gutenprint 20110308 - en to sl translation catalogue (853 entries)

en: Default
sl: Privzeto

en: Hybrid EvenTone
sl: Hibridni EvenTone

en: Hybrid EvenBetter
sl: Hibridni EvenBetter

en: Hybrid UniTone
sl: Hibridni UniTone

en: Adaptive Hybrid
sl: Prilagodljivi hibridni

en: Ordered
sl: Urejeno

en: Ordered New
sl: Naročeno novo

en: Fast
sl: Hitro

en: Very Fast
sl: Zelo hitro

en: Hybrid Floyd-Steinberg
sl: Hibridni Floyd-Steinbergov

en: Predithered Input
sl: Predhodno razpršen vhod

en: Drop Size Segmented
sl: Razčlenjena velikost kapljice

en: Drop Size Segmented New
sl: Nova razčlenjena velikost kapljice

en: Density
sl: Gostota

en: Adjust the density (amount of ink) of the print. Reduce the density if the ink bleeds through the paper or smears; increase the density if black regions are not solid.
sl: Prilagodi gostoto (količino črnila) tiskanja. Zmanjšajte gostoto, če črnilo teče skozi papir in jo povečajte, če črna področja niso zapolnjena.

en: Dither Algorithm
sl: Algoritem razprševanja

en: Choose the dither algorithm to be used.
    Adaptive Hybrid usually produces the best all-around quality.
    EvenTone is a new, experimental algorithm that often produces excellent results.
    Ordered is faster and produces almost as good quality on photographs.
    Fast and Very Fast are considerably faster, and work well for text and line art.
    Hybrid Floyd-Steinberg generally produces inferior output.
sl: Izberite algoritem razprševanja za uporabo.
    Prilagodljivi hibrid običajno proizvede najboljšo skupno kakovost.
    Enak ton je nov, preizkusni algoritem, ki pogosto proizvede odlične rezultate.
    Urejeno je hitrejši in proizvede skoraj enako kakovost na fotografijah.
    Hitro in Zelo hitro sta občutno hitrejša in deluje dobro za besedilo in umetnost s črticami.
    Hibridni Floyd-Steinberg v splošnem proizvede slabši izhod.

en: Miscellaneous (unclassified)
sl: Razno (nerazvrščeno)

en: Family driver
sl: Gonilnik družine

en: Color conversion module
sl: Modul pretvorbe barve

en: Dither algorithm
sl: Algoritem razprševanja

en: Page Size
sl: Velikost strani

en: Size of the paper being printed to
sl: Velikost papirja na katerga želite tiskati

en: Media Type
sl: Vrsta večpredstavnostne datoteke

en: Type of media (plain paper, photo paper, etc.)
sl: Vrsta nosilca (navaden papir, foto papir, itd.)

en: Media Source
sl: Vir medija

en: Source (input slot) of the media
sl: Vir (vhodna reža) medija

en: CD Hub Size
sl: Velikost CD gumba

en: Print only outside of the hub of the CD, or all the way to the hole
sl: Tiskanje le izven gumba CD-ja ali vse do luknje

en: CD Size (Custom)
sl: Velikost CD (po meri)

en: Variable adjustment for the outer diameter of CD
sl: Spremenljiva prilagoditev zunanjega premera CD-ja

en: CD Hub Size (Custom)
sl: Velikost CD gumba (po meri)

en: Variable adjustment to the inner hub of the CD
sl: Spremenljiva prilagoditev notranjega gumba CD-ja

en: CD Horizontal Fine Adjustment
sl: Vodoravna fina prilagoditev CD-ja

en: Fine adjustment to horizontal position for CD printing
sl: Fina prilagoditev vodoravnega položaja za tiskanje CD-jev

en: CD Vertical Fine Adjustment
sl: Navpična fina prilagoditev CD-ja

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Resolution and quality of the print
sl: Ločljivost in kakovost tiskanja

en: Ink Type
sl: Vrsta črnila

en: Type of ink in the printer
sl: Vrsta črnila v tiskalniku

en: Ink Channels
sl: Kanali črnila

en: Printing Mode
sl: Način tiskanja

en: Printing Output Mode
sl: Izhodni modul tiskanja

en: Ink Set
sl: Nastavljeno črnilo

en: Borderless
sl: Brez roba

en: Print without borders
sl: Tiskaj brez robov

en: Double-Sided Printing
sl: Obojestransko tiskanje

en: Duplex/Tumble Setting
sl: Nastavitev dvostranskega tiskanja/obračanja

en: Print Quality
sl: Kakovost tiska

en: Cyan Density
sl: Gostota sinje barve

en: Adjust the cyan density
sl: Prilagodi gostoto sinje barve

en: Magenta Density
sl: Gostota barve magenta

en: Adjust the magenta density
sl: Prilagodi gostoto magenta barve

en: Yellow Density
sl: Gostota rumene barve

en: Adjust the yellow density
sl: Prilagodi gostoto rumene barve

en: Black Density
sl: Gostota črne barve

en: Adjust the black density
sl: Prilagodi gostoto črne barve

en: Light Cyan Transition
sl: Prehod svetle sinje barve

en: Light Magenta Transition
sl: Svetlo šrklaten prehod

en: Light Yellow Transition
sl: Svetlo rumen prehod

en: Off
sl: Izključeno

en: Long Edge (Standard)
sl: Dolga stranica (običajno)

en: Short Edge (Flip)
sl: Kratka stranica (vodoravno zrcaljenje)

en: CD - 5 inch
sl: CD - 5 palčni

en: CD - 3 inch
sl: CD - 3 palčni

en: CD - Custom
sl: CD - Po meri

en: Normal
sl: Običajno

en: Print To Hub
sl: Tiskaj na gumb

en: Color
sl: Barva

en: Black and White
sl: Črno in belo

en: Both
sl: Oboje

en: Black
sl: Črna

en: Photo
sl: Fotografije

en: None
sl: Brez

en: Manual Control
sl: Ročno upravljanje

en: Standard
sl: Običajno

en: High Accuracy
sl: Visoka natančnost

en: Bright Colors
sl: Svetle barve

en: Correct Hue Only
sl: Popravi le odtenek

en: Uncorrected
sl: Nepopravljeno

en: Desaturated
sl: Nenasičeno

en: Threshold
sl: Prag

en: Raw
sl: Surovo

en: Pre-Dithered
sl: Predhodno razpršeno

en: Grayscale
sl: Sivine

en: Whitescale
sl: Beline

en: Channel
sl: Kanal

en: Gamma for raw channel
sl: Gama za surovi kanal

en: Color Correction
sl: Popravki barv

en: Color correction to be applied
sl: Popravek barve za uveljavitev

en: Channel Bit Depth
sl: Bitna globina kanala

en: Bit depth per channel
sl: Bitna globina na kanal

en: Input Image Type
sl: Vrsta vhodne slike

en: Input image type
sl: Vhodna vrsta slike

en: Output Image Type
sl: Izhodna vrsta slike

en: Output image type
sl: Vrsta izhodne slike

en: Raw Channels
sl: Surovi kanali

en: SimpleGamma
sl: Enostavna gama

en: Do not correct for screen gamma
sl: Ne popravi za zaslonsko gamo

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Brightness of the print
sl: Svetlost tiskanja

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Contrast of the print (0 is solid gray)
sl: Kontrast tiskanja (0 je polna siva)

en: Linear Contrast Adjustment
sl: Premosorazmerna nastavitev kontrasta

en: Use linear vs. fixed end point contrast adjustment
sl: Uporabi prilagoditev kontrasta sorazmerno proti nespremenljivi točki

en: Composite Gamma
sl: Sestavljena gama

en: Adjust the gamma of the print. Larger values will produce a generally brighter print, while smaller values will produce a generally darker print.
sl: Prilagodi gamo tiskanja. Večje vrednosti v splošnem proizvedejo svetlejše, manjše pa temnejše tiskanje.

