declaration %qF
uk: з попереднього оголошення %qF

en: previous declaration %qD
uk: попереднє оголошення %qD

en: previous declaration of %q#D
uk: попереднє оголошення %q#D

en: ambiguating new declaration %q+#D
uk: неоднозначне нове оголошення %q+#D

en: definition of %q#D ambiguates built-in declaration %q#D
uk: визначення %q#D робить неоднозначним вбудоване оголошення %q#D

en: conflicting declaration of template %q#D
uk: конфлікт оголошень шаблона %q#D

en: conflicting declaration of C function %q#D
uk: конфлікт оголошень функції C %q#D

en: ambiguating new declaration of %q#D
uk: неоднозначне нове оголошення %q#D

en: conflicting declaration %q#D
uk: конфлікт оголошень %q#D

en: previous %<pragma omp declare reduction%> declaration
uk: попереднє оголошення %<pragma omp declare reduction%>

en: %q#D previously declared here
uk: %q#D раніше оголошено тут:

en: declaration %qD conflicts with builtin
uk: оголошення %qD конфліктує із вбудованим значенням

en: import declared %q#D here
uk: імпортуванням оголошено %q#D тут:

en: conflicting exporting declaration %qD
uk: конфлікт оголошення експортування %qD

en: previous declaration %q#D here
uk: попереднє оголошення %q#D тут:

en: previous definition of %qD here
uk: попереднє визначення %qD було тут

en: previous declaration of %qD here
uk: попереднє оголошення %qD було тут

en: deleted definition of %qD is not first declaration
uk: вилучене оголошення %qD не є першим оголошенням

en: previous label
uk: попередня мітка

en:   from here
uk:   звідси

en:   enters %<try%> block
uk:   входить до блоку %<try%>

en:   enters %<catch%> block
uk:   входить до блоку %<catch%>

en: %qD used without template arguments
uk: %qD використано без аргументів шаблона

en: %qD is a function, not a type
uk: %qD є функцією, а не типом

en: uninitialized %<const %D%>
uk: не ініціалізовано %<const %D%>

en: structured binding has incomplete type %qT
uk: тип структурованої прив'язки є неповним, %qT

en: in C++98 %qD must be initialized by constructor, not by %<{...}%>
uk: у C++98 %qD має бути ініціалізовано конструктором, а не за допомогою %<{...}%>

en: cannot decompose inaccessible member %qD of %qT
uk: неможливо розкласти недоступний член %qD %qT

en: %<std::tuple_size<%T>::value%> is not an integral constant expression
uk: %<std::tuple_size<%T>::value%> не є інтегральним сталим виразом

en: cannot decompose union type %qT
uk: не вдалося розкласти тип об'єднання %qT

en: %q#D explicitly defaulted here
uk: %q#D явним чином типово визначено тут

en: %q#T is not a class or namespace
uk: %q#T не є класом або простором назв

en: %qs specified with %qT
uk: %qs визначено з %qT

en: %qs specified with %<decltype%>
uk: %qs визначено з %<decltype%>

en: %qs specified with %<typeof%>
uk: %qs визначено з %<typeof%>

en: invalid use of %<decltype(auto)%>
uk: некоректне використання %<decltype(auto)%>

note: Something like struct S { int N::j; };
en: invalid use of %<::%>
uk: некоректне використання %<::%>

en: %qD cannot be %qs
uk: %qD не може бути %qs

en: variable template declared here
uk: шаблон змінної оголошено тут:

en: %qD must be a non-static member function
uk: %qD має бути нестатичною функцією-членом

en: %qD must have no arguments
uk: %qD не приймає аргументів

en: %qT has a previous declaration here
uk: %qT має попереднє оголошення тут

en: use of enum %q#D without previous declaration
uk: використання переліку %q#D без попереднього оголошення

en: redeclaration of %qT as a non-template
uk: повторне оголошення %qT не як шаблона

en: cannot declare %qD in a different module
uk: не можна оголошувати %qD в іншому модулі

en: no declaration matches %q#D
uk: немає оголошень, які відповідають %q#D

en: no functions named %qD
uk: немає функцій із назвою %qD

en: %#qT defined here
uk: %#qT визначено тут:

en: default argument missing for parameter %P of %q#D
uk: не вистачає типового аргументу для параметра %P %q#D

