libgphoto2_port 2.4.13 - en to cs translation catalogue (119 entries)

en: Called for filename '%s'.
cs: Požadován soubor „%s“.

en: Could not load '%s': '%s'.
cs: Nelze načíst „%s“: „%s“

en: Could not find some functions in '%s': '%s'.
cs: Nelze najít některé funkce v „%s“: „%s“.

en: '%s' already loaded
cs: Soubor „%s“ je již načten

en: Could not load port driver list: '%s'.
cs: Nelze načíst seznam ovladačů portů: „%s“.

en: Loaded '%s' ('%s') from '%s'.
cs: Načten „%s“ („%s“) ze souboru „%s“.

en: Using ltdl to load io-drivers from '%s'...
cs: Používá se ltdl k načtení V/V ovladačů z „%s“…

en: Counting entry (%i available)... | Counting entries (%i available)...
cs[0]: Počítají se záznamy (%i dostupný)…
cs[1]: Počítají se záznamy (%i dostupné)…
cs[2]: Počítají se záznamy (%i dostupných)…

en: %i regular entry available. | %i regular entries available.
cs[0]: Dostupný je %i běžný záznam.
cs[1]: Dostupné jsou %i běžné záznamy.
cs[2]: Dostupných je %i běžných záznamů.

en: Looking for path '%s' (%i entry available)... | Looking for path '%s' (%i entries available)...
cs[0]: Hledá se cesta „%s“ (%i dostupný záznam)…
cs[1]: Hledá se cesta „%s“ (%i dostupné záznamy)…
cs[2]: Hledá se cesta „%s“ (%i dostupných záznamů)…

en: Starting regex search for '%s'...
cs: Začíná se vyhledávat „%s“ pomocí regulárního výrazu…

en: Trying '%s'...
cs: Zkouší se „%s“…

en: regcomp failed
cs: kompilace regulárního výrazu selhala

en: re_match failed (%i)
cs: porovnání regulárním výrazem selhalo (%i)

en: regexec failed
cs: spuštění regulárního výrazu selhalo

en: Generic Port
cs: Obecný port

en: Looking up entry '%s'...
cs: Vyhledává se záznam „%s“…

en: Getting info of entry %i (%i available)...
cs: Získávají se informace o záznamu %i (%i k dispozici)…

en: No error
cs: Žádná chyba

en: Unspecified error
cs: Neurčená chyba

en: I/O problem
cs: Problém V/V

en: Bad parameters
cs: Špatné parametry

en: Unsupported operation
cs: Nepodporovaná operace

en: Fixed limit exceeded
cs: Bylo dosaženo pevného omezení

en: Timeout reading from or writing to the port
cs: Při čtení z nebo zápisu na port vypršelo časové omezení

en: Serial port not supported
cs: Sériový port není podporován

en: USB port not supported
cs: Port USB není podporován

en: Unknown port
cs: Neznámý port

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Error loading a library
cs: Chyba při načítání knihovny

en: Error initializing the port
cs: Chyba při inicializaci portu

en: Error reading from the port
cs: Chyba při čtení z portu

en: Error writing to the port
cs: Chyba při zápisu na port

en: Error updating the port settings
cs: Chyba při aktualizaci nastavení portu

en: Error setting the serial port speed
cs: Chyba při nastavování rychlosti sériového portu

en: Error clearing a halt condition on the USB port
cs: Chyba při nulování stavu zastavení na portu USB

en: Could not find the requested device on the USB port
cs: Nelze najít požadované zařízení na portu USB

en: Could not claim the USB device
cs: Nelze přidělit USB zařízení

en: Could not lock the device
cs: Nelze zamknout zařízení

en: libhal error
cs: Chyba knihovny libhal

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: The operation '%s' is not supported by this device
cs: Operace „%s“ není tímto zařízením podporována

en: The port has not yet been initialized
cs: Port ještě nebyl inicializován

en: Creating new device...
cs: Vytváří se nové zařízení…

en: Could not load '%s' ('%s').
cs: Nelze načíst „%s“ („%s“).

en: Could not find 'gp_port_library_operations' in '%s' ('%s')
cs: Nelze najít funkci „gp_port_library_operation“ v „%s“ („%s“)

en: Opening %s port...
cs: Otevírá se port %s…

en: Closing port...
cs: Zavírá se port…

en: Freeing port...
cs: Uvolňuje se port…

en: Writing %i=0x%x byte to port... | Writing %i=0x%x bytes to port...
cs[0]: Zapisuje se %i=0x%x bajt na port…
cs[1]: Zapisují se %i=0x%x bajty na port…
cs[2]: Zapisuje se %i=0x%x bajtů na port…