en: AppGamma
sl: ProgGama

en: Gamma value assumed by application
sl: Vrednost game, ki jo predpostavi program

en: Cyan
sl: Sinja

en: Adjust the cyan gamma
sl: Prilagodi sinjo gamo

en: Magenta
sl: Škrlatna

en: Adjust the magenta gamma
sl: Prilagodi škrlatno gamo

en: Yellow
sl: Rumena

en: Adjust the yellow gamma
sl: Prilagodi rumeno gamo

en: Red
sl: Rdeča

en: Adjust the red gamma
sl: Prilagodi rdečo gamo

en: Green
sl: Zelena

en: Adjust the green gamma
sl: Prilagodi zeleno gamo

en: Blue
sl: Modra

en: Adjust the blue gamma
sl: Prilagodi modro gamo

en: Adjust the black gamma
sl: Prilagodi črno gamo

en: Cyan Balance
sl: Ravnotežje sinje barve

en: Adjust the cyan gray balance
sl: Prilagodi ravnotežje sinje barve

en: Magenta Balance
sl: Ravnotežje škrlatne

en: Adjust the magenta gray balance
sl: Prilagodi ravnotežje škrlatne barve

en: Yellow Balance
sl: Ravnotežje rumene barve

en: Adjust the yellow gray balance
sl: Prilagodi ravnotežje rumene barve

en: Saturation
sl: Nasičenje

en: Adjust the saturation (color balance) of the print
    Use zero saturation to produce grayscale output using color and black inks
sl: Prilagodi nasičenje (barvno ravnotežje) tiskanja.
    Uporabite nasičenje nič za proizvodnjo sivinskega izhoda z uporabo barvnega in črnega črnila

en: Ink Limit
sl: Omejitev črnila

en: Limit the total ink printed to the page
sl: Omeji celotno količino črnila natisnjeno na stran

en: GCR Transition
sl: Prehod GCR

en: Adjust the gray component transition rate
sl: Prilagodi hitrost prehoda sivega sestavnega dela

en: GCR Lower Bound
sl: Spodnja meja GCR

en: Lower bound of gray component reduction
sl: Spodnja meja zmanjšanja sivine

en: GCR Upper Bound
sl: Zgornja meja GCR

en: Upper bound of gray component reduction
sl: Zgornja meja zmanjšanja sivine

en: LUT dump file
sl: LUT izpis datoteke

en: Advanced Output Control
sl: Napreden nadzor izhoda

en: Dump file for LUT for external color adjustment
sl: Izpiši datoteko za LUT za zunanjo prilagoditev barve

en: Curve for raw channel
sl: Krivulja za surov kanal

en: Cyan Curve
sl: Sinja krivulja

en: Cyan curve
sl: Sinja krivulja

en: Magenta Curve
sl: Škrlatna krivulja

en: Magenta curve
sl: Škrlatna

en: Yellow Curve
sl: Rumena krivulja

en: Yellow curve
sl: Rumena krivulja

en: Black Curve
sl: Črna krivulja

en: Black curve
sl: Črna krivulja

en: Red Curve
sl: Rdeča krivulja

en: Red curve
sl: Rdeča krivulja

en: Green Curve
sl: Zelena krivulja

en: Green curve
sl: Zelena krivulja

en: Blue Curve
sl: Morda krivulja

en: Blue curve
sl: Modra krivulja

en: White Curve
sl: Bela krivulja

en: White curve
sl: Bela krivulja

en: Hue Map
sl: Zemljevid odtenka

en: Hue adjustment curve
sl: Krivulja prilagoditve odtenka

en: Saturation Map
sl: Zemljevid nasičenja

en: Saturation adjustment curve
sl: Krivulja prilagoditve nasičenosti

en: Luminosity Map
sl: Zemljevid svetilnosti

en: Luminosity adjustment curve
sl: Krivulja prilagoditve svetilnosti

en: Gray Component Reduction
sl: Zmanjšanje sestavnega dela sivine

en: Gray component reduction curve
sl: Krivulja zmanjšanja sivega sestavnega dela

en: Traditional Gutenprint color conversion
sl: Običajna pretvorba barve Gutenprint

en: Value must be set for %s
sl: Vrednost mora biti nastavljena za %s

en: `%s' is not a valid %s
sl: `%s' ni veljaven %s

en: %s must be between %f and %f (is %f)
sl: %s mora biti med %f in %f (je %f)

en: %s must be between %d and %d (is %d)
sl: %s mora biti med %d in %d (je %d)

en: %s bounds must be between %f and %f
sl: meje %s morajo biti med %f in %f

en: %s wrap mode must be %s
sl: način ovijalnika %s mora biti %s

en: no wrap
sl: brez preloma

en: wrap around
sl: prelomi naokoli

en: Unknown type parameter %s (%d)
sl: Neznana vrsta parametra %s (%d)

en: %s out of range (value %d, min %d, max %d)
sl: %s je izven obsega (vrednost %d, najmanj %d, največ %d)

en: Page size is not valid
sl: Velikost strani ni veljavna

en: Top margin must not be less than %d
sl: Zgornji odmik ne sme biti manj kot %d

en: Left margin must not be less than %d
sl: Levi odmik ne sme biti manj kot %d

en: Height must be greater than zero
sl: Višina mora biti večja od nič

en: Width must be greater than zero
sl: Širina mora biti večja od nič

en: Image is too wide for the page: left margin is %d, width %d, right edge is %d
sl: Slike je preširoka za stran: levi odmik je %d, širina je %d, desni rob je %d

en: Image is too long for the page: top margin is %d, height %d, bottom edge is %d
sl: Slika je predolga za stran: zgornji odmik je %d, višina je %d, spodnji odmik je %d

en: Automatic Printing Mode
sl: Samodejni način tiskanja

en: Automatic printing mode
sl: Samodejni način tiskanja

en: CD Allow Other Media Sizes
sl: CD dovoli druge velikosti medija

en: Allow non-CD media sizes when printing to CD
sl: Dovoli velikosti medija, ki niso velikosti CD-ja pri tiskanju na CD

en: Resolution of the print
sl: Ločljivost tiskanja

en: Enhanced Gloss
sl: Izboljšan lesk

en: Add gloss enhancement
sl: Doda izboljšavo leska

en: Printing Direction
sl: Smer tiskanja

en: Printing direction (unidirectional is higher quality, but slower)
sl: Smer tiskanja (enosmerno je boljše kakovosti vendar počasnejše)

en: Interleave Method
sl: Način prepletanja

en: Interleave pattern to use
sl: Vzorec prepletanja za uporabo

en: Output Order
sl: Red izhoda

en: Alignment Passes
sl: Prehodi poravnave

en: Alignment Choices
sl: Izbire poravnave

en: Ink change command
sl: Ukaz zamenjave črnila

en: Alternate Alignment Passes
sl: Nadomestni prehodi poravnave

en: Alternate Alignment Choices
sl: Nadomestne izbire poravnave

en: Supports Packet Mode
sl: Podpira paketni način

en: Supports D4 Packet Mode
sl: Podpira način paketov D4

en: Has Interchangeable Ink Cartridges
sl: Ima izmenljive kartuše črnila

en: Has multiple choices of ink cartridges
sl: Ima več izbir kartuše črnila

en: Raw Channel Names
sl: Imena surovih kanalov

en: Channel Names
sl: Imena kanalov

en: Raw Channel Count
sl: Števec surovih kanalov

en: Cyan Map
sl: Zemljevid sinje barve

en: Adjust the cyan map
sl: Prilagodi zemljevid sinje barve

en: Magenta Map
sl: Zemljevid škrlatne barve

en: Adjust the magenta map
sl: Prilagodi zemljevid škrletne barve

en: Yellow Map
sl: Zemljevid rumene barve

en: Adjust the yellow map
sl: Prilagodi zemljevid rumene barve

en: Blue Map
sl: Zemljevid modre barve

en: Adjust the blue map
sl: Prilagodi zemljevid modre barve

en: Orange Map
sl: Zemljevid oranžne barve

en: Adjust the orange map
sl: Prilagodi zemljevid oranžne barve

en: Red Map
sl: Zemljevid rdeče barve

en: Adjust the red map
sl: Prilagodi zemljevid rdeče barve

en: Red Density
sl: Gostota rdeče barve

en: Adjust the red density
sl: Prilagodi gostoto rdeče barve

en: Blue Density
sl: Gostota modre barve

en: Adjust the blue density
sl: Prilagodi gostoto modre barve

en: Orange Density
sl: Gostota oranžne barve

en: Adjust the orange density
sl: Prilagodi gostoto oranžne barve

en: Gloss Level
sl: Raven blestenja

en: Adjust the gloss level
sl: Prilagodi raven blestenja

en: Drop Size Small
sl: Majhna velikost kapljice

en: Drop Size 1 (small)
sl: Velikost kapljice 1 (majhna)

en: Drop Size Medium
sl: Srednja velikost kapljice

en: Drop Size 2 (medium)
sl: Velikost kapljice 2 (srednja)

en: Drop Size Large
sl: Velika velikost kapljice

en: Drop Size 3 (large)
sl: Velikost kapljice 3 (velika)