en: ...following parameter %P which has a default argument
uk: ...з наступним параметром %P, який має типовий аргумент

en: implicitly-declared %qD is deprecated
uk: неявно оголошена %qD вважається застарілою

en: (no argument)
uk: (немає аргументів)

en: %qD should be initialized in the member initialization list
uk: %qD має бути ініціалізовано у списку ініціалізації членів

en: %q#D should be initialized
uk: %q#D має бути ініціалізовано

en: %qD will be initialized after
uk: %qD буде ініціалізовано після

en: base %qT will be initialized after
uk: базове %qT буде ініціалізовано після

en:   when initialized here
uk:   коли ініціалізовано тут

en: array must be initialized with a brace-enclosed initializer
uk: масив має бути ініціалізовано за допомогою взятого у фігурні дужки ініціалізатора

en: at offset %wi from %qD declared here
uk: зі зсувом %wi з %qD оголошено тут

en: at offset [%wi, %wi] from %qD declared here
uk: зі зсувом [%wi, %wi] з %qD оголошено тут:

en: invalid type %<void%> for %<new%>
uk: некоректний тип %<void%> для %<new%>

en: invalid %<#pragma %s%>
uk: некоректне %<#pragma %s%>

en: %<#pragma vtable%> no longer supported
uk: підтримку %<#pragma vtable%> припинено

en: expected signature: %qD
uk: очікуваний підпис: %qD

en: %q#D hides constructor for %q#D
uk: %q#D приховує конструктор для %q#D

en: conflicting C language linkage declaration %q#D
uk: конфліктує із оголошенням компонування мови C %q#D

en: due to different exception specifications
uk: через різні специфікації виключення

en: declaration of %qD shadows a member of %qT
uk: оголошення %qD затінює член %qT

en: %q#D does not have external linkage
uk: %q#D не має зовнішньої прив'язки

en: %q#D declared here
uk: %q#D оголошено тут:

en: %<%T%s%D%> names destructor
uk: %<%T%s%D%> є назвою деструктора

en: %qT is not a class, namespace, or enumeration
uk: %qT не є класом, простором назв або переліком

en: %qT is not a direct base of %qT
uk: %qT не є безпосередньою основою %qT

en: %qD has not been declared in %qD
uk: %qD не було оголошено у %qD

en: %qD defined here
uk: %qD визначено тут

en: reachable %s definition here
uk: доступне визначення %s тут:

en: %<%E::%E%> is not a type
uk: %<%E::%E%> не є типом

en: %<::%E%> is not a type
uk: %<::%E%> не є типом

en: expected binary operator
uk: мав бути бінарний оператор

en: expected ...
uk: мало бути ...

en: wrong number of arguments to %<__builtin_addressof%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_addressof%>

en: wrong number of arguments to %<__builtin_launder%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_launder%>

en: types may not be defined in %qs expressions
uk: у виразах %qs не можна визначати типи

en: lambda-expression in template parameter type
uk: лямбда-вираз у типі параметра шаблона

en: already captured %qD in lambda expression
uk: вже захоплене %qD у лямбда-виразі

en: too many %<...%> in lambda capture
uk: забагато %<...%> у лямбда-захопленні

en: default argument specified for lambda parameter
uk: визначено типовий аргумент для лямбда-параметра

en: duplicate %<mutable%>
uk: дублювання %<mutable%>

en: condition declares a function
uk: умова оголошує функцію

en: expected module-name
uk: мало бути вказано module-name

en: extra %<;%>
uk: зайве %<;%>

en: attributes are not permitted in this position
uk: не можна використовувати атрибути у цій позиції

en: %qD invalid in lambda
uk: %qD є некоректним у лямбді

en: type-specifier invalid in lambda
uk: специфікатор типу є некоректним у лямбді

en: invalid encoding prefix in literal operator
uk: некоректний префікс кодування у буквальному операторі

en: expected operator
uk: мало бути вказано оператор

en: invalid constrained type parameter
uk: некоректний параметр обмеженого типу

en: parse error in template argument list
uk: помилка обробки у списку аргументів шаблона

en: template specialization with C linkage
uk: спеціалізація шаблона із C-компонуванням