en: Could only write %i out of %i byte | Could only write %i out of %i bytes
cs[0]: Je možné zapsat pouze %i z %i bajtu
cs[1]: Je možné zapsat pouze %i z %i bajtů
cs[2]: Je možné zapsat pouze %i z %i bajtů

en: Reading %i=0x%x byte from port... | Reading %i=0x%x bytes from port...
cs[0]: Čte se %i=0x%x bajt z portu…
cs[1]: Čtou se %i=0x%x bajty z portu…
cs[2]: Čte se %i=0x%x bajtů z portu…

en: Could only read %i out of %i byte | Could only read %i out of %i bytes
cs[0]: Je možné přečíst pouze %i z %i bajtu
cs[1]: Je možné přečíst pouze %i z %i bajtů
cs[2]: Je možné přečíst pouze %i z %i bajtů

en: Reading %i=0x%x byte from interrupt endpoint... | Reading %i=0x%x bytes from interrupt endpoint...
cs[0]: Čte se %i=0x%x bajt z koncového bodu přerušení…
cs[1]: Čtou se %i=0x%x bajty z koncového bodu přerušení…
cs[2]: Čte se %i=0x%x bajtů z koncového bodu přerušení…

en: Reading %i=0x%x byte from interrupt endpoint (fast)... | Reading %i=0x%x bytes from interrupt endpoint (fast)...
cs[0]: Čte se %i=0x%x bajt z koncového bodu přerušení (zrychleně)…
cs[1]: Čtou se %i=0x%x bajty z koncového bodu přerušení (zrychleně)…
cs[2]: Čte se %i=0x%x bajtů z koncového bodu přerušení (zrychleně)…

en: Setting timeout to %i millisecond... | Setting timeout to %i milliseconds...
cs[0]: Nastavuje se časové omezení na %i milisekundu…
cs[1]: Nastavuje se časové omezení na %i milisekundy…
cs[2]: Nastavuje se časové omezení na %i milisekund…

en: Getting timeout...
cs: Zjišťuje se časové omezení…

en: Current timeout: %i milliseconds
cs: Současné časové omezení: %i milisekund

en: Setting settings...
cs: Nastavuje se nastavení…

en: Getting level of pin %i...
cs: Získává se úroveň vývodu %i…

en: Level of pin %i: %i
cs: Úroveň vývodu %i: %i

en: low
cs: nizká

en: high
cs: vysoká

en: Setting pin %i (%s: '%s') to '%s'...
cs: Nastavuje se vývod %i (%s: „%s“) na „%s“…

en: Sending break (%i millisecond)... | Sending break (%i milliseconds)...
cs[0]: Posílá se přerušení (%i milisekunda)…
cs[1]: Posílá se přerušení (%i milisekundy)…
cs[2]: Posílá se přerušení (%i milisekund)…

en: Flushing port...
cs: Vyprazdňuje se port…

en: Clear halt...
cs: Nulování stavu zastavení…

en: Writing message (request=0x%x value=0x%x index=0x%x size=%i=0x%x)...
cs: Zapisuje se zpráva (požadavek=0x%x hodnota=0x%x index=0x%x velikost=%i=0x%x)…

en: Reading message (request=0x%x value=0x%x index=0x%x size=%i=0x%x)...
cs: Čte se zpráva (požadavek=0x%x hodnota=0x%x index=0x%x velikost=%i=0x%x)…

en: No error description available
cs: Není k dispozici popis chyby

en: Could not lock device '%s'
cs: Nelze zamknout zařízení „%s“

en: Device '%s' is locked by pid %d
cs: Zařízení „%s“ je zamčeno od pid %d

en: Device '%s' could not be locked (dev_lock returned %d)
cs: Zařízení „%s“ nemohlo být zamčeno (funkce dev_lock vrátila %d)

en: Device '%s' could not be unlocked.
cs: Zařízení „%s“ nemohlo být odemčeno.

en: Device '%s' could not be unlocked as it is locked by pid %d.
cs: Zařízení „%s“ nemohlo být odemčeno, protože je zamčeno od pid %d.

en: Device '%s' could not be unlocked (dev_unlock returned %d)
cs: Zařízení „%s“ nemohlo být odemčeno (funkce dev_unlock vrátila %d)

en: Serial Port %i
cs: Sériový port %i

en: Failed to open '%s' (%m).
cs: Nelze otevřít „%s“ (%m).

en: Could not close '%s' (%m).
cs: Nelze zavřít „%s“ (%m).

en: Could not write to port (%m)
cs: Nelze zapisovat na port (%m)

en: Parity error.
cs: Chyba parity.

en: Unexpected parity response sequence 0xff 0x%02x.
cs: Neočekávaná sekvence odpovědi na paritu 0xff 0x%02x.

en: Unknown pin %i.
cs: Neznámý vývod %i.