en: Light Cyan Value
sl: Vrednost svetle sinje

en: Light Cyan Density Scale
sl: Merilo gostote svetlo sinja

en: Light Magenta Value
sl: Vrednost svetlo škrlatne

en: Light Magenta Density Scale
sl: Merilo gostote svetlo škrlatna

en: Dark Yellow Value
sl: Vrednost temno rumena

en: Dark Yellow Transition
sl: Prehod temno rumene

en: Dark Yellow Density Scale
sl: Merilo gostote temno rumena

en: Gray Value
sl: Vrednost siva

en: Gray Transition
sl: Prehod sive barve

en: Gray Density Scale
sl: Merilo gostote sive barve

en: Light Gray Value
sl: Vrednost svetlo siva

en: Light Gray Transition
sl: Prehod svetlo sive

en: Light Gray Density Scale
sl: Merilo gostote svetlo siva

en: Dark Gray Value
sl: Vrednost temno siva

en: Dark Gray Transition
sl: Prehod temno sive

en: Dark Gray Density Scale
sl: M erilo gostote temno siva

en: Mid Gray Value
sl: Vrednost srednje siva

en: Medium Gray Value
sl: Vrednost srednje siva

en: Mid Gray Transition
sl: Prehod srednje sive

en: Medium Gray Transition
sl: Prehod srednje sive

en: Mid Gray Density Scale
sl: Merilo gostote Srednje sivo

en: Medium Gray Density Scale
sl: Merilo gostote srednje siva

en: Hextone Gray 5 Value
sl: Vrednost šesttonske sive 5

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Value
sl: Vrednost šesttonska siva 5 (najtemnejša)

en: Hextone Gray 5 Transition
sl: Prehod šesttonske sive 5

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Transition
sl: Prehod šesttonska siva 5 (najtemnejši)

en: Hextone Gray 5 Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 5

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 5 (najtemnejše)

en: Hextone Gray 4 Value
sl: Vrednost šesttonske sive 4

en: Hextone Gray 4 Transition
sl: Prehod šesttonske sive 4

en: Hextone Gray 4 Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 4

en: Hextone Gray 3 Value
sl: Vrednost šesttonske sive 3

en: Hextone Gray 3 Transition
sl: Prehod šesttonske sive 3

en: Hextone Gray 3 Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 3

en: Hextone Gray 2 Value
sl: Vrednost šesttonske sive 2

en: Hextone Gray 2 Transition
sl: Prehod šesttonske sive 2

en: Hextone Gray 2 Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 2

en: Hextone Gray 1 Value
sl: Vrednost šesttonske sive 1

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Value
sl: Vrednost šesttonska siva 1 (najsvetlejša)

en: Hextone Gray 1 Transition
sl: Prehod šesttonske sive 1

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Transition
sl: Prehod Šesttonska siva 1 (najsvetlejši)

en: Hextone Gray 1 Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 1

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Density Scale
sl: Merilo gostote šesttonska siva 1 (najsvetlejše)

en: Drying Time Per Page
sl: Čas sušenja na stran

en: Set drying time per page
sl: Nastavi čas sušenja na stran

en: Drying Time Per Scan
sl: Čas sušenja na optično branje

en: Set drying time per scan
sl: Nastavi čas sušenja na optično branje

en: Minimum Drying Time Per Scan
sl: Najmanjši čas sušenja za optično branje

en: Set minimum drying time per scan
sl: Nastavi najmanjši čas sušenja za optično branje

en: Quality Enhancement
sl: Izboljšava kakovosti

en: Enhance print quality by additional passes
sl: Izboljšaj kakovost tiskanja z dodatnimi prehodi

en: Paper Thickness
sl: Debelina papirja

en: Set printer paper thickness
sl: Nastavi debelino papirja tiskalnika

en: Vacuum Intensity
sl: Moč vakuuma

en: Set vacuum intensity (printer-specific)
sl: Nastavi intenziteto vakuuma (določeno za tiskalnik)

en: Feed Sequence
sl: Zaporedje virov

en: Set paper feed sequence (printer-specific)
sl: Nastavi zaporedje virov papirja (določeno za tiskalnik)

en: Print Method
sl: Način tiskanja

en: Set print method (printer-specific)
sl: Nastavi način tiskanja (določeno za tiskalnik)

en: Platen Gap
sl: Odmik valja

en: Set platen gap (printer-specific)
sl: Nastavi odmik valja (odvisno od tiskalnika)

en: Feed Adjustment
sl: Prilagoditev virov

en: Set paper feed adjustment (0.01% units)
sl: Nastavi prilagoditev vira papirja (enote 0,01%)

en: Full Manual Control
sl: Polen ročen nadzor

en: Automatic Setting Control
sl: Samodejen nadzor nastavitev

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Bidirectional
sl: Dvosmerno

en: Unidirectional
sl: Enosmerno

en: Alternate Fill
sl: Nadomestna zapolnitev

en: Ascending Fill
sl: Naraščajoča zapolnitev

en: Descending Fill
sl: Padajoča zapolnitev

en: Ascending Double
sl: Naraščajoče dvojno

en: Nearest Neighbor Avoidance
sl: Izogibanje najbližjim sosedom

en: Short Edge(Flip)
sl: Kratka stranica (zrcali)

en: This printer does not support raw printer output at depth %d
sl: Ta tiskalnik ne podpira izhoda surovega tiskalnika pri globini %d

en: Print options not verified; cannot print.
sl: Možnosti tiskanja niso preverjene. Ni mogoče tiskati.

en: 600 DPI high quality
sl: 600 DPI visoke kakovosti

en: 600 DPI Unidirectional
sl: 600 DPI enosmerno

en: 1200 DPI high quality
sl: 1200 DPI visoke kakovosti

en: 1200 DPI highest quality
sl: 1200 DPI najvišja kakovost

en: 1200 DPI  Unidirectional
sl: 1200 DPI  enosmerno

en: 2400 DPI x 1200 DPI high quality
sl: 2400 DPI x 1200 DPI visoka kakovost

en: 2400 DPI x 1200 DPI highest quality
sl: 2400 DPI x 1200 DPI najvišja kakovost

en: test print
sl: preizkusno tiskanje

en: Four Color Standard
sl: Običajne štiri barve

en: Three Color Composite
sl: Sestavljeno iz treh barv

en: Six Color Photo
sl: Šest barvna fotografija

en: Five Color Photo Composite
sl: Fotografija sestavljena iz petih barv

en: Plain Paper
sl: Običajen papir

en: Glossy Film
sl: Blesteči film

en: Transparencies
sl: Prosojnice

en: Envelopes
sl: Ovojnice

en: Matte Paper
sl: Mat papir

en: Inkjet Paper
sl: Brizgalni papir

en: Photo Quality Inkjet Paper
sl: Brizgalni papir foto kakovosti

en: Photo Paper
sl: Foto papir

en: Premium Glossy Photo Paper
sl: Premium blesteči foto papir

en: Premium Luster Photo Paper
sl: Premium luster foto papir

en: Photo Quality Glossy Paper
sl: Blesteči papir foto kakovosti

en: Ilford Heavy Paper
sl: Težkak papir Ilford

en: Other
sl: Drugo

en: Auto Sheet Feeder
sl: Samodejni podajalnik listov

en: Manual with Pause
sl: Ročno s premorom

en: Manual without Pause
sl: Ročno brez premora

en: Coated
sl: Pokrito

en: Glossy
sl: Bleščeče

en: Texture
sl: Tekstura.

en: Matte
sl: Mat

note: TRANSLATORS: Some dye sublimation printers are able to achieve better durability of output by covering it with transparent laminate surface. This surface can be of different patterns: common are matte, glossy or texture.
en: Laminate Pattern
sl: Vzorec laminata

en: Output Level Adjustment
sl: Prilagoditev izhodne ravni

en: Adjust the cyan balance
sl: Prilagodi ravnotežje sinje barve

en: Adjust the magenta balance
sl: Prilagodi ravnotežje škrlatne barve

en: Adjust the yellow balance
sl: Prilagodi ravnotežje rumene barve

en: Black Balance
sl: Ravnotežje beline

en: Adjust the black balance
sl: Prilagodi ravnotežje črne barve

en: Plain
sl: Običajno

en: Bond
sl: Vezava

en: Glossy Photo
sl: Blesteča fotografija

en: Transparency
sl: Prozornost

en: Quick-dry Photo
sl: Hitro sušeča fotografija

en: Quick-dry Transparency
sl: Hitro sušeča prozornost

en: Manual
sl: Ročno

en: Manual - Movable Guides
sl: Ročno - premična vodila

en: Tray 1 - Movable Guides
sl: Podajalnik 1 - premična vodila

en: Tray 1
sl: Podajalnik 1

en: Tray 2 - Movable Guides
sl: Podajalnik 2 - premična vodila

en: Tray 2
sl: Podajalnik 2

en: Tray 3 - Movable Guides
sl: Podajalnik 3 - premična vodila

en: Tray 3
sl: Podajalnik 3

en: Tray 4 - Movable Guides
sl: Podajalnik 4 - premična vodila

en: Tray 4
sl: Podajalnik 4

en: Portable Sheet Feeder
sl: Prenosljivi podajalnik listov

en: Desktop Sheet Feeder
sl: Namizni podajalnik listov

en: Tray
sl: Podajalnik

en: Optional Source
sl: Izbirni vir

en: Autoselect
sl: Samodejno izberi

en: 600x600 DPI monochrome
sl: 600x600 DPI enobarvno

en: Draft
sl: Osnutek

en: High
sl: Visoka

en: Color + Black Cartridges
sl: Barvne in črne kartuše

en: Color + Photo Cartridges
sl: Barvne in fotografijske kartuše

en: PPDFile
sl: DatotekaPPD

en: PPD File
sl: Datoteka PPD

en: Model Name
sl: Ime modela

en: PPD File Model Name
sl: Ime modela datoteke PPD

en: None; please provide a PPD file
sl: Brez, zagotovite datoteko PPD

en: Letter
sl: Pismo

en: Custom
sl: Po meri

en: Image dimensions must match paper dimensions
sl: Mere slike se morajo ujemati z merami tiskalnika

en: Fatal error!
sl: Usodna napaka!