en: expected type specifier
uk: мало бути вказано специфікатор типу

en: expected type-name
uk: мало бути вказано тип-назву

en: %qE does not constrain a type
uk: %qE не обмежує тип

en: expected %<;%> or %<{%>
uk: мало бути %<;%> або %<{%>

en: ISO C++ forbids empty unnamed enum
uk: У ISO C++ заборонено порожні enum без назви

en: opaque-enum-declaration here
uk: тут opaque-enum-declaration

en: %<%T::%E%> is not a type
uk: %<%T::%E%> не є типом

en: %qE requires %<-fgnu-tm%>
uk: %qE потребує %<-fgnu-tm%>

en: %qT not permitted in template argument
uk: %qT не можна використовувати у аргументі шаблона

en: expected type-specifier
uk: мало бути вказано специфікатор типу

en: expected %<,%> or %<...%>
uk: мало бути %<,%> або %<...%>

en: expected %<{%> or %<:%>
uk: мало бути %<{%> або %<:%>

en: could not resolve typename type
uk: не вдалося визначити тип typename

en: previous definition of %q#T
uk: попереднє визначення %q#T

en: expected %<class%> or %<typename%>
uk: мало бути %<class%> або %<typename%>

en: ISO C++17 does not allow dynamic exception specifications
uk: У ISO C++17 не можна визначати динамічні специфікації виключень

en: expected attribute before %<...%>
uk: мав бути атрибут перед %<...%>

en: ISO C++ 1998 does not support %<long long%>
uk: У ISO C++ 1998 не передбачено підтримки %<long long%>

en: both %<__thread%> and %<thread_local%> specified
uk: вказано одразу %<__thread%> і %<thread_local%>

en: duplicate %qD
uk: дублювання %qD

en: duplicate %qs
uk: дублювання %qs

en: expected %<new%>
uk: мало бути %<new%>

en: expected %<delete%>
uk: мало бути %<delete%>

en: expected %<return%>
uk: мало бути %<return%>

en: expected %<extern%>
uk: мало бути %<extern%>

en: expected %<static_assert%>
uk: мало бути %<static_assert%>

en: expected %<decltype%>
uk: мало бути %<decltype%>

en: expected %<operator%>
uk: мало бути %<operator%>

en: expected %<class%>
uk: мало бути %<class%>

en: expected %<template%>
uk: мало бути %<template%>

en: expected %<namespace%>
uk: мало бути %<namespace%>

en: expected %<using%>
uk: мало бути %<using%>

en: expected %<asm%>
uk: мало бути %<asm%>

en: expected %<try%>
uk: мало бути %<try%>

en: expected %<catch%>
uk: мало бути %<catch%>

en: expected %<throw%>
uk: мало бути %<throw%>

en: expected %<auto%>
uk: мало бути %<auto%>

en: expected %<__label__%>
uk: мало бути %<__label__%>

en: expected %<@try%>
uk: мало бути %<@try%>

en: expected %<@synchronized%>
uk: мало бути %<@synchronized%>

en: expected %<@throw%>
uk: мало бути %<@throw%>

en: expected %<__transaction_atomic%>
uk: мало бути %<__transaction_atomic%>

en: expected %<__transaction_relaxed%>
uk: мало бути %<__transaction_relaxed%>

en: expected %<co_yield%>
uk: мало бути %<co_yield%>

en: expected %<::%>
uk: мало бути %<::%>

en: expected %<...%>
uk: мало бути %<...%>

en: expected %<*%>
uk: мало бути %<*%>

en: expected %<~%>
uk: мало бути %<~%>

en: expected %<:%> or %<::%>
uk: мало бути %<:%> або %<::%>

en: expected %<class%>, %<typename%>, or %<template%>
uk: мало бути %<class%>, %<typename%> або %<template%>

en: %qs tag used in naming %q#T
uk: теґ %qs використано у назві %q#T

en: %q#T was previously declared here
uk: %q#T було раніше оголошено тут:

en: unknown property attribute %qE
uk: невідомий атрибут властивості %qE

en: expected integer expression list
uk: мало бути використано список цілих значень

en: types may not be defined in iterator type
uk: типи не можна визначати у типі ітератора

en: malformed %<#pragma GCC pch_preprocess%>
uk: помилкове форматування %<#pragma GCC pch_preprocess%>