en: Could not get level of pin %i (%m).
cs: Nelze získat úroveň vývodu %i (%m).

en: Could not set level of pin %i to %i (%m).
cs: Nelze nastavit úroveň vývodu %i na %i (%m).

en: Could not flush '%s' (%m).
cs: Nelze vyprázdnit „%s“ (%m).

en: Could not set the baudrate to %d
cs: Nelze nastavit rychlost přenosu na %d

en: Could not open USB device (%m).
cs: Nelze otevřít zařízení USB (%m).

en: Camera is already in use.
cs: Fotoaparát je již používán.

en: Device has driver '%s' attached, detaching it now.
cs: Zařízení má připojeno ovladač „%s“, nyní se odpojuje.

en: Could not detach kernel driver '%s' of camera device.
cs: Nelze odpojit jaderný ovladač „%s“ zařízení fotoaparátu.

en: Could not query kernel driver of device.
cs: Nelze se dotázat jaderného ovladače zařízení.

en: Could not claim interface %d (%m). Make sure no other program or kernel module (such as %s) is using the device and you have read/write access to the device.
cs: Nelze přidělit rozhraní %d (%m). Zkontrolujte, že žádný jiný program nebo jaderný modul (např. %s) zařízení nepoužívá a že máte k zařízení přístup pro čtení a pro zápis.

en: Could not release interface %d (%m).
cs: Nelze uvolnit rozhraní %d (%m).

en: Could not reset USB port (%m).
cs: Nelze resetovat port USB (%m).

en: Could not close USB port (%m).
cs: Nelze zavřít port USB (%m).

en: Could not set config %d/%d (%m)
cs: Nelze provést nastavení %d/%d (%m)

en: Could not set altsetting from %d to %d (%m)
cs: Nelze provést změnu nastavení %d na alternativní nastavení %d (%m)

en: The supplied vendor or product id (0x%x,0x%x) is not valid.
cs: Poskytnuté ID dodavatele nebo produktu (0x%x,0x%x) není platné.

en: USB device (vendor 0x%x, product 0x%x) is a mass storage device, and might not function with gphoto2. Reference: %s
cs: Zařízení USB (výrobce 0x%x, výrobek 0x%x) je zařízení typu „master storage“ a možná nebude s gphoto2 fungovat. Příručka: %s

en: Could not find USB device (vendor 0x%x, product 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
cs: Nelze najít zařízení USB (dodavatel 0x%x, produkt 0x%x). Zkontrolujte, že je toto zařízení připojeno k počítači.

en: Could not find USB device (class 0x%x, subclass 0x%x, protocol 0x%x). Make sure this device is connected to the computer.
cs: Nelze najít zařízení USB (třída 0x%x, podtřída 0x%x, protokol 0x%x). Zkontrolujte, že je toto zařízení připojeno k počítači.

en: Could not open USB device (%s).
cs: Nelze otevřít zařízení USB (%s).

en: Device has a kernel driver attached (%d), detaching it now.
cs: Zařízení má připojeno jaderný ovladač (%d), nyní se odpojuje.

en: Could not detach kernel driver of camera device.
cs: Nelze odpojit jaderný ovladač zařízení fotoaparátu.

en: Could not claim interface %d (%s). Make sure no other program or kernel module (such as %s) is using the device and you have read/write access to the device.
cs: Nelze přidělit rozhraní %d (%s). Zkontrolujte, že žádný jiný program nebo jaderný modul (např. %s) zařízení nepoužívá a že máte k zařízení přístup pro čtení a pro zápis.

en: Could not release interface %d (%s).
cs: Nelze uvolnit rozhraní %d (%s).

en: Could not reset USB port (%s).
cs: Nelze resetovat port USB (%s).

en: Could not reattach kernel driver of camera device.
cs: Nelze odpojit jaderný ovladač zařízení fotoaparátu.

en: Could not set config %d/%d (%s)
cs: Nelze provést nastavení %d/%d (%s)

en: Could not set altsetting from %d to %d (%s)
cs: Nelze provést změnu nastavení %d na %d (%s)

en: Media '%s'
cs: Média „%s“

en: (unknown)
cs: (neznámé)

en: USB Mass Storage direct IO
cs: USB rozhraní typu „Mass Storage direct IO“

en: Could not seek to offset: %x on '%s' (%m).
cs: Nelze se přesunout na pozici: %x na „%s“ (%m).

en: Could not write to '%s' (%m).
cs: Nelze zapisovat do „%s“ (%m).

en: Could not read from '%s' (%m).
cs: Nelze číst z „%s“ (%m).

en: USB Mass Storage raw SCSI
cs: USB rozhraní typu „Mass Storage raw SCSI“

en: Could not send scsi command to: '%s' (%m).
cs: Nelze odeslat příkaz SCSI na: „%s“ (%m).