en: Please report the above information to gimp-print-devel@lists.sourceforge.net
sl: Poročajte zgornje podatke na gimp-print-devel@lists.sourceforge.net

en: Fast Economy
sl: Hitro ekonomično

en: Economy
sl: Ekonomično

en: Super Photo
sl: Super fotografija

en: Ultra Photo
sl: Ultra fotografija

en: Best
sl: Najboljše

en: Text
sl: Besedilo

en: Graphics
sl: Grafika

en: Mixed Text and Graphics
sl: Mešano besedilo in grafika

en: Photograph
sl: Fotografija

en: Line Art
sl: Umetnost s črtami

en: Page
sl: Stran

en: Job
sl: Posel

en: Image Type
sl: Vrsta slike

en: Type of image being printed
sl: Vrsta natisnjene slike

en: Job Mode
sl: Način posla

en: Job vs. page mode
sl: Način posla ali strani

en: Page Number
sl: Številka strani

en: Page number
sl: Številka strani

en: Curve type
sl: Vrsta krivulje

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
sl: Je ta krivulja linearna, interpoliran zlepek ali proste oblike

en: Minimum X
sl: Najmanjši X

en: Minimum possible value for X
sl: Najmanjša mogoča vrednost X

en: Maximum X
sl: Največji X

en: Maximum possible X value
sl: Največja mogoča vrednost X

en: Minimum Y
sl: Najmanjši Y

en: Minimum possible value for Y
sl: Najmanjša mogoča vrednost za Y

en: Maximum Y
sl: Največji Y

en: Maximum possible value for Y
sl: Največja možna vrednost za Y

en: Gamma
sl: Gama

en: _Gamma value
sl: _Gama vrednost

en: Inch
sl: palec

en: Set the base unit of measurement to inches
sl: Nastavi osnovno enoto merjenja v palce

en: Set the base unit of measurement to centimetres
sl: Nastavi osnovno enoto merjenja v centimetre

en: Points
sl: Točke

en: Set the base unit of measurement to points (1/72")
sl: Nastavi osnovno enoto merjenja v točke (1/72 palca)

en: Set the base unit of measurement to millimetres
sl: Nastavi osnovno enoto merjenja v milimetre

en: Set the base unit of measurement to picas (1/12")
sl: Nastavi osnovno enoto merjenja pice (1/12 palca)

en: Color output
sl: Barvni izhod

en: Print in shades of gray using black ink
sl: Natisni v sencah sive z uporabo črnega črnila

en: Standard Command
sl: Običajni ukaz

en: Use standard print command
sl: Uporabi običajen ukaz tiskanja

en: Custom Command
sl: Ukaz po meri

en: Use custom print command
sl: Uporabi ukaz tiskanja po meri

en: File
sl: Datoteka

en: Print to a file
sl: Natisni v datoteko

en: Edit Curve...
sl: Ustvari krivuljo ...

en: Set Default
sl: Nastavi kot privzeto

en: Restore Previous
sl: Obnovi predhodno

en: OK
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Select File...
sl: Izbor datoteke ...

en: Reset
sl: Ponastavi

en: %s -- Print v%s
sl: %s -- Natisni v%s

en: About
sl: O programu

en: Print and
    Save Settings
sl: Natisni
    in shrani nastavitve

en: Save
    Settings
sl: Shrani
    nastavitve

en: Print
sl: Natisni

en: Preview
sl: Predogled

en: Position the image on the page.
    Click and drag with the primary button to position the image.
    Click and drag with the second button to move the image with finer precision; each unit of motion moves the image one point (1/72")
    Click and drag with the third (middle) button to move the image in units of the image size.
    Holding down the shift key while clicking and dragging constrains the image to only horizontal or vertical motion.
    If you click another button while dragging the mouse, the image will return to its original position.
sl: Položaj slike na strani.
    Kliknite in vlecite osnovni gumb za določanje položaja slike.
    Kliknite in vlecite drugotni gumb za premik slike z večjo natančnostjo. Vsaka enota premika premakne sliko za eno točko (1/72 palca)
    Kliknite in vlecite tretji (srednji) gumb za premik slike v enotah velikosti slike.
    Držanje tipke shift med klikanjem in vlečenjem omeji gibanje slike samo na vodoravno ali navpično gibanje.
    V primeru da med vlečenjem miške kliknete na drug gumb, se bo slika vrnila v izvirni položaj.

en: Paper Size
sl: Velikost papirja

en: Show All Paper Sizes
sl: Pokaži vse velikosti papirja

en: Dimensions:
sl: Mere:

en: Width:
sl: Širina:

en: Width of the paper that you wish to print to
sl: Širina papirja na katerem želite tiskati

en: Height:
sl: Višina:

en: Height of the paper that you wish to print to
sl: Višina papirja na katerem želite tiskati

en: Automatic Paper Size
sl: Samodejna velikost papirja

en: Number of Copies
sl: Število kopij

en: Select the number of copies to print; a value between 1 and 100
sl: Izberite število kopij za tiskanje, vrednost med 1 in 100

en: Image Position
sl: Položaj slike

en: Auto
sl: Samodejno

en: Portrait
sl: Pokončno

en: Landscape
sl: Ležeče

en: Upside down
sl: Od zgoraj navzdol

en: Seascape
sl: Obrnjeno na glavo ležeče

en: Select the orientation: portrait, landscape, upside down, or seascape (upside down landscape)
sl: Izberite usmeritev: pokončno, ležeče, obrnjeno na glavo ali obrnjeno na glavo ležeče

en: Orientation:
sl: Usmerjenost:

en: Left:
sl: Levo:

en: Distance from the left of the paper to the image
sl: Razdalja od leve strani papirja do slike

en: Right:
sl: Desno:

en: Distance from the left of the paper to the right of the image
sl: Razdalja od levega robu papirja do desne strani slike

en: Distance from the right of the paper to the image
sl: Razdalja od desne strani papirja do slike

en: Top:
sl: Zgoraj:

en: Distance from the top of the paper to the image
sl: Razdalja od vrha papirja do slike

en: Bottom:
sl: Dno:

en: Distance from the top of the paper to bottom of the image
sl: Razdalja od vrha papirja do dna slike

en: Distance from the bottom of the paper to the image
sl: Razdalja od dna papirja do slike

en: Center:
sl: Sredinsko:

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Center the image horizontally on the paper
sl: Sredini sliko vodoravno na papirju

en: Center the image on the paper
sl: Sredini sliko na papirju

en: Vertical
sl: Navpično

en: Center the image vertically on the paper
sl: Sredini sliko navpično na papirju

en: Setup Printer
sl: Nastavi tiskalnik

en: Printer Make:
sl: Proizvajalec tiskalnika:

en: Select the make of your printer
sl: Izberite proizvajalca svojega tiskalnika

en: Printer Model:
sl: Model tiskalnika:

en: Select your printer model
sl: Izberite svoj model tiskalnika

en: PPD File:
sl: Datoteka PPD:

en: Enter the correct PPD filename for your printer
sl: Vnesite pravilno ime datoteke PPD za svoj tiskalnik

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Choose the correct PPD filename for your printer
sl: Izberite pravilno ime datoteke PPD za svoj tiskalnik

en: Select the name of the output queue (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
sl: Izberite ime izhodne vrste (ne vrsto ali model tiskalnika) na katerem želite tiskati

en: Printer Queue:
sl: Vrsta tiskalnika:

en: Enter the correct command to print to your printer.
sl: Vnesite pravilen ukaz za tiskanje na svojemu tiskalniku.