en: %<#pragma omp requires%> may only be used at file or namespace scope
uk: %<#pragma omp requires%> можна використовувати лише на рівні файлів або просторів назв

en: %<#pragma GCC ivdep%> must be inside a function
uk: %<#pragma GCC ivdep%> має перебувати всередині функції

en: %<#pragma GCC unroll%> must be inside a function
uk: %<#pragma GCC unroll%> має перебувати всередині функції

en:   from definition of %q#D
uk:   із оголошення %q#D

en: from definition of %q#D
uk: із оголошення %q#D

en: missing primary template attributes %s
uk: пропущено атрибути основного шаблона %s

en: missing primary template attribute %s
uk: пропущено атрибут основного шаблона %s

en: friend declaration here
uk: оголошення friend тут:

en: template parameter %qD declared here
uk: параметр шаблона %qD оголошено тут:

en: template %qD declared
uk: оголошено шаблон %qD

en: redeclared here as %q#D
uk: повторно оголошено тут як %q#D

en: in template argument for type %qT
uk: в аргументі шаблона для типу %qT

en:   expected %qD but got %qD
uk:   мало бути %qD, втім, маємо %qD

en: empty initializer in lambda init-capture
uk: порожній ініціалізатор у захопленні під час ініціалізації лямбди

en: use %<this->%D%> instead
uk: скористайтеся краще %<this->%D%>

en: use %<%T::%D%> instead
uk: скористайтеся краще %<%T::%D%>

en: %qD declared here, later in the translation unit
uk: %qD оголошено тут, пізніше у модулі трансляції

en: wrong number of arguments to %<__builtin_convertvector%>
uk: помилкова кількість аргументів %<__builtin_convertvector%>

en: %qT is not a class or namespace
uk: %qT не є класом або простором назв

en: %qD is not a class or namespace
uk: %qD не є класом або простором назв

en: %qT is a variably modified type
uk: %qT є змінним за змінними типом

en: integral expression %qE is not constant
uk: інтегральний вираз %qE не є сталою

en: exception specification of %qD depends on itself
uk: специфікація виключення %qD залежить від самої себе

en: invalid template non-type parameter
uk: некоректний шаблон нетипізованого параметра

en: unable to deduce %qT from %qE
uk: не вдалося вивести %qT з %qE

en: invalid use of %qT in template argument
uk: некоректне використання %qT в аргументі шаблона

en: must %<#include <typeinfo>%> before using %<typeid%>
uk: слід використовувати %<#include <typeinfo>%> до використання %<typeid%>

en: cannot create type information for type %qT because it involves types of variable size
uk: не вдалося створити дані щодо типу для типу %qT, оскільки до нього включено типи змінного розміру

en: overridden function is %q#D
uk: перевизначеною функцією є %q#D

en: overridden function is %qD
uk: перевизначеною функцією є %qD

en: %qD declared %<transaction_safe_dynamic%>
uk: %qD оголошено як %<transaction_safe_dynamic%>

en: overriding %qD declared %<transaction_safe%>
uk: перевизначаємо %qD, оголошене як %<transaction_safe%>

en: %qE missing template arguments
uk: у %qE пропущено аргументи шаблона

en: definition of %q#T inside template parameter list
uk: визначення %q#T всередині списку шаблонних параметрів

en: missing template arguments
uk: пропущено аргументи шаблона

en: %<gang%> static value must be positive
uk: статичне значення %<gang%> має бути додатним

en: %<gang%> num value must be positive
uk: значення num %<gang%> має бути додатним

en: %<vector%> length value must be positive
uk: значення довжини %<vector%> має бути додатним

en: %<worker%> num value must be positive
uk: значення num %<worker%> має бути додатним

en: %<hint%> expression must be constant integer expression
uk: Вираз %<hint%> має бути сталим цілочисельним виразом

en: non-pointer argument to %<__builtin_launder%>
uk: аргумент, який не є вказівником, у %<__builtin_launder%>

en: statement-expression in a constant expression
uk: інструкція-вираз не є сталим виразом

en:  declared here
uk:  оголошено тут:

en: %qE attribute takes no arguments
uk: Атрибут %qE не приймає аргументів

en: redeclaration of %qD adds abi tag %qE
uk: повторне оголошення %qD додає мітку abi %qE

en: invalid use of non-static data member %qE
uk: некоректне використання нестатичного члена даних %qE