en: Enter the file to print to.
sl: Vnesite datoteko v katero želite tiskati.

en: File to print to
sl: Datoteka za tiskanje

en: Print To File
sl: Natisni v datoteko

en: Define New Printer
sl: Določi nov tiskalnik

en: Printer Name:
sl: Ime tiskalnika:

en: Enter the name you wish to give this logical printer
sl: Vnesite ime, ki ga želite dati temu logičnemu tiskalniku

en: About Gutenprint
sl: O programu

en: Gutenprint Version
sl: Različica Gutenprint

en: Printer Settings
sl: Nastavitve tiskalnika

en: Select the name of the printer (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
sl: Izberite ime tiskalnika (ne vrsto ali model tiskalnika) na katerem želite tiskati

en: Setup Printer...
sl: Nastavitev tiskalnika ...

en: Choose the printer model, PPD file, and command that is used to print to this printer
sl: Izberite model tiskalnika, datoteko PPD in ukaz, ki se uporablja za tiskanje na tem tiskalniku

en: New Printer...
sl: Nov tiskalnik ...

en: Define a new logical printer. This can be used to name a collection of settings that you wish to remember for future use.
sl: Določi nov logičen tiskalnik. To lahko uporabite za poimenovanje zbirke nastavitev, ki si jo želite zapomniti za prihodnjo uporabo.

en: Set Printer Option Defaults
sl: Nastavi privzete možnosti tiskalnika

en: Set all printer options to their defaults
sl: Nastavi vse možnosti tiskalnika na njegove privzete

en: Image Size
sl: Velikost slike

en: Scaling:
sl: Merilo:

en: Set the scale (size) of the image
sl: Nastavi velikost slike

en: Scale by:
sl: Spremeni velikost za:

en: Select whether scaling is measured as percent of available page size or number of output dots per inch
sl: Izbere ali je umerjanje izmerjeno kot odstotek razpoložljive velikosti strani ali število izhodnih točk na palec

en: Percent
sl: Odstotek

en: Scale the print to the size of the page
sl: Spremeni velikost tiska na velikost strani

en: PPI
sl: TNP

en: Scale the print to the number of dots per inch
sl: Umeri tiskanje na število točk na palec

en: Set the width of the print
sl: Nastavi širino tiskanja

en: Set the height of the print
sl: Nastavi višino tiskanja

en: Use Original
    Image Size
sl: Uporabi izvirno
    velikost slike

en: Set the print size to the size of the image
sl: Nastavi velikost tiskanja na velikost slike

en: Print Color Adjust
sl: Prilagodi barvo tiskanja

en: Set Defaults
sl: Nastavi privzete

en: Close
sl: Zapri

en: Image preview
sl: Predogled slike

en: View Output Channels:
sl: Ogled izhodnih kanalov:

en: Output
sl: Izhod

en: Output Type:
sl: Vrsta izhoda:

en: Select the desired output type
sl: Izberite želeno vrsto izhoda

en: Adjust Output...
sl: Prilagodi izhod ...

en: Adjust color balance, brightness, contrast, saturation, and dither algorithm
sl: Prilagodi ravnotežje barve, svetlost, kontrast, nasičenost in algoritem razprševanja

en: Size Units:
sl: Enote velikosti:

en: Units:
sl: Enote:

en: Select the base unit of measurement for printing
sl: Izberite osnovno enoto merjenja za tiskanje

en: System V lp
sl: Sistem V lp

en: Printer
sl: Tiskalnik

en: (Default Printer)
sl: (Privzeti tiskalnik)

en: Printer Features
sl: Zmožnosti tiskalnika

en: Output Control
sl: Nadzor izhoda

en: Common
sl: Skupno

en: Extra 1
sl: Dodatno 1

en: Extra 2
sl: Dodatno 2

en: Extra 3
sl: Dodatno 3

en: Extra 4
sl: Dodatno 4

en: Extra 5
sl: Dodatno 5

note: TRANSLATORS: Specify the language of the PPD translation. * Use the English name of your language here, e.g. "Swedish" instead of * "Svenska".
en: English
sl: angleščina

en: Media Size
sl: Velikost medija

en: Color Model
sl: Barvni model

en: Inverted Grayscale
sl: Obrnjene sivine

en: RGB Color
sl: Barva RGB

en: CMY Color
sl: Barva CMY

en: Color Precision
sl: Barvna natančnost

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: Value
sl: Vrednost

en: Fine Adjustment
sl: Fina prilagoditev

en: Reverse
sl: Obrnjeno

en: 2-Sided Printing
sl: Dvostransko tiskanje

en: Shrink Page If Necessary to Fit Borders
sl: Skrči stran, če je zahtevano za prilagajanje robovom

en: Shrink (print the whole page)
sl: Skrči (natisni celotno stran)

en: Crop (preserve dimensions)
sl: Obreži (ohrani mere)

en: Expand (use maximum page area)
sl: Razširi (uporabi največje področje strani)

en: Escputil version
sl: Različica Escputil

en: Copyright 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it
    under the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License
    for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
sl: Avtorske pravice 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
     Program je opredeljen kot prosta programska oprema; lahko ga razširjate in/ali spreminjate
    pod pogoji Splošnega Javnega Dovoljenja GNU (angleško: GNU General Public License), kot
    ga je objavila ustanova Free Software Foundation; različice 3 ali (po želji) katerekoli kasnejše
    različice.
    
    Program se razširja v upanju, da bo uporabniku koristen, vendar BREZ VSAKRŠNE GARANCIJE;
    tudi brez posrednega zagotovila JAMSTVA CENOVNE VREDNOSTI in PRIMERNOSTI ZA DOLOČENO
    UPORABO. Za več podrobnosti si poglejte določila Splošnega Javnega Dovoljenja GNU.
    
    Kopijo Splošnega Javnega Dovoljenja GNU (angleško: GNU General Public License) bi morali prejeti
    skupaj s programom, v kolikor pa je niste, pišite na naslov Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA in zahtevajte kopijo.

en: You may only specify one printer or raw device.
sl: Navedete lahko le en tiskalnik ali surovo napravo.

en: You may only specify one printer model.
sl: Navedete lahko le en model tiskalnika.

en: Alignment choices must be at least 1.
sl: Poravnava izbir mora biti vsaj 1.

en: Alignment passes must be at least 1.
sl: Poravnava prehodov mora biti vsaj 1.

en: Unknown option %c
sl: Neznana možnost %c

en: Usage: %s [OPTIONS] command
sl: Uporaba: %s [MOŽNOSTI] ukaz

en: Type `%s --help' for more information.
sl: Za več podrobnosti vpišite `%s --help'.

en: Type `%s -h' for more information.
sl: Poskusite `%s -h' za več podrobnosti.

en: Cannot open device %s: %s
sl: Ni mogoče odpreti naprave %s: %s

en: Cannot print to printer %s with %s
sl: Ni mogoče tiskati na tiskalniku %s z %s

en: Unable to send command to printer
sl: Ni mogoče poslati ukaza tiskalniku

en: Read from printer timed out
sl: Branje iz tiskalnika je zakasnelo

en: Cannot read from %s: %s
sl: Ni mogoče brati iz %s: %s

en: Please specify a raw device
sl: Določite surovo napravo

en: Cannot open %s read/write: %s
sl: Ni mogoče odpreti branja/pisanja %s: %s

en: Unknown printer %s!
sl: Neznan tiskalnik %s!

en: Cannot write to %s: %s
sl: Ni mogoče pisati v %s: %s

en: 
    Cannot write to %s: %s
sl: 
    Ni mogoče pisati v %s: %s

en: 
    Cannot detect printer type.
    Please use -m to specify your printer model.
sl: 
    Ni mogoče zaznati vrste tiskalnika.
    Uporabite -m za navedbo svojega modela tiskalnika.

en: Photo Black
sl: Foto črna

en: Unknown
sl: Neznano

en: Light Cyan
sl: Svetlo sinja

en: Light Magenta
sl: Svetlo škrlatna

en: Light Black
sl: Svetlo črna

en: Matte Black
sl: Mat črna

en: Gloss Optimizer
sl: Optimizator bleščanja

en: Light Light Black
sl: Zelo svetlo črna

en: Orange
sl: Oranžna

en: Status: Error
sl: Stanje: napaka

en: Status: Self-Printing
sl: Stanje: samotiskanje

en: Status: Busy
sl: Stanje: zaposleno

en: Status: Waiting
sl: Stanje: čakanje

en: Status: Idle
sl: Stanje: nedejavno

en: Status: Paused
sl: Stanje: v premoru

en: Status: Cleaning
sl: Stanje: čiščenje

en: Status: Factory shipment
sl: Stanje: tovarniška pošiljka

en: Status: Shutting down
sl: Stanje: Izklapljanje

en: Status: Unknown (%d)
sl: Stanje: neznano (%d)

en: Error: Fatal Error
sl: Napaka: usodna napaka

en: Error: Other interface is selected
sl: Napaka: izbran je bil drug vmesnik

en: Error: Cover Open
sl: Napaka: pokrov je odprt

en: Error: Paper jam
sl: Napaka: papir se je zataknil

en: Error: Ink out
sl: Napaka: črnila je zmanjkalo

en: Error: Paper out
sl: Napaka: papirja je zmanjkalo

en: Error: Miscellaneous paper error
sl: Napaka: različne napake papirja

en: Error: Maintenance cartridge overflow
sl: Napak: prekoračitev vzdrževanja kartuše

en: Error: Wait return from the tear-off position
sl: Napaka: čakanje na vračilo s položaja odtrganja

en: Error: Double feed error
sl: Napaka: napaka dvojnega vira

en: Error: Ink cartridge lever released
sl: Napaka: ročica kartuše črnila je bila sproščena

en: Error: Unrecoverable cutter error
sl: Napaka: nepopravljiva napaka rezalnika

en: Error: Recoverable cutter jam
sl: Napaka: obnovljivi rezalnik se je zataknil

en: Error: No maintenance cartridge present
sl: Napaka: kartuša vzdrževanja ni prisotna

en: Error: Rear cover open
sl: Napaka: zadnji porov je odprt

en: Error: CD Tray Out
sl: Napaka: CD podajalnik je zunaj

en: Error: Card loading error
sl: Napaka: napaka nalaganja kartice

en: Error: Tray cover open
sl: Napaka: pokrov pladnja je odprt

en: Error: Maintenance cartridge cover open
sl: Napaka: pokrov kartuše vzdrževanja je odprt

en: Error: Front cover open
sl: Napaka: sprednji pokrov je odprt

en: Error: Maintenance request
sl: Napaka: zahteva po vzdrževanju

en: Error: Unknown (%d)
sl: Napaka: neznano (%d)

en: Warning: %s Ink Low
sl: Opozorilo: črnila %s je malo

en: Warning: Channel %d Ink Low
sl: Opozorilo: nivo črnila kanala %d je nizek

en: Warning: %s Cleaning Disabled
sl: Opozorilo: čiščenje %s je onemogočeno

en: Warning: Channel %d Cleaning
sl: Opozorilo: čiščenje kanala %d

en: Warning: Maintenance cartridge near full
sl: Opozorilo: kartuša vzdrževanja je skoraj polna

en: Warning: Maintenance request pending
sl: Opozorilo: na čakanju je zahteva vzdrževanja

en: Warning: Unknown (%d)
sl: Opozorilo: neznano (%d)

en: Printing nozzle self-test
sl: Samopreizkus šobe tiskanja

en: Printer Name: %s
sl: Ime tiskalnika: %s

en: Ink Levels:
sl: Ravni črnila:

en: Ink color
sl: Barvna črnila

en: Percent remaining
sl: Preostali odstotki

en: Job Name:
sl: Ime posla:

en: ink levels
sl: ravni črnila

en: status
sl: stanje

en: Obtaining %s requires using a raw device.
sl: Pridobivanje %s zahteva uporabo surove naprave.

en: Ink cartridge
sl: Črnilo kartuše

en: Part number
sl: Številka dela

en: Date
sl: Datum

en: Obtaining extended ink information requires using a raw device.
sl: Pridobivanje razširjenih podrobnosti črnila zahteva uporabo surove naprave.

en: Printer identification requires using a raw device.
sl: Določilo tiskalnika zahteva uporabo surove naprave.

en: Cannot identify printer model.
sl: Modela tiskalnika ni mogoče določiti.

en: Cleaning heads...
sl: Čiščenje glav ...

en: Running nozzle check, please ensure paper is in the printer.
sl: Poganjanje preverjanja šob. Prepričajte se, da je papir v tiskalniku.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints %d test patterns.  Each pattern looks very similar.
    The patterns consist of a series of pairs of vertical lines that overlap.
    Below each pair of lines is a number between %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical line.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    Each pattern is similar, but later patterns use finer dots for more
    critical alignment.  You must run all of the passes to correctly align your
    printer.  After running all the alignment passes, the alignment
    patterns will be printed once more.  You should find that the middle-most
    pair (#%d out of the %d) is the best for all patterns.
    
    After the passes are printed once more, you will be offered the
    choices of (s)aving the result in the printer, (r)epeating the process,
    or (q)uitting without saving.  Quitting will not restore the previous
    settings, but powering the printer off and back on will.  If you quit,
    you must repeat the entire process if you wish to later save the results.
    It is essential that you not turn your printer off during this procedure.
sl: Pred nadaljevanjem zelo pozorno preberite ta navodila.
    
    Ta pripomoček vam omogoča poravnavo vašega brizgalnega tiskalnika
    Epson Stylus. Napačna uporaba tega pripomočka lahko poslabša kakovost tiska
    in morda poškoduje vaš tiskalnik. Pravilnosti tega pripomočka Seiko Epson
    ni preveril zato je ponujen brez garancije. Celotno tveganje
    uporabe tega pripomočka leži na vas.
    
    Ta pripomoček natisne %d preizkusnih vzorcev, ki so videti zelo
    podobno. Vzorci so sestavljeni iz več parov navpičnih črt, ki se prekrivajo.
    Pod vsakim parom vrstic je število med %d in %d.
    
    Preglejte natisnjen papir in najdite par vrstic, ki je najboljše poravnan.
    To pomeni, da najboljše tvori eno navpično črto.
    Za najbolj kritično preučevanje je priporočena uporaba lupe ali povečevalnega
    stekla. Predlagamo vam, da za preizkus uporabite papir dobre kakovosti,
    zato da so vrstice dobro oblikovane in se ne razširijo skozi papir.
    Po izbiri števila, ki se ujema z najboljšim papirjem, pred njegovim vnosom
    postavite papir nazaj.
    
    Vzorci so si zelo podobni, vendar kasnejši vzorci uporabljajo finejše pike za
    bolj kritično poravnavo. Za pravilno poravnavo svojega tiskalnika morate pognati vse prehode. Po poganjanju vzorca poravnave bo natisnjen še enkrat.
    Srednji par (št. %d od %d) bi moral biti najboljši.
    Nato boste lahko rezultat (s)hranili na tiskalnik, (r) - ponovili postopek ali
    (q) - končali brez shranjevanja. Končanje ne bo obnovilo prejšnjih nastavitev. To
    lahko dosežete z izklopom in ponovnim vklopom tiskalnika. V primeru da končate,
    boste morali za shranjevanje rezultatov celoten postopek ponoviti še enkrat. Med
    tem postopkom tiskalnika ne smete izklopiti.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints a test pattern that consist of a series of pairs of
    vertical lines that overlap.  Below each pair of lines is a number between
    %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical align.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    After running the alignment pattern, it will be printed once more.  You
    should find that the middle-most pair (#%d out of the %d) is the best.
    You will then be offered the choices of (s)aving the result in the printer,
    (r)epeating the process, or (q)uitting without saving.  Quitting will not
    restore the previous settings, but powering the printer off and back on will.
    If you quit, you must repeat the entire process if you wish to later save
    the results.  It is essential that you not turn off your printer during
    this procedure.
sl: Pred nadaljevanjem zelo pozorno preberite ta navodila.
    
    Ta pripomoček vam omogoča poravnavo vašega brizgalnega tiskalnika
    Epson Stylus. Napačna uporaba tega pripomočka lahko poslabša kakovost tiska
    in morda poškoduje vaš tiskalnik. Pravilnosti tega pripomočka Seiko Epson
    ni preveril zato je ponujen brez garancije. Celotno tveganje
    uporabe tega pripomočka leži na vas.
    
    Ta pripomoček natisne preizkusni vzorec, ki je sestavljen iz več parov
    navpičnih črt, ki se prekrivajo. Pod vsakim parom vrstic je število med
    %d in %d.
    
    Preglejte natisnjen papir in najdite črt vrstic, ki je najboljše poravnan.
    To pomeni, da najboljše tvori eno navpično poravnavo.
    Za najbolj kritično preučevanje je priporočena uporaba lupe ali povečevalnega
    stekla. Predlagamo vam, da za preizkus uporabite papir dobre kakovosti,
    zato da so vrstice dobro oblikovane in se ne razširijo skozi papir.
    Po izbiri števila, ki se ujema z najboljšim papirjem, pred njegovim vnosom
    postavite papir nazaj.
    