en: invalid conversion to type %qT from type %qT
uk: некоректне перетворення з типу %qT до типу %qT

en: invalid use of pack expansion %qT
uk: некоректне використання розгортання пакета %qT

en: missing initializer for member %qD
uk: пропущено ініціалізатор для члена %qD

en: %qs argument of %qs intrinsic at %L must be positive
uk: аргумент %qs внутрішньої частини %qs у %L має бути додатним

en: %<SOURCE%> argument of %<TRANSFER%> intrinsic at %L must not be a %s
uk: аргумент %<SOURCE%> %<TRANSFER%> всередині у %L не може бути %s

en: %<MOLD%> argument of %<TRANSFER%> intrinsic at %L must not be a %s
uk: аргумент %<MOLD%> %<TRANSFER%> всередині у %L не може бути %s

en: Syntax error in old style initializer list at %C
uk: Синтаксична помилка у списку ініціалізатора у старому стилі у %C

en: Procedure %qs at %C has an explicit interface from a previous declaration
uk: Процедура %qs у %C є явним інтерфейсом з попереднього оголошення

en: Syntax error in old style initialization of %s at %C
uk: Синтаксична помилка у ініціалізації у старому стилі %s, адреса — %C

en: The value for the KIND parameter %qs at %C does not reduce to a constant expression
uk: Значення параметра KIND %qs у %C не спрощується до сталого виразу

en: Syntax error in anonymous structure declaration at %C
uk: Синтаксична помилка у оголошенні анонімної структури у %C

en: A parameter name is required at %C
uk: Потрібна назва параметра у %C

en: Expected parameter list in type declaration at %C
uk: У оголошенні типу у %C мав бути список параметрів

en: Syntax error in AUTOMATIC statement at %C
uk: Синтаксична помилка у інструкції AUTOMATIC у %C

en: Syntax error in STATIC statement at %C
uk: Синтаксична помилка у інструкції STATIC у %C

en: Junk after MAP statement at %C
uk: Зайві команди після інструкції MAP у %C

en: Junk after UNION statement at %C
uk: Зайві команди після інструкції UNION у %C

en: Junk after non-nested STRUCTURE statement at %C
uk: Зайві команди після невкладеної інструкції STRUCTURE у %C

en: Derived type name %qs at %C already has a basic type
uk: Похідна назва типу %qs у %C вже має базовий тип

en: <During initialization>
uk: <Під час ініціалізації>

en: bad expression
uk: помилковий вираз

en: bad op
uk: помилковий оператор

en: %qs at %L is not a module procedure
uk: %qs у %L не є процедурою модуля

en: Invalid procedure argument at %L
uk: Некоректний аргумент процедури у %L

en: Unexpected alternate return specifier in subroutine call at %L
uk: Неочікуваний специфікатор повернення з альтернативи у виклику підпрограми у %L

en: Unexpected NULL() intrinsic at %L to dummy %qs
uk: Неочікуване NULL() всередині у %L до фіктивного %qs

note: Reject truncation.
en: identifier overflow: %d
uk: переповнення ідентифікатора: %d

en: Assignment to a constant expression at %C
uk: Надання значення сталому виразу у %C

en: Blank required in %s statement near %C
uk: Потрібен пробіл у інструкції %s поряд із %C

en: FAIL IMAGE statement at %C
uk: Інструкція FAIL IMAGE у %C

en: Unexpected constant at %C
uk: Неочікувана стала у %C

en: Syntax error in SUBMODULE statement at %C
uk: Синтаксична помилка у інструкції SUBMODULE у %C

en: Cannot delete module file %qs: %s
uk: Не вдалося вилучити файл модуля %qs: %s

en: Cannot rename module file %qs to %qs: %s
uk: Не вдалося перейменувати файл модуля %qs на %qs: %s

en: import_iso_c_binding_module(): Unable to create symbol for %s
uk: import_iso_c_binding_module(): не вдалося створити символ для %s

en: Symbol %qs already declared
uk: Символ %qs вже оголошено

en: ISO_FORTRAN_ENV intrinsic module at %C
uk: внутрішній модуль ISO_FORTRAN_ENV у %C