    Po poganjanju vzorca poravnave bo natisnjen še enkrat. Srednji par
    (št. %d od %d) bi moral biti najboljši. Nato boste lahko rezultat (s)hranili
    na tiskalnik, (r) - ponovili postopek ali (q) - končali brez shranjevanja. Končanje
    ne bo obnovilo prejšnjih nastavitev. To lahko dosežete z izklopom in ponovnim
    vklopom tiskalnika. V primeru da končate, boste morali za shranjevanje rezultatov
    celoten postopek ponoviti še enkrat. Med tem postopkom tiskalnika ne smete
    izklopiti.

en: Unable to send command to the printer, exiting.
sl: Na tiskalnik ni mogoče poslati ukaza, končevanje.

en: Exiting
sl: Končevanje

en: Please inspect the final output very carefully to ensure that your
    printer is in proper alignment. You may now:
      (s)ave the results in the printer,
      (q)uit without saving the results, or
      (r)epeat the entire process from the beginning.
    You will then be asked to confirm your choice.
    What do you want to do (s, q, r)?
sl: Izberite končni izhod zelo previdno in se prepričajte, da je vaš
    tiskalnik pravilno poravnan. Sedaj lahko:
      (s)hranite rezultate na tiskalnik,
      (q) - končate brez shranjevanja rezultatov, ali
      (r) - ponovite celotno odpravilo od začetka.
    Nato boste morali svojo izbiro potrditi.
    Kaj želite storiti (s, q, r)?

en: Please confirm by typing 'q' again that you wish to quit without saving:
sl: Če želite končati brez shranjevanja to potrdite s ponovnim pritiskom na 'q':

en: OK, your printer is aligned, but the alignment has not been saved.
    If you wish to save the alignment, you must repeat this process.
sl: Vaš tiskalnik je poravnan, vendar poravna še ni bila shranjena.
    V primeru da želite poravnavo shraniti, morate opravilo ponoviti.

en: Please confirm by typing 'r' again that you wish to repeat the
    alignment process:
sl: Če želite ponoviti opravilo poravnave to potrdite s
    ponovnim pritiskom na 'r':

en: Repeating the alignment process.
sl: Ponavljanje opravila poravnave.

en: This will permanently alter the configuration of your printer.
    WARNING: this procedure has not been approved by Seiko Epson, and
    it may damage your printer. Proceed?
    Please confirm by typing 's' again that you wish to save the settings
    to your printer:
sl: To bo trajno spremenilo nastavitev vašega tiskalnika.
    OPOZORILO: tega postopka Seiko Epson ni odobril in lahko
    poškoduje vaš tiskalnik. Ali želite nadaljevati?
    V primeru da želite shraniti nastavitve na svoj tiskalnik, še enkrat
    pritisnite 's':

en: About to save settings...
sl: Tik pred shranitvijo nastavitev ...

en: failed!
sl: spodletelo!

en: Your settings were not saved successfully.  You must repeat the
    alignment procedure.
sl: Vaše nastavitve niso bile uspešno shranjene. Ponovite postopek
    poravnave.

en: succeeded!
sl: uspešno!

en: Your alignment settings have been saved to the printer.
sl: Vaše nastavitve poravnave so bile shranjene v tiskalnik.

en: Unrecognized command.
sl: Nepoznan ukaz.

en: Final command was not confirmed.
sl: Zadnjega ukaza ni mogoče potrditi.

en: This procedure assumes that your printer is an %s.
    If this is not your printer model, please type control-C now and
    choose your actual printer model.
    
    Please place a sheet of paper in your printer to begin the head
    alignment procedure.
sl: Ta postopek predpostavlja, da je vaš tiskalnik %s.
    V primeru da to ni vaš model tiskalnika, sedaj napišite control-C in
    izberite svoj pravi model tiskalnika.
    
    Za začetek postopka poravnave glave tiskalnika dajte v svoj tiskalnik
    list papirja.

en: Press enter to continue >
sl: Za nadaljevanje pritisnite enter >

en: Please inspect the print, and choose the best pair of lines in each pattern.
    Type a pair number, '?' for help, or 'r' to repeat the procedure.
sl: Preučite natisnjeno in izberite najboljši par vrstic v vsakem vzorcu.
    Za pomoč napišite število '?', za ponovitev postopka pa 'r'.

en: Pass #%d
sl: Prehod št %d

en: Please insert a fresh sheet of paper.
sl: Vstavite nenatisnjen list papirja.

en: Number out of range!
sl: Število je izven obsega!

en: I cannot understand what you typed!
sl: Ne morem razumeti kaj ste napisali!

en: The best pair of lines should be numbered between 1 and %d.
sl: Najboljši par vrstic bi moral biti oštevilčen med 1 in %d.

en: Attempting to set alignment...
sl: Poskušanje nastavljanja poravnave ....

en: succeeded.
sl: uspešno.

en: Please verify that the alignment is correct.  After the alignment pattern
    is printed again, please ensure that the best pattern for each line is
    pattern %d.  If it is not, you should repeat the process to get the best
    quality printing.
sl: Preverite, če je poravnava pravilna. Ko je vzorec poravnave znova
    natisnjen, se prepričajte, da je najboljši vzorec za vsako vrstico vzorec
    %d. V primeru da ni, ponovite opravilo, dokler ne dobite tiskanja
    najboljše kakovosti.

en: Error in input
sl: Napava v vhodu

en: Printing...
sl: Tiskanje ...

en: EPSON Standard Inks
sl: Standardna črnila EPSON

en: Bright White Paper
sl: Črno beli papir

en: Postcard
sl: Razglednica

en: Back Light Film
sl: Od zadaj osvetljen film

en: Matte Paper Heavyweight
sl: Mat debel papir

en: Premium Presentation Paper Matte
sl: Premium predstavitveni mat papir

en: Ultra Glossy Photo Paper
sl: Ultra blesteč foto papir

en: Premium Semigloss Photo Paper
sl: Premium polblesteč foto papir

en: Ultra Premium Photo Paper Luster
sl: Ultra blesteči foto papir luster

en: CD or DVD
sl: CD ali DVD

en: ColorLife Paper
sl: Papir ColorLife

en: Premium Glossy Photo Paper 170 wt
sl: Premium blesteči foto papir 170 wt

en: Premium Glossy Photo Paper 250 wt
sl: Premium blesteč foto papir 250 tž

en: Premium Semigloss Photo Paper 170 wt
sl: Premium polblesteč foto papir 170 tž

en: Premium Semigloss Photo Paper 250 wt
sl: Premium polblesteč foto papir 250 tž

en: Premium Luster Photo Paper 250 wt
sl: Premium luster foto papir 250 tž

en: Quadtone
sl: Štiritonsko

en: MISQuadtone
sl: MISŠtiritonsko

en: Plain Paper Fast Load
sl: Običajen papir hitro nalaganje

en: MIS Hextone
sl: MIS šesttonsko

en: Archival Matte Paper
sl: Arhivski mat papir

en: Watercolor Paper - Radiant White
sl: Akvarel papir - radiant bela

en: UltraChrome Photo Black
sl: UltraChrome foto črn

en: UltraChrome Matte Black
sl: UltraChrome mat črn

en: Hextone
sl: Šesttonsko

en: 360 x 90 DPI Fast Economy
sl: 360 x 90 DPI hitro ekonomično

en: 180 DPI Economy
sl: 180 DPI ekonomsko

en: 360 x 180 DPI Draft
sl: 360 x 180 DPI osnutek

en: 360 DPI High Quality
sl: 360 DPI visoke kakovosti

en: 360 x 120 DPI Economy
sl: 360 x 120 DPI ekonomsko

en: 360 x 240 DPI Draft
sl: 360 x 240 DPI osnutek

en: 720 DPI High Quality
sl: 720 DPI visoka kakovost

en: 1440 x 720 DPI Highest Quality
sl: 1440 x 720 DPI najvišje kakovosti

en: 720 DPI Highest Quality
sl: 720 DPI najvišje kakovosti

en: 2880 x 720 DPI Highest Quality
sl: 2880 x 720 DPI najvišje kakovosti

en: Dark Yellow
sl: Temno rumena

en: 1440 x 720 DPI Transposed
sl: 1440 x 720 DPI transponirano

en: 720 x 360 DPI Enhanced
sl: 720 x 360 DPI izboljšano

en: Black 1
sl: Črna 1

en: Black 2
sl: Črna 2

en: 360 DPI Enhanced
sl: 360 DPI izboljšan

en: 1440 x 720 DPI High Quality
sl: 1440 x 720 DPI visoke kakovosti

en: Vivid Light Magenta
sl: Živa svetla škrlatna

en: Vivid Magenta
sl: Živa škrlatna

en: Main Tray
sl: Glavni podajalnik

en: Photo Tray
sl: Fotografski podajalnik

en: Print to CD
sl: Natisni na CD

en: Rear Tray
sl: Zadnji podajalnik

en: Front Tray
sl: Prednji podajalnik

en: Manual Feed
sl: Ročni podajalnik

en: Roll Feed (cut each page)
sl: Vir zvitka (izreži vsako stran)