en: ISO_C_BINDING module at %C
uk: модуль ISO_C_BINDING у %C

en: IEEE_FEATURES module at %C
uk: модуль IEEE_FEATURES у %C

en: IEEE_EXCEPTIONS module at %C
uk: модуль IEEE_EXCEPTIONS у %C

en: IEEE_ARITHMETIC module at %C
uk: модуль IEEE_ARITHMETIC у %C

en: Cannot open module file %qs for reading at %C: %s
uk: Не вдалося відкрити файл модуля %qs для читання у %C: %s

en: Syntax error in OpenMP variable list at %C
uk: Синтаксична помилка у списку змінних OpenMP у %C

en: Syntax error in OpenMP detach clause at %C
uk: Синтаксична помилка у команді від'єднання OpenMP у %C

en: Syntax error in OpenMP DEPEND SINK list at %C
uk: Синтаксична помилка у списку OpenMP DEPEND SINK у %C

en: Syntax error in OpenACC expression list at %C
uk: Синтаксична помилка у списку виразів OpenACC у %C

en: Syntax error in !$ACC DECLARE list at %C
uk: Синтаксична помилка у списку !$ACC DECLARE у %C

en: Comma expected at %C
uk: Мало бути використано кому у %C

en: Invalid argument to !$ACC WAIT at %C
uk: Некоректний аргумент !$ACC WAIT у %C

en: Clause expected at %C
uk: Мало бути використано команду у %C

en: Unexpected junk after !$ACC ATOMIC statement at %C
uk: Неочікувані зайві дані після інструкції !$ACC ATOMIC у %C

en: INTEGER expression of %s clause at %L must be non-negative
uk: Вираз INTEGER пункту %s у %L має бути невід'ємним

en: unexpected !$OMP ATOMIC expression at %L
uk: неочікуваний вираз !$OMP ATOMIC у %L

en: Syntax error in nested structure declaration at %C
uk: Синтаксична помилка у оголошенні вкладеної структури у %C

en: gfc_range_check() returned bad value
uk: gfc_range_check() повернуто помилкове значення

en: gfc_match_sym_complex_part(): Bad type
uk: gfc_match_sym_complex_part(): помилковий тип

en: Syntax error in COMPLEX constant at %C
uk: Синтаксична помилка у сталій COMPLEX, %C

en: Namelist %qs cannot be an argument at %L
uk: Список назв %qs не може бути аргументом у %L

en: argument list function at %C
uk: функція списку аргументів, %C

en: Missing keyword name in actual argument list at %C
uk: Пропущено назву ключового слова у справжньому списку аргументів, %C

en: Syntax error in argument list at %C
uk: Синтаксична помилку у списку аргументів, %C

en: Expected structure component name at %C
uk: У %C мало бути вказано назву компонента структури

en: Expected argument list at %C
uk: У %C мало бути вказано список аргументів

en: gfc_variable_attr(): Expression isn't a variable
uk: gfc_variable_attr(): вираз не є змінною

en: gfc_caf_attr(): Expression isn't a variable
uk: gfc_caf_attr(): вираз не є змінною

en: gfc_caf_attr(): Bad array reference
uk: gfc_caf_attr(): помилкове посилання на масив

en: Too many components in structure constructor at %L
uk: Забагато компонентів у конструкторі структури, %L

en: Symbol at %C is not appropriate for an expression
uk: Символ у %C є відповідним для виразу

en: Unexpected use of subroutine name %qs at %C
uk: Неочікуване використання назви підпрограми %qs, %C

en: Function %qs requires an argument list at %C
uk: Функція %qs потребує списку аргументів, %C

en: Missing argument to %qs at %C
uk: Пропущено аргумент %qs, %C

en: Missing argument list in function %qs at %C
uk: Пропущено список аргументів у функції %qs, %C

en: Derived type %qs cannot be used as a variable at %C
uk: Похідний тип %qs не можна використовувати як змінну у %C

en: Named constant at %C in an EQUIVALENCE
uk: Іменована стала у %C в EQUIVALENCE

en: %qs at %C is not a variable
uk: %qs у %C не є змінною

en: Self-referential argument %qs at %L is not allowed
uk: Не можна використовувати аргумент, який посилається на себе, %qs у %L