en: Roll Feed (do not cut)
sl: Vir zvitka (ne reži)

en: Roll Feed
sl: Podajalnik zvitkov

en: Manual Sheet Guide
sl: Ročni vodič lista

en: Manual Feed (Front)
sl: Ročni vir (ospredje)

en: Roll Feed (borderless with single cut)
sl: Vir zvitka (brez roba z enim rezom)

en: Roll Feed (borderless with double cut)
sl: Vir zvitka (brez roba z dvojnim rezom)

en: Photo Board
sl: Plošča fotografij

en: Cut Sheet Bin 1
sl: Obrez lista koš 2

en: Cut Sheet Bin 2
sl: Obrez lista koš 2

en: Cut Sheet Autoselect
sl: Samodejno izbiranje obreza lista

en: Manual Selection
sl: Ročna izbira

en: One Color Raw
sl: Enobarvna surova

en: Three Color Raw
sl: Tribarvna surova

en: Four Color Raw
sl: Štiribarvna surova

en: Five Color Raw
sl: Petbarvna surova

en: Six Color Raw
sl: Šestbarvna surova

en: Gray 3
sl: Siva 3

en: Gray 2
sl: Siva 2

en: Gray 1
sl: Siva 1

en: MIS Quadtone
sl: MIS kvadton

en: MIS Six Tone
sl: MIS šesttonski

en: Gray 5
sl: Siva 5

en: Gray 4
sl: Siva 4

en: One Color Raw Enhanced Gloss
sl: Enobarvno surovo izboljšano blesteče

en: Three Color Raw Gloss
sl: Tribarvno surovo blesteče

en: Four Color Raw Gloss
sl: Štiribarvno surovo blesteče

en: Six Color Enhanced Gloss Raw
sl: Šestbarvno izboljšano blesteče surovo

en: Seven Color Enhanced Gloss Raw
sl: Sedembarvno izboljšano blesteče surovo

en: MatteBlack
sl: MatČrno

en: Default Black
sl: Privzeta črna

en: Seven Color Photo
sl: Sedembarvna fotografijska

en: Six Color Enhanced Composite
sl: Sestavljeno izboljšano šestbarvno

en: Seven Color Raw
sl: Sedembarvna surova

en: Two Level Grayscale
sl: Sivine dveh ravni

en: Two Color Raw
sl: Dvobarvna surova

en: Eight Color Photo
sl: Osembarvna fotografija

en: Eight Color Raw
sl: Osembarvna surova

en: Four Color Photo
sl: Štiribarvna fotografija

en: Interleave
sl: Prepleteno

en: Full Overlap
sl: Polno prekrivanje

en: Four Pass
sl: Štirje prehodi

en: Full Overlap 2
sl: Polno prekrivanje 2

en: Interleave 2
sl: Prepleteno 2

en: Eight Pass
sl: Osem prehodov

en: On
sl: Omogočeno

en: Legal
sl: Pravna

en: Executive
sl: Izvedilna

en: Epson 4x6 Photo Paper (tear-off borders)
sl: Epson 4x6 foto papir (robove je mogoče odtrgati)

en: Epson L Photo Paper (tear-off borders)
sl: Epson L foto papir (robove je mogoče odtrgati)

en: Engineering C 17x22
sl: Inžinirstvo C 17x22

en: Super A0
sl: Super spremenilnik

en: C0 landscape
sl: C0 ležeče

en: C1 landscape
sl: C1 ležeče

en: C2 landscape
sl: C2 ležeče

en: C3 landscape
sl: C3 ležeče

en: C4 landscape
sl: C4 ležeče

en: C5 landscape
sl: C5 ležeče

en: B6-C4 landscape
sl: B6-C4 ležeče

en: C6 landscape
sl: C6 ležeče

en: DL landscape
sl: DL ležeče

en: C7-6 landscape
sl: C7-6 ležeče

en: C7 landscape
sl: C7 ležeče

en: C8 landscape
sl: C8 ležeče

en: C9 landscape
sl: C9 ležeče

en: C10 landscape
sl: C10 ležeče

en: EA5 landscape
sl: EA5 ležeče

en: ArchA transposed
sl: ArchA transponiran

en: ArchB transposed
sl: ArchB transpniran

en: ArchC transposed
sl: ArchC transponiran

en: ArchD transposed
sl: ArchD transponiran

en: ArchE transposed
sl: ArchE transponiran

en: American foolscap
sl: Ameriški foolscap

en: European foolscap
sl: Evropski foolscap

en: Crown Quarto
sl: Kronsti Quarto

en: Large Crown Quarto
sl: Veliki kronski Quatro

en: Crown Octavo
sl: Kronski Octavo

en: Large Crown Octavo
sl: Veliki kronski Octavo

en: Small paperback
sl: Majhna brošura

en: Penguin small paperback
sl: Penguin majhna brošura

en: Penguin large paperback
sl: Penguin velika brošura

en: Hagaki Card
sl: Kartica Hagaki

en: Oufuku Card
sl: Kartica Oufuku

en: Japanese long envelope #3
sl: Japonska dolga ovojnica št. 3

en: Japanese long envelope #3 landscape
sl: Japonska dolga ovojnica št. 3 ležeče

en: Japanese long envelope #4
sl: Japonska dolga ovojnica št. 4

en: Japanese long envelope #4 landscape
sl: Japonska dolga ovojnica št. 4 ležeče

en: Japanese Kaku envelope #4
sl: Japonska ovojnica Kaku št. 4

en: Japanese Kaku envelope #4 landscape
sl: Japonska Kaku ovojnica št. 4 ležeče

en: Commercial 10
sl: Komericalno 10

en: Commercial 10 landscape
sl: Komericalno 10 ležeče

en: A2 Invitation
sl: Vabilo A2

en: Monarch Envelope
sl: Ovojnica Monarch

en: Monarch Envelope landscape
sl: Ovojnica Monarch ležeče

en: Wide 101.6x180.6
sl: Široko 101,6x180,6

en: Card
sl: Kartica

en: Wide Postcard
sl: Široka razglednica

en: Chilean Office
sl: Čilski pisarniški papir

en: Chilean Double Letter
sl: Čilski dvojni pisemski papir

en: Chilean Double Office
sl: Čilski dvojni pisarniški papir

en: 89 mm Roll Paper
sl: 89 mm zvitek papirja

en: 4 Inch Roll Paper
sl: 4 palčni zvitek papirja

en: 5 Inch Roll Paper
sl: 5 palčni zvitek papirja

en: 210 mm Roll Paper
sl: 210 mm zvitek papirja

en: 13 Inch Roll Paper
sl: 13 palčni zvitek papirja

en: 17 Inch Roll Paper
sl: 17 palčni zvitek papirja

en: 22 Inch Roll Paper
sl: 22 palčni zvitek papirja

en: 24 Inch Roll Paper
sl: 24 palčni zvitek papirja

en: 36 Inch Roll Paper
sl: 36 palčni zvitek papirja

en: 44 Inch Roll Paper
sl: 44 palčni zvitek papirja

en: 60 Inch Roll Paper
sl: 60 palčni zvitek papirja

en: 64 Inch Roll Paper
sl: 64 palčni zvitek papirja

en: PostScript Level 1
sl: PostScript raven 1

en: PostScript Level 2
sl: PostScript raven 2

en: Epson Stylus Pro 4800/4880 Back Compatible
sl: Epson Stylus Pro 4800/4880 nazaj združljivo

en: Generic PCL 4 Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 4

en: Generic PCL 4 LF Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 4 LF

en: Generic PCL 5 Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 5

en: Generic PCL 5 LF Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 5 LF

en: Generic PCL 5c Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 5c

en: Generic PCL 5c LF Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 5c LF

en: Generic PCL 5e Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 5e

en: Generic PCL 5e LF Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 5e LF

en: Generic PCL 6/PCL XL Printer
sl: Splošni tiskalnik 6/PCL XL

en: Generic PCL 6/PCL XL LF Printer
sl: Splošni tiskalnik PCL 6/PCL XL LF

en: RAW DATA 16 bit
sl: SUROVI 16 bitni PODATKI

en: RAW DATA 8 bit
sl: SUROVI 8 bitni PODATKI