note: F03:C1263 (R1238) The function-name and each dummy-arg-name shall be specified, explicitly or implicitly, to be scalar.
en: Argument '%s' of statement function '%s' at %L must be scalar
uk: Аргумент «%s» функції інструкції «%s» у %L має бути скаляром

en: Using function %qs at %L is deprecated
uk: Використання функції %qs у %L вважається застарілим

en: Using subroutine %qs at %L is deprecated
uk: Використання підпрограми %qs у %L вважається застарілим

en: Using variable %qs at %L is deprecated
uk: Використання змінної %qs у %L вважається застарілим

en: Derived type %qs cannot be used as a variable at %L
uk: Похідний тип %qs не можна використовувати як змінну у %L

en: Cannot open file %qs
uk: Не вдалося відкрити файл %qs

en: Argument of ACOSD at %L must be between -1 and 1
uk: Аргументом ACOSD у %L має бути значення від -1 до 1

en: Argument of ASIND at %L must be between -1 and 1
uk: Аргументом ASIND у %L має бути значення від -1 до 1

en: in gfc_simplify_asinh(): Bad type
uk: у gfc_simplify_asinh(): помилковий тип

en: in gfc_simplify_atan(): Bad type
uk: у gfc_simplify_atan(): помилковий тип

en: Argument of ATANH at %L must be inside the range -1 to 1
uk: Аргументом ATANH у %L має бути число у діапазоні від -1 до 1

en: in gfc_simplify_atanh(): Bad type
uk: у gfc_simplify_atanh(): помилковий тип

en: If first argument of ATAN2 at %L is zero, then the second argument must not be zero
uk: Якщо першим аргументом ATAN2 у %L є нуль, другим аргументом має бути ненульове значення

en: Result of BESSEL_YN is -INF at %L
uk: Результатом BESSEL_YN є -INF у %L

en: gfc_simplify_dcmplx(): Bad type (x)
uk: gfc_simplify_dcmplx(): помилковий тип (x)

en: gfc_simplify_dcmplx(): Bad type (y)
uk: gfc_simplify_dcmplx(): помилковий тип (y)

en: If first argument of ATAN2D at %L is zero, then the second argument must not be zero
uk: Якщо першим аргументом ATAN2D у %L є нуль, другим аргументом має бути ненульове значення

en: in gfc_simplify_cos(): Bad type
uk: у gfc_simplify_cos(): помилковий тип

en: gfc_simplify_dim(): Bad type
uk: gfc_simplify_dim(): помилковий тип

en: in gfc_simplify_exp(): Bad type
uk: у gfc_simplify_exp(): помилковий тип

en: gfc_simplify_floor(): Bad kind
uk: gfc_simplify_floor(): помилковий тип

en: Argument of IACHAR at %L must be of length one
uk: Аргумент IACHAR у %L повинен мати одинарну довжину

en: Argument of IACHAR function at %L outside of range 0..127
uk: Аргумент функції IACHAR у %L перебуває у діапазоні 0..127

en: Sum of second and third arguments of IBITS exceeds bit size at %L
uk: Сума другого і третього аргументів IBITS перевищує бітовий розмір у %L

en: IBITS: Bad bit
uk: IBITS: помилковий біт

en: Argument of ICHAR at %L must be of length one
uk: Аргумент ICHAR у %L повинен мати одинарну довжину

note: Left shift, as in SHIFTL.
en: Second argument of %s is negative at %L
uk: Другий аргумент %s є від'ємним у %L

en: Absolute value of SHIFT shall be less than or equal to SIZE at %C
uk: Абсолютне значення SHIFT має бути меншим або рівним за SIZE у %C

en: DIM argument at %L is out of bounds
uk: Аргумент DIM у %L лежить поза межами припустимого діапазону

en: Argument of LOG at %L cannot be less than or equal to zero
uk: Аргументом LOG у %L не може бути число, яке є меншим або рівним нулеві

en: Complex argument of LOG at %L cannot be zero
uk: Комплексний аргумент LOG у %L не може бути нульовим

en: gfc_simplify_log: bad type
uk: gfc_simplify_log: помилковий тип

en: Argument of LOG10 at %L cannot be less than or equal to zero
uk: Аргументом LOG10 у %L не може бути число, яке є меншим або рівним нулеві

en: simplify_min_max(): Bad type in arglist
uk: simplify_min_max(): помилковий тип у списку аргументів

en: gfc_simplify_mod(): Bad arguments
uk: gfc_simplify_mod(): помилкові аргументи

en: Argument %qs of MODULO at %L shall not be zero
uk: Аргументом %qs MODULO у %L має бути ненульове число

en: gfc_simplify_modulo(): Bad arguments
uk: gfc_simplify_modulo(): помилкові аргументи

en: Result of NEAREST is NaN at %L
uk: Результатом обчислення NEAREST у %L є NaN

en: Bad type in gfc_simplify_sign
uk: Помилковий тип у gfc_simplify_sign

en: in gfc_simplify_sin(): Bad type
uk: у gfc_simplify_sin(): помилковий тип

en: Failure getting length of a constant array.
uk: Помилка під час отримання довжини сталого масиву.

en: Simplification of SPREAD at %C not yet implemented
uk: Спрощення SPREAD у %C ще не реалізовано

en: Argument of SQRT at %L has a negative value
uk: Аргумент SQRT у %L є від'ємним числом

en: invalid argument of SQRT at %L
uk: некоректний аргумент SQRT у %L

en: gfc_free_statement(): Bad statement
uk: gfc_free_statement(): помилкова інструкція

en: gfc_get_default_type(): Bad symbol %qs
uk: gfc_get_default_type(): помилковий символ %qs

en: gfc_set_default_type(): symbol already has a type
uk: gfc_set_default_type(): символ вже має тип

en: BIND(C) at %L
uk: BIND(C) у %L

en: EXTENDS at %L
uk: EXTENDS у %L

en: verify_bind_c_derived_type(): Given symbol is unexpectedly NULL
uk: verify_bind_c_derived_type(): наданий символ неочікувано виявився рівним NULL

en: Invalid expression in gfc_element_size.
uk: Некоректний вираз у gfc_element_size.

en: Invalid expression in gfc_target_encode_expr.
uk: Некоректний вираз у gfc_target_encode_expr.

en: Invalid expression in gfc_target_interpret_expr.
uk: Некоректний вираз у gfc_target_interpret_expr.

en: get_mpz(): Not an integer constant
uk: get_mpz(): не є сталим цілим значенням

en: element_number(): Bad dimension type
uk: element_number(): помилковий тип розмірності

en: Unused variable %qs declared at %L
uk: Невикористану змінну %qs оголошено у рядку %L

en: Unused parameter %qs declared at %L
uk: Невикористаний параметр %qs, оголошено у %L

en: Unused parameter %qs which has been explicitly imported at %L
uk: Невикористаний параметр %qs, який було явно імпортовано у %L

en: optional class parameter
uk: необов'язковий параметр класу

en: unhandled expression type
uk: непридатний до обробки тип виразів

en: unhandled expression
uk: непридатний до обробки вираз

en: cannot read %<LTO_section_decls%> from %s
uk: не вдалося прочитати %<LTO_section_decls%> з %s

en: Cannot open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Cannot read %s
uk: Не вдалося прочитати %s

en: open %s failed: %s
uk: не вдалося відкрити %s: %s

en: %qD was previously declared here
uk: %qD було раніше оголошено тут:

en: function %qD redeclared as variable
uk: функцію %qD повторно оголошено як змінну

en: previously declared here
uk: раніше оголошено тут:

en: %<lto_obj_file_open()%> failed
uk: помилка %<lto_obj_file_open()%>

en: waitpid failed
uk: помилка waitpid

en: previous specification
uk: попередня специфікація

en: %qE specified here
uk: %qE вказано тут:

en: duplicate %qE attribute
uk: дублювання атрибута %qE

en: first specified here
uk: вперше визначено тут

en: %<setter%> specified here
uk: %<setter%> вказано тут:

en: class %qE is deprecated
uk: клас %qE вважається застарілим

en: previous declaration of %q+D
uk: попереднє оголошення %q+D

en: using %<%c%s%>
uk: використовуємо %<%c%s%>

en: found %<%c%s%>
uk: знайдено %<%c%s%>

en: previous declaration
uk: попереднє оголошення

note: It would be nice to use warn_deprecated_use() here, but we are using TREE_CHAIN (which is supposed to be the TYPE_STUB_DECL for a TYPE) for something different.
en: protocol %qE is deprecated
uk: протокол %qE вважається застарілим
